11000₺ endüstriyel tasarım ve oyun için laptop önerisi

başka modelleride var sitede. Sadece o özellikte olan o model değil bi girip bakın derim.
Ek olarak yazdım fakat sizde gözükmemiş sanırım. Monster marka ne yazık ki arkadaşımın kendisi de istemiyor. Acer, Lenovo ve Asus´a sıcak bakıyor.
Acer'in bu modellerine bir bakın.
ASUS'ta da bu var.
Hocam Acer´in 3 modeli arasında işlemci ve ekran yenileme hızı farkı var sanırsam sadece. Hangisini önerirsiniz?

Arkadaşımla bugün Vatan´a gittiğimizde bizim de ilk dikkatimizi bu çekmişti fakat oradaki görevli arkadaşlar bizi o Lenovo Y545´e yönlendirdi. Uzun vadede Lenovo daha iyi olur demişlerdi.

Hocam arkadaşımın aciliyeti var bu hafta alması lazım ama ürün stokta yok gözüküyor :( ve ben de bir Monster kullanıcısı olarak açıkçası kendisine Monster´ı önermediğimi açıkça belirttim :(
Dostum bilemiyorum valla benim bütçem tam 9 bin di zar zor işte 9100 e çıktım o yüzden bunu alacağım lenovo biraz daha yüksek bir fiyattı. Hem biraz satıcı açısından düşününce de adam mantıken daha pahalı olanı satmak ister. Arada çok fark olmasa bile 10 kat iyiymiş gibi anlatır. Şahsen lenovoya karşı ben çok ön yargılı yaklaşıyorum çünkü önceden çok verimli deneyimlerim olmadı lenovoya karşı. O yüzden bu asusa yöneldim. Bütçeme göre en uygun bilgisayar bu olduğu için.
Ek olarak yazdım fakat sizde gözükmemiş sanırım. Monster marka ne yazık ki arkadaşımın kendisi de istemiyor. Acer, Lenovo ve Asus´a sıcak bakıyor.

Hocam Acer´in 3 modeli arasında işlemci ve ekran yenileme hızı farkı var sanırsam sadece. Hangisini önerirsiniz?
Acerler arasında İ5 ve 1650Ti olan daha iyi duruyor hem 144hz yenilemesi var. Asus alacak olursa da bence benim attığım daha mantıklı. 9000Tl ye en azından bi 1650Ti almak gerek yani. Ki benim attığım laptopta da işlemcisi iyi baya. Yeterince ihtiyacını görür bence. Hem tasarım modelleme falan demişsin bu işte Ryzen işlemciler daha iyi oluyor. İşte 1650 bana yeter derse senin attığın Ryzen 7 li olan Asus'u alsın 1650Ti isterim derse de benim attığım asusu alsın daha mantıklı bence.

Son düzenleme:
Ek olarak yazdım fakat sizde gözükmemiş sanırım. Monster marka ne yazık ki arkadaşımın kendisi de istemiyor. Acer, Lenovo ve ASUS´a sıcak bakıyor.

Ben i7 işlemcili olanı öneririm kendi adıma. Çünkü en yüksek fizik gücü onda alırsınız. 120Hz'de bence yeterli.

Arkadaşlar küçük bir güncelleme var arkadaş bütçesini 2K daha arttırdı. Şuan net bütçesi 11.000₺ ama 1 kuruş bile geçmeyecek şekilde. Önerileriniz var mıdır?

O zaman hem işlemciyi hem Ekran kartını biraz büyütebiliriz.
Kendisine ilettim bunu hocam, geri dönüşünü bekliyorum. Teşekkürler :)
H
O zaman hem işlemciyi hem Ekran kartını biraz büyütebiliriz.
Hocam kendisinden geri dönüş aldım, ve çevresindeki diğer kişilerin Acer´i önermemesinden dolayı şuan düşündüğü markalar Asus, MSI ve bu iki markada iyi bulamazsa son yol olarak Lenovo imiş. Bu markalardan öneriniz var mıdır? Yakınımızda Vatan ve Mediamarkt da var oralardan da alabilir ama bu 2 mağazanın kendi fikrimce internetten daha pahalıya sattıklarını düşündüğümden pek önermek de istemiyorum.
Ve üniversitesi, Yaşar üniversitesi, kendisinden istediği laptopta İ7 işlemci zorunluluğu koymuş. Şunu önermiştim ama işlemciden ötürü alamayacak... Asus FX505DT-BQ036A20 AMD Ryzen 7 3750H 32GB 1TB SSD GTX Fiyatı

Son düzenleme:
Kendisine ilettim bunu hocam, geri dönüşünü bekliyorum. Teşekkürler :)
H

Hocam kendisinden geri dönüş aldım, ve çevresindeki diğer kişilerin Acer´i önermemesinden dolayı şu an düşündüğü markalar ASUS, MSI ve bu iki markada iyi bulamazsa son yol olarak Lenovo imiş. Bu markalardan öneriniz var mıdır? Yakınımızda Vatan ve MediaMarkt'da var oralardan da alabilir ama bu 2 mağazanın kendi fikrimce internetten daha pahalıya sattıklarını düşündüğümden pek önermek de istemiyorum.
Ve üniversitesi, Yaşar üniversitesi, kendisinden istediği laptopta i7 işlemci zorunluluğu koymuş. Şunu önermiştim ama işlemciden ötürü alamayacak... Asus FX505DT-BQ036A20 AMD Ryzen 7 3750H 32GB 1TB SSD GTX Fiyatı

Tabii ki MSI var ama en ucuzu bu:
Maddi limitten dolayı bakmamıştım yukarı fiyata. ASUS'ta bu ayar Laptop 14800 TL.

dostum o bütçeye çıktıysa bence kesin bunu alsın. Tasarım falan işlerinde ryzen net daha iyi ki bu ryzenin en üst işlemcilerinden. Ve üstüne 1660ti ekran kartı var daha ne istiyor. 10500 tl şuan üstüne de 500 tl ye 8 gb ram daha alır ekler bilgisayara en ideal bilgisayar. Daha hiçbir şeye gerek yok valla.
Haaa intel zorunluluğunu şimdi gördüm kusura bakma hemen bakacağım.

Bu arada Intel zorunluluğu çok saçma bir şey. Yanlış anlaşılma olmasın? NVIDIA zorounluluğu olabilir render programlarından dolayı ama işlemci zorunluluğu getirilecek bir uygulama bilmiyorum. Ki önerdiğimiz bütün laptoplar zaten NVIDIA ekran kartlı.

Bunu alabilir bence. Yukarıda arkadaşın önerdi msi da güzel ama fiyatı 11000 tl yi aşıyor. Hem hp de gayet güzel marka bence. Tereddüt etmeden alabilir
Bu arada Intel zorunluluğu çok saçma bir şey. Yanlış anlaşılma olmasın? NVIDIA zorounluluğu olabilir render programlarından dolayı ama işlemci zorunluluğu getirilecek bir uygulama bilmiyorum. Ki önerdiğimiz bütün laptoplar zaten NVIDIA ekran kartlı.

Çok haklısın vallahi dostum. Hatta 2D 3D tasarım falan yapacak demiş arkadaş bu işlere asıl Ryzen zorunlu deseler hadi yine mantıklı. Ama Intel zorunlu demeleri aşırı saçma.
Şu an Monster stokları olsaydı net Monster önerirdim 11000 TL'ye 2060'lı bilgisayarları bile var. Ama işte maalesef stokları yok bir süredir. Ne zaman stoğa gelir onu da hiç bilmiyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı