11000₺ endüstriyel tasarım ve oyun için laptop önerisi

Musa B.

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Merhabalar, bu sefer de endüstriyel tasarım bölümüne gidecek olan arkadaşım için bir konu açıyorum. Kendisi gerek Adobe programları gerekse diğer 3D ve 2D tasarım ve modelleme programlarında kendisini üzmeyecek, 5-7 yıl gibi uzun süre kullanabileceği güzel bir bilgisayar almak istiyor. Bütçesi 11000₺ ile sınırlı fakat yine de babasını ikna edebilme durumunda küsurat esnekliği var, yani 11000₺ vs. eğer mümkünse en fazla 11000 TL olmak üzere önerirseniz sevinirim. Üniversitesi haftaya eğitime başlayacağından ötürü biraz aciliyeti var. Bugün Vatan ve MediaMarkt´a beraber gidip baktık ve yaklaşık 9900₺ değerinde Lenovo Y545 modelini önerdiler. Model 4 GB 1650 Ti, 512 GB SSD ve 16 GB RAM ile birlikte 144Hz monitöre sahip ama bütçeyi 1000₺ kadar yüksek meblağda aştığından ötürü alıp alamayacağı kesin değil. İnternetten baktığımızda da ne yazık ki gerek Hepsiburada gerekse Amazon´da satışı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Acer'in bu modellerine bir bakın.
ASUS'ta da bu var.

Merhabalar, bu sefer de endüstriyel tasarım bölümüne gidecek olan arkadaşım için bir konu açıyorum. Kendisi gerek Adobe programları gerekse diğer 3D ve 2D tasarım ve modelleme programlarında kendisini üzmeyecek, 5-7 yıl gibi uzun süre kullanabileceği güzel bir bilgisayar almak istiyor. Bütçesi 9000₺ ile sınırlı fakat yine de babasını ikna edebilme durumunda küsurat esnekliği var, yani 9500₺ vs. eğer mümkünse en fazla 9000₺ olmak üzere önerirseniz sevinirim. Üniversitesi haftaya eğitime başlayacağından ötürü biraz aciliyeti var. Bugün Vatan ve MediaMarkt´a beraber gidip baktık ve yaklaşık 9900₺ değerinde Lenovo Y545 modelini önerdiler. Model 4 GB 1650 Ti, 512 GB SSD ve 16 GB RAM ile birlikte 144Hz monitöre sahip ama bütçeyi 1000₺ kadar yüksek meblağda aştığından ötürü alıp alamayacağı kesin değil. İnternetten baktığımızda da ne yazık ki gerek Hepsiburada gerekse Amazon´da satışı yok.

Hangi parçalardan oluşacağını pek düşünemedim ama işlemcisi AMD Ryzen 7 olmalı :)

Dostum ben birkaç saat sonra gidip vatandan bu bilgisayarı alacağım özelliklerini iyice araştırdım ama bu daha mantıklı geldi. Ram yetersiz gelirse sonradan 8 gb daha ekleyebilirsin bence.

Dostum ben birkaç saat sonra gidip vatandan bu bilgisayarı alacağım özelliklerini iyice araştırdım ama bu daha mantıklı geldi. Ram yetersiz gelirse sonradan 8 gb daha ekleyebilirsin bence.
Arkadaşımla bugün Vatan´a gittiğimizde bizim de ilk dikkatimizi bu çekmişti fakat oradaki görevli arkadaşlar bizi o Lenovo Y545´e yönlendirdi. Uzun vadede Lenovo daha iyi olur demişlerdi.
https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a7-v11-3/
Bende 1650 ve i5 10300H olan modeli var tavsiye ederim ama böyle güçlü bir bilgisayar alıp 17'te oynamak biraz kötü oluyor o yüzden 24-27' 120+Hz bir monitör bence şart.
Hocam arkadaşımın aciliyeti var bu hafta alması lazım ama ürün stokta yok gözüküyor :( ve ben de bir Monster kullanıcısı olarak açıkçası kendisine Monster´ı önermediğimi açıkça belirttim :(

Arkadaşımla bugün Vatan´a gittiğimizde bizim de ilk dikkatimizi bu çekmişti fakat oradaki görevli arkadaşlar bizi o Lenovo Y545´e yönlendirdi. Uzun vadede Lenovo daha iyi olur demişlerdi.

Hocam arkadaşımın aciliyeti var bu hafta alması lazım ama ürün stokta yok gözüküyor :(
başka modelleride var sitede. Sadece o özellikte olan o model değil bi girip bakın derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı