110 GB boş depolama alanı 30 GB'ye düştü

Kadir tamir

Decapat
Arkadaşlar, olayın özeti tamamen başlıkta. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrimde yok. Sadece Steam'den Among Us indiriceğim için ne kadar yerim var diye bakayım dedim ve bir anda dün 110 GB olan boş alanım şu an 30 GB yani şu an hayretler içerisindeyim. Dediğim gibi tüm gün yaptığım tek şey PC'de oyun video vs. Bugün ne güncelleme ne de bir oyun indirdim. Ne yapacağımı bilmiyorum.

Deneyebilirsiniz.

Deneyebilirsiniz.
böyle kolay bir çözüm tabiki de aklıma geldi hocam.fakat durum 80gb'lık devasa alan olunca bu şeçenek yararsız.zira uyguladığımda 20mb temizledi.

Arkadaşlar, olayın özeti tamamen başlıkta. Ne olduğu hakkında hiçbir fikrimde yok. Sadece Steam'den Among Us indiriceğim için ne kadar yerim var diye bakayım dedim ve bir anda dün 110 GB olan boş alanım şu an 30 GB yani şu an hayretler içerisindeyim. Dediğim gibi tüm gün yaptığım tek şey PC'de oyun video vs. Bugün ne güncelleme ne de bir oyun indirdim. Ne yapacağımı bilmiyorum.
Acaba bir oyunu indirmeyi başlatıp sonra durdurdunuz mu? Oyun inmese bile alanı önceden kendine ayırıyor.

Treesize ile tarat nereye kaybolmuş o kadar alan bi bakalım
hocam bu programı kullanmayı pek bilmiyorum ama bu şekilde bu arada ssd'm 512gb
Mining bulaştıysa arka planda o sebep olabilir. Antivirüs kullanıyor musun?

Hocam antivirüs kullanmıyorum ama nereden gelebilir ki virüs? Bilmediğim hiçbir siteye girmedim diye hatırlıyorum.
Treesize ile tarat nereye kaybolmuş o kadar alan bi bakalım
hocam sizin bildiğiniz herhangi başka bir bakış açısı varsa oradan ilerleyelim çünkü şuan sadece tahmin ediyorum çünkü ben:bundan yaklaşık 2 hafta önce sistem geri yükleme yaptım onda da ortalama bu kadar bir yerim gitti sonra bişiler oldu sildim geri geldi gitti vb.şuan burada şunu buldum da acaba sorun bu mu? system restore

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (22).png
    Ekran Görüntüsü (22).png
    50 KB · Görüntüleme: 179
  • Ekran Görüntüsü (23).png
    Ekran Görüntüsü (23).png
    58,7 KB · Görüntüleme: 175
Son düzenleme:
Hocam orda bakın 102 GB System volume information isimli bir klasör mevcut bu Windows'taki sistem geri yükleme aracı'nın, sistem bilgilerini depolamak ve geri yüklemek için kullandığı gizli bir sistem klasörü muhtemelen sizi şaşkına çeviren klasör bu gizli klasör olarak gözüküyor

hocam tam ben yazdım siz cevap verdiniz😃
Hocam orda bakın 102 GB System volume information isimli bir klasör mevcut bu Windows'taki sistem geri yükleme aracı'nın, sistem bilgilerini depolamak ve geri yüklemek için kullandığı gizli bir sistem klasörü muhtemelen sizi şaşkına çeviren klasör bu gizli klasör olarak gözüküyor
kesin sorun budur bunu sileyim biter doğru mu hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı