1100-1200 TL İşlemci, Anakart ve RAM Önerisi

Makaygun

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Technopat Sakinleri,

Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim. Elimden çıkaracağım parçalarımla 1100-1200 TL'ye kadar işlemci, anakart ve RAM için tavsiye istiyorum. Aklımda R3 1300X, B350M ve 2x4 GB 2666 Mhz RAM almak var. Ekran kartım GTX 960 2GB, güç kaynağım ise 500W'tır. Fikirlerinizi bekliyorum.(İkinci el veya sıfır farketmez)

• RAM'i 2x4 yerine 1x8 GB 3000 Mhz olarak alabilirsiniz. Böylece ileride rahatlıkla 16 GB'a yükseltebilirsiniz. Daha yüksek frekanstan dolayı daha iyi bir performans alırsınız.
  • Anakartı arada çok büyük fiyat farkı yoksa B450 yapabilirsiniz. BIOS güncellemesiyle uğraşmazsınız ve 2. nesil işlemcilere doğrudan desteğiniz olur.
  • İşlemci olarak da Ryzen 3 1300X yerine 2200G tercih edebilirsiniz. Aradaki fiyat farkı, performans farkına göre oldukça büyüktü yanlış hatırlamıyorsam.

• RAM'i 2x4 yerine 1x8 GB 3000 Mhz olarak alabilirsiniz. Böylece ileride rahatlıkla 16 GB'a yükseltebilirsiniz. Daha yüksek frekanstan dolayı daha iyi bir performans alırsınız.
  • Anakartı arada çok büyük fiyat farkı yoksa B450 yapabilirsiniz. BIOS güncellemesiyle uğraşmazsınız ve 2. nesil işlemcilere doğrudan desteğiniz olur.
  • İşlemci olarak da Ryzen 3 1300X yerine 2200G tercih edebilirsiniz. Aradaki fiyat farkı, performans farkına göre oldukça büyüktü yanlış hatırlamıyorsam.

Teşekkürler. 2200G ve B450 için fiyat farklarına biraz daha dikkat ederim.

Konu güncel, fikirlerinizi bekliyorum.

Son düzenleme:
Ram 8 olursa çok güzel olur ortalama 350 liraya bulabilirsiniz. Anakart b450ler 500 tl civarında. İşlemci için 450 tl kalıyor ikinci el 2200g gtx 960 için yeterli olur bulabilirseniz. Bende kendime benzer bir şekilde topladım. Yalnızca anakartım ab350m g3 teşhir ürünü idi 400 tl ödemiştim.

Satış kısmında 2x8 16 GB 2400 Mhz RAM satmaktayım. Ücret için 400 TL düşünüyorum. Eğer düşünürseniz ilana yazabilirsiniz.

Ram 8 olursa çok güzel olur ortalama 350 liraya bulabilirsiniz. Anakart b450ler 500 tl civarında. İşlemci için 450 tl kalıyor ikinci el 2200g gtx 960 için yeterli olur bulabilirseniz. Bende kendime benzer bir şekilde topladım. Yalnızca anakartım ab350m g3 teşhir ürünü idi 400 tl ödemiştim.

Teşekkürler. Eğer 4 RAM slotum olursa 2x4 GB şeklinde ileride bir dual daha almayı düşünüyorum. Anakartınızı nereden aldınız acaba?

Teşekkürler. Eğer 4 RAM slotum olursa 2x4 GB şeklinde ileride bir dual daha almayı düşünüyorum. Anakartınızı nereden aldınız acaba?
Mediamarkttan aldım ama cızırtı yapıyor diye daha 10. gün geri görürdüm şimdi haber bekliyorum ya değişim yapacaklar yada iade. İade yaparlarsa 100 tl daha ekleyip başka b450lere yöneleceğim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı