11000 TL sistem toplama

Bütçe
11000
Hocam bu biraz pahalı geldi açıkçası diğer anakart'ı yükseltebilir miyim ileride?
Bunun farkı OC desteği var. Zaten size İ5 10400F epey bir süre yetecektir. Z serisi anakartların tek farkı OC desteği sunması. Son olarak OC yapmak için işlemcinizin de K serisi olması gerekli. Önerdiğim anakartta gayet güzel.

Bunun farkı OC desteği var. Zaten size i5 10400F epey bir süre yetecektir. Z serisi anakartların tek farkı OC desteği sunması. Son olarak OC yapmak için işlemcinizin de k serisi olması gerekli. Önerdiğim anakartta gayet güzel.

Tamam o zaman onu alacağım çünkü bütçe tamam yüksek ama fazladan para harcamakta saçma.
Bunun farkı OC desteği var. Zaten size i5 10400F epey bir süre yetecektir. Z serisi anakartların tek farkı OC desteği sunması. Son olarak OC yapmak için işlemcinizin de k serisi olması gerekli. Önerdiğim anakartta gayet güzel.

Bu nasıl? ASUS Prime Z490-v-sı Intel Z490 Lga1200 Ddr4 4266 Dp Hdmı Çift M2 Usb 3.2 Aura Rgb Atx Anakart | Trendyol

Önerinizi inceledim fakat işlemcinin darboğaz yapmasından korkuyorum ve 3600X almak daha mantıklı değil mi tabii ki fiyatı biraz daha yüksek ama değer bence ayriyeten 3060 Ti veya 3070'in fiyatları ne kadar olur stoklara geldiğinde.

Bu kasayı daha önce görmüştüm seçeneklerim arasındaydı fakat dediğim gibi darboğazdan korkuyorum ve stoklar gelince sizce fiyat düşer mi?

10400F RTX 3070 ile darboğaz yapmaz, yanlış hatırlamıyorsam 10400F zaten R5 3600X'ten daha güçlü bir işlemci, 2K'da ve 4K'da oyun oynadığın sürece sıkıntı çıkartmaz.

10400F RTX 3070 ile darboğaz yapmaz, yanlış hatırlamıyorsam 10400F zaten R5 3600X'ten daha güçlü bir işlemci, 2K'da ve 4K'da oyun oynadığın sürece sıkıntı çıkartmaz.

O yazının üzerinden asır geçti şu anda anakart seçiyorum ekran kartı ve anakart dışında her şeyi sipariş ettim bile.
Güzel bir model. Alınabilir. Ben Z serisi anakartlara baktığımda bu modeli görememiştim.

Ben de epey de inceliyordum 1300 TL'ye çektim fiyat aralığını OC seçtim soket seçtim bu çıktı bende direk buraya attım.
@Tseenka Hocam sence nasıl bir anakart bu?

Bu anakart bildiğim kadarıyla ucuza Z serisi anakart yapabilmek için Asus Prime Z490 V'nin kutu içeriği kısılmış hali. Yine gerekli kablolar geliyor ama kutunun sticker gibi detayları yok. Bence alınabilir. İçerisinde RGB soketi de var.

Bu anakart bildiğim kadarıyla ucuza Z serisi anakart yapabilmek için ASUS Prime Z490 V'nin kutu içeriği kısılmış hali. Yine gerekli kablolar geliyor ama kutunun sticker gibi detayları yok. Bence alınabilir. İçerisinde RGB soketi de var.

Ya hocam ben saçma bir şey yapmışım normalde o aldığım şeyler 4200 lira tutuyormuş ben onu 5200 diye okudum dedim yandım ben sonradan fark ettim 4200 olduğunu bunu alacağım :D

@kqqk13 hocam parçaların hepsi geldi bir de fan aldım 2 saat sonra kurulacak çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun bana :)

Son düzenleme:
Ya hocam ben saçma bir şey yapmışım normalde o aldığım şeyler 4200 lira tutuyormuş ben onu 5200 diye okudum dedim yandım ben sonradan fark ettim 4200 olduğunu bunu alacağım :D

@kqqk13 hocam parçaların hepsi geldi bir de fan aldım 2 saat sonra kurulacak çok teşekkür ederim çok yardımcı oldun bana :)
Merhaba sistemi alman uzerinden 1ay4 gün gecmis sistemin hakkinda ne dusunuyorsun ve sistemini atar misin? Bir bakmak istiyorum.
Bir de ekran kartı aldin mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı