11000 TL sistem toplama

Bütçe
11000
Son durum bu oldu bu sistem şimdi alınmalı mı yoksa fiyatı 1-2 ay sonra düşer mi?
Ben pek düşeceğini sanmıyorum. Özellikle ekran kartı modeli çok üst seviye bir model. Ekran kartı stokları gelse bile aynı fiyata bu modeli alabileceğinizi sanmıyorum. Ayrıca güç kaynağı da çok üst seviye bir ürün.

Monitörümün modeli Benq Zowie XL2411p yeterli midir?
Yeterlidir. Ben de aynı monitörü kullanıyorum.
Bu arada ben bu sisteme sıvı soğutma takacağım ileri zamanlarda hangi modeli önerirsiniz?
Bu sisteme sıvı soğutma takmanıza gerek yok. Zaten çok ısınan bir işlemci değil. Hava soğutma olarak bunu öneririm. 140 mm sıvı soğutma önermiyorum çünkü soğutma performansı neredeyse hava soğutmayla aynı. Eğer çok serin çalışsın istiyorsanız paylaştığım modellere bakabilirsiniz.

Son düzenleme:
Önerinizi inceledim fakat işlemcinin darboğaz yapmasından korkuyorum ve 3600X almak daha mantıklı değil mi tabii ki fiyatı biraz daha yüksek ama değer bence ayriyeten 3060 Ti veya 3070'in fiyatları ne kadar olur stoklara geldiğinde.

Bu kasayı daha önce görmüştüm seçeneklerim arasındaydı fakat dediğim gibi darboğazdan korkuyorum ve stoklar gelince sizce fiyat düşer mi?

@Kppk13 hocamın gönderdiği testlerde önerdiğim işlemci ile 3070 ekran kartlarını kullanıyorlar. 3070 ile darboğaz yapmayan işlemci 3050 veya 3060 ile darboğaz yapabilir mi sizce?
Bence zaten ekran kartlarını falan bekleyin. Hatta sadece ekran kartlarını değil 11. nesil Intel işlemcileri de bekleyin.

@Kppk13 hocamın gönderdiği testlerde önerdiğim işlemci ile 3070 ekran kartlarını kullanıyorlar. 3070 ile darboğaz yapmayan işlemci 3050 veya 3060 ile darboğaz yapabilir mi sizce?
Bence zaten ekran kartlarını falan bekleyin. Hatta sadece ekran kartlarını değil 11. nesil Intel işlemcileri de bekleyin.

Dediğiniz mantıklı fakat 11. nesil işlemciler ne zaman çıkacak belli mi?

Dediğiniz gibi yapacağım @kqqk13 ikinize de teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz 1-2 ay bekleyeceğim ve önerdiğiniz sistemi alacağım piyasa biraz düzene girsin bu arada ufak bir araştırmayla öğrendim 1-2 ay sonra 11. nesil işlemcilerin çıkacağı ve ekran kartı stoklarının yenileneceği söyleniyor.

Dediğiniz gibi yapacağım @kqqk13 ikinize de teşekkür ederim bana çok yardımcı oldunuz 1-2 ay bekleyeceğim ve önerdiğiniz sistemi alacağım piyasa biraz düzene girsin bu arada ufak bir araştırmayla öğrendim 1-2 ay sonra 11. nesil işlemcilerin çıkacağı ve ekran kartı stoklarının yenileneceği söyleniyor.
1-2ay sonra fiyatlar değişebileceğinden ötürü yeni bir konu açarsanız daha sağlıklı olabilir. Kolay gelsin ve şimdiden hayırlı olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı