1100 TL kasa önerisi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bütçe
1100 TL civari
4 fan olsaydı şu kasa düşünmeden verecektim siparişi.
Fan sayısına takılma, sen biraz fazla takmışsın onu :D. P360A kasamda sadece 2 fan geldi, ekleme ihtiyacı da hissetmedim, hala da hissetmiyorum. Kasanın cillop gibi hava akışı var. Aynısı Lancool II için de geçerli. Kasa hoşuna gittiyse al gitsin, çok iyi kasa çünkü.

Fan sayısına takılma, sen biraz fazla takmışsın onu :D. P360A kasamda sadece 2 fan geldi, ekleme ihtiyacı da hissetmedim, hala da hissetmiyorum. Kasanın cillop gibi hava akışı var. Aynısı Lancool II için de geçerli. Kasa hoşuna gittiyse al gitsin, çok iyi kasa çünkü.
RTX 3070 Suprim sığar mı buna 350mm destekliyor
kart neredeyse 350mm zaten

Lian Li Lancool 205 Mesh 2x140mm ARGB Fan/1x120mm ARGB Fan Temperli Cam USB 3.0 Mesh Siyah ATX Mid-Tower Gaming (Oyuncu) Kasa - incehesap.com

MSI MAG 100R ye sığıyor mesela ekran kartı. Ama destek çıtasını koyamıyorum o sığmıyor.

Ben sana şunu sorayım , ön fanların sesini çekip atma şansın var mı hocam bana birde atıyorum ek fan alacağım ben buna P360A için konuşuyorum içinde kontrolcü var mı bu kasanın ? varsa onunda resmini ekleyebilir misin bulamadım ben bir türlü fan girişlerini falan atma şansın varsa çok memnun olurum P360A alacağım sanırım.

Ben sana şunu sorayım, ön fanların sesini çekip atma şansın var mı hocam bana? Bir de atıyorum ek fan alacağım ben buna P360A için konuşuyorum içinde kontrolcü var mı bu kasanın, varsa onun da resmini ekleyebilir misin?
Şu anda PSU fanım "hebele hübele" olduğu için ses atmamın hiçbir olayı olmaz ayrıca kasada Wraith Prism ile 3 tane fanı olan ekran kartı var. Videodaki sesin gerçeği ne kadar yansıtacağı da ayrı mesele, ancak şöyle söyleyeyim 1000 RPM görmüyorlar. Ön panele entegre kontrolcü var, başka kasalardaki gibi böyle fiziksel bir kart yok. Kontrolcü ön panelin anakartında, çıkışları da oradan geliyor. Anakart 3 pin çıkışının yanında ayrı ayrı DRGB ve ARGB bağlantıları var, bir de güç için SATA çıkışı var.

Şu anda PSU fanım "hebele hübele" olduğu için ses atmamın hiçbir olayı olmaz ayrıca kasada Wraith Prism ile 3 tane fanı olan ekran kartı var. Videodaki sesin gerçeği ne kadar yansıtacağı da ayrı mesele, ancak şöyle söyleyeyim 1000 RPM görmüyorlar. Ön panele entegre kontrolcü var, başka kasalardaki gibi böyle fiziksel bir kart yok. Kontrolcü ön panelin anakartında, çıkışları da oradan geliyor. Anakart 3 pin çıkışının yanında ayrı ayrı DRGB ve ARGB bağlantıları var, bir de güç için SATA çıkışı var.
Fan sesindeki o sürtünme sesi gibi bi ses var mı ? O lazım bana. Birde kontrolcüye 3 fan daha bağlayabilir miyim ? Yada 1 adet phanteks fan bağlayabilir miyim ? Kaç girişi var acaba ? Güç girişini anakarta bağlayabileceğimi umuyorum öyledir inşallah. Hızlarını otomatik kendisi ayarlaması için. pwm olduğu için öyledir ondan yana sıkıntı yok.

Sürtünme sesi duymadım.
Kontrolcüye Daisy Chain mantığı bağlıyorsun, tüm kabloları uç uca takacaksın.
7A maksimum akım değeri var, onu da hesapladıydım eski bir mesajımda.
Hocam XPG'nin bu ARGB şerit LED'i 9W tüketiyor, yani 1.8A çekiyor, içinde 30 LED var.
Yine yabancı bir forumda da her bir LED'in yaklaşık 60mA çektiği söylenmiş ki bu değer XPG ile uyuşuyor.
In short, recently found out solution that originates from NZXT subreddit shows that editing a file LastProfile.xml in Asus Aura installation folder can bypass the limit of 60 addressable LEDs to some extend (there is second software/firmware cap). Each RGB draws ~60mA of current so with 3A limit of motherboard you could power up to ~50 RGB leds which is lame, that's why by simply cutting a power cable going to LED strip and directing it to PSU you can take more power.
EK'nin blog sitesinde de şöyle bir ifade var.
That is a bit of a harder question, you will have to do the math or contact us. We are always happy to assist. A single motherboard RGB header usually outputs a maximum of 2-3A of power. We advise you to consult your motherboard manual for details on specific headers. For example, a single 3A 12V RGB LED motherboard header on ASUS Rampage VI could power 10 EK-Vardar 120ER RGB fans, an R6E RGB monoblock, RGB GPU block, an RGB reservoir safely and still have power left over for an additional LED strip of ~1m length.
Bu ifadede bahsettiği Vardar fanların her birinde 9 LED var, Phanteks'in kasalarında koyduğu Skiron'lar fan başına 12 LED içeriyor. Vardar EVO RGB'nin tek başına tüketimi 12V 0.2A olarak geçmiş ancak 5V LED ile 12V LED arasında fark vardır diye tahmin ediyorum.
Üstteki XPG ve forum girdisinden yola çıktığımda da 7A'nın yaklaşık 110 LED'i rahatlıkla besleyebileceğini hesapladım.
Phanteks'in bu LED kitinde de 40 santimlik DRGB şerit 30 LED içermiş ve 0.72A çektiği belirtilmiş. Uzunluğunu oranlarsak da P360A'daki LED şerit maksimum 0.75A falan çekecektir. Ayriyeten Skiron'ları araştırdığımda da onların 0.36A çektiğini gördüm, 120 ile 140 aynı miktar LED'e sahip. Yani kısacası kasadaki RGB stok haliyle 1.5A gibi bir miktar çekecek ki bu durumda kasayı fulleyip 4 tane 140MM ve 1 tane 120MM fan taksam bile custom loop elementleri veya ekstra LED şeritler için yığınla akım kalıyor :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı