1100 liraya RX 580 alınır mı?

sivrisnake4

Hectopat
Yer
denizli
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
650 PSU XEON3440 işlemci 16 GB DDR 1333MHz RAM kullanıyorum ekran kartı alacağım ama çok kararsızım. İnternette 1100 lira civarı 2. el RX 580 buldum ama foruma sormadan çok hata yaptım bu sefer sormak istedim. Verebiliceğiniz bir tavsiye var mı, bütçem pek yok 1500'ü geçemem şu an bilgisayarıma GTX 770 takılı. Alınır mı RX 580 ekran kartı. Oldukça iyi görünüyor fiyatı da performansı da.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat olarak alınır da ekran kartının ikinci el mevzusu biraz riskli oluyor. Kartı detaylı test etmeden incelemeden almayın.

Maalesef bende farkındayım ama bütçem buna elveriyor. Duyduğum kadarıyla mining yapılmış da olsa testlerde belli olmazmış. Stres testi yapıp sıcaklığa bakacağım sorun yoksa alacağım yani başka ne yapabilirim ki.

Maalesef bende farkındayım ama bütçem buna elveriyor. Duyduğum kadarıyla mining yapılmış da olsa testlerde belli olmazmış. Stres testi yapıp sıcaklığa bakacağım sorun yoksa alacağım yani başka ne yapabilirim ki.

Sıkıntı da tam da burada işte. Ne kadar test yaparsanız yapın kesin emin olunamıyor. Dolayısıyla da ben şahsen kullanımını bilmediğiniz bir ekran kartına yönelmeye karşıyım. Evet iyi de çıkabilir uzun süre de sizi götürebilir ama bunun tam akside olabilir. Bütün mesele risk :)

Bu arada RX580 sizin bilgisayarınız da tam verimli çalışmaz. Darboğazı geçtim diğer donanımlar eski teknoloji olduğundan ekran kartınızın çok da iyi olması size iyi bir performans sağlamaz.

Sıkıntı da tam da burada işte. Ne kadar test yaparsanız yapın kesin emin olunamıyor. Dolayısıyla da ben şahsen kullanımını bilmediğiniz bir ekran kartına yönelmeye karşıyım. Evet iyi de çıkabilir uzun süre de sizi götürebilir ama bunun tam akside olabilir. Bütün mesele risk :)

Bu arada RX580 sizin bilgisayarınız da tam verimli çalışmaz. Darboğazı geçtim diğer donanımlar eski teknoloji olduğundan ekran kartınızın çok da iyi olması size iyi bir performans sağlamaz.

Emin misiniz? Oyunlarda RAM kullanımı 4 5 GB işlemci kullanımı %40'larda gezerken ekran kartı kullanımı %98 99'a dayanıyor. Ekran kartı daha değerli olduğu için hiç OC yapmak istemiyorum ama işlemci 150 lira zaten göklere kadar ocu basarım eğer yetersiz kalırsa ki şu an bile fazla geliyor. Bunlara dayanarak ihtiyacım olduğuna karar vermiştim ama çok da derin bilgi sahibi değilim. Düşük parçam ekran kartı gibi. Sırf darboğazdan korkup ekran kartını yükseltmessem de şu an ekran kartı sistemin kalanına darboğaz yapıyor aynı şey sonuçta.

Geri
Yukarı