1100 TL kasa önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
1100 TL civari
Ben o yüzden cooler master TD500 ü iade ettm. Banada önersen ya hocam fan ? O traktör sesi gibi, bişeye sürtüyormuş gibi trrrrrrrr sesinden aşırı rahatsız oldum. Yoksa çok güzel kasa. Mecbur iade ettim p360a aldım bunda yoktur inşallah öyle bir ses. 2 fanlı bu , ban 3lü yada tekli fan önerirsen çok güzel olur hocam :)
valla deneme yanılma yapacaksınız yada bekleyin biraz bakalım, benim sharkoon kasa gelsin üzerinde blade shark fana bakayım, 3 tanede amazondan sipariş verdim amazon germany gönderecek. onları denerim sorun yoksa onu öneririm 3'lüsü 300 küsüre gelecek tabi kontrolcü yok içinde, ben kasanın kontrolcüsünü kullanacağım ve aynı marka ve fan olsun diye aldım. Dediğim gibi fan hızı kontrol edebileceksiniz cooler master jet flo öneririm (yeni ismi master fan). Corsair H100igtx kendi fanları bile yatayda ses çıkartıyor cins bir şekilde. Yani sizi anladım hocam yatayda bu saçma ses çıkarmayacak fan bulmak zor, bu yatak tiplerine bakmak lazım kaliteli yatağı olan fanlarda pahalı işte. Bu arada bende ki fanlrın üfleme değeri 95 cfm (161 m3/h) müthiş bir değer, halo fanlar 47 cfm o kadar sesli olmayacaktır.

Shark Blades'in en büyük olayı sessizliğidir, ne RGB'si ne de performansı öyle mükemmel değildir. Pacelight onun daha gürültülü ama güzel RGB'li versiyonu. Kullandığım için direkt söyleyebiliyorum.

Shark Blades'in en büyük olayı sessizliğidir, ne RGB'si ne de performansı öyle mükemmel değildir. Pacelight onun daha gürültülü ama güzel RGB'li versiyonu. Kullandığım için direkt söyleyebiliyorum.
Hava debi değerleri aynı, Shark Blades daha sessiz ve argb olduğu için tercih etmiştim. RGB shark Lights ta görüntü iyi olsa da performansı düşük görünüyordu. Artık gelince bakacağım sağlık olsun.

valla deneme yanılma yapacaksınız yada bekleyin biraz bakalım, benim sharkoon kasa gelsin üzerinde blade shark fana bakayım, 3 tanede amazondan sipariş verdim amazon germany gönderecek. onları denerim sorun yoksa onu öneririm 3'lüsü 300 küsüre gelecek tabi kontrolcü yok içinde, ben kasanın kontrolcüsünü kullanacağım ve aynı marka ve fan olsun diye aldım. Dediğim gibi fan hızı kontrol edebileceksiniz cooler master jet flo öneririm (yeni ismi master fan). Corsair H100igtx kendi fanları bile yatayda ses çıkartıyor cins bir şekilde. Yani sizi anladım hocam yatayda bu saçma ses çıkarmayacak fan bulmak zor, bu yatak tiplerine bakmak lazım kaliteli yatağı olan fanlarda pahalı işte. Bu arada bende ki fanlrın üfleme değeri 95 cfm (161 m3/h) müthiş bir değer, halo fanlar 47 cfm o kadar sesli olmayacaktır.
Td500 deki fanlar öyleydi işte o ses olmasın ne olursa olsun hava sesi önemsiz benim için, bunlarda ses olmazsa , phanteks e kıyıp 540 tl ye 3 tane de ondan alacağım artık...
CM fan tavsiye etmem, Corsair alırsan ARGB'lerin çöp olur, bence ya Phanteks al ya da stok kollayıp ID Cooling al.
CM çöpte işte dediğim gibi sickleflow fanlara iyi diyolar , o sürtünme sesi trrrrrr sesi yokmuş.

P360A nın fanları güzel mi görsellik olarak :D yolda şuan kasa .. 3 taeçne daha alabilirim egzoz fanı olmayacak şimdilik

Görsellikleri çok iyi, ben çok beğeniyorum.
Hava debi değerleri aynı, Shark Blades daha sessiz ve argb olduğu için tercih etmiştim. RGB shark Lights ta görüntü iyi olsa da performansı düşük görünüyordu. Artık gelince bakacağım sağlık olsun.
Ben sonradan alım için yorum yapmıştım yanlış anlaşılmasın. Para verip set almaya değmezler bence, ancak kasayla dahili gelen fanlara göre iyi performansları var. RGB güzelliği kısmı da biraz kişisel, 20 LED'e sahip ancak ring şeklinde, fan içi aydınlatma yok.

Ben sonradan alım için yorum yapmıştım yanlış anlaşılmasın. Para verip set almaya değmezler bence, ancak kasayla dahili gelen fanlara göre iyi performansları var. RGB güzelliği kısmı da biraz kişisel, 20 LED'e sahip ancak ring şeklinde, fan içi aydınlatma yok.

Var mı Phanteks dışında fan önerisi. ID haricinde fan dışı garip sesler çıkartmayan :D

Buldum mesela N11 de iyi midir?

@The Man From E.A.R.T.H.

P360A geldi hocam. Fanları sessiz beğendim. Fakat bunun kontrolcüsünü SATA'dan bağlamadım ben 2 tane fanı var zaten 2 tane fan 2 tane soketi doldurdu. Ne birleştirme var. Ne de reset Switch ayarlayabiliyorum. Anakarttan kontrol edeceğim ben ne yapmak lazım. Kontrolcüsü tümleşik bu kasa ile. Yardımcı olur musunuz rica etsem.
Birisi 1000 RPM birisi 600 RPM dönüyor ne alakaysa artık.
Tamamdır sorunu hallettim ben bir şekilde reset tuşu yapamadım ama olsun. @BerkayZ87 teşekkürler dostum.

Dosya Ekleri

• 16167617733121013848998834688266.jpg
    16167617733121013848998834688266.jpg
    223,7 KB · Görüntüleme: 30
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı