1140 TL Acer EG240YPBipx 165Hz monitör ölü piksel sorunu

Hawagi

Hectopat
Merhaba, yaklaşık 2 gün önce 1140 TL'ye Acer EG240YPBipx 165Hz monitörü aldım bugün kargo geldi kurulumunu yaptım. Ürün sıfır ve kapalı kutu. Ekranın sağ en üst köşesinde 1 adet ölü piksel mevcut. Benim için hiç problem değil dikkatli baksam anca görüyorum. İnternette 1 ölü pikselin çoğalıp büyük bir yuvarlak haline geldiğine dair yorumlar gördüm. İndirimde aldığım için iade edip tekrar bu fiyata farklı bir monitör almam imkansız (alsam bile onda da ölü piksel çıkması muhtemel) zaten bütçem kısıtlı. Değişim için aldığım satıcıya yazdım dönüş yapmasını bekliyorum. Eğer ücretsiz değişim olursa yaparım. Eğer değişim yoksa ne yapmamı önerirsiniz?

-Ölü piksel ileride başka bir sorun yaratır mı?
-Ölü piksel yanındaki diğer pikselleri etkiler mi?

Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Merhaba, yaklaşık 2 gün önce 1140 TL'ye Acer EG240YPBipx 165Hz monitörü aldım bugün kargo geldi kurulumunu yaptım. Ürün sıfır ve kapalı kutu. Ekranın sağ en üst köşesinde 1 adet ölü piksel mevcut. Benim için hiç problem değil dikkatli baksam anca görüyorum. İnternette 1 ölü pikselin çoğalıp büyük bir yuvarlak haline geldiğine dair yorumlar gördüm. İndirimde aldığım için iade edip tekrar bu fiyata farklı bir monitör almam imkansız (alsam bile onda da ölü piksel çıkması muhtemel) zaten bütçem kısıtlı. Değişim için aldığım satıcıya yazdım dönüş yapmasını bekliyorum. Eğer ücretsiz değişim olursa yaparım. Eğer değişim yoksa ne yapmamı önerirsiniz?

-Ölü piksel ileride başka bir sorun yaratır mı?
-Ölü piksel yanındaki diğer pikselleri etkiler mi?

Şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.
Virüs mü bu yayılsın?

Virüs mü bu yayılsın?
Ölü piksel çok nadir çoğalma yapıyor diye biliyorum rahatsız etmiyorsa gerek yok.

Teknik bir bilgim yok. Bazı kullanıcıların başına gelmiş. Beni hiç rahatsız etmiyor zaten ekranın en sağ üst köşesinde küçücük nokta. Araştırdığım kadarıyla 5 ölü piksele kadar çoğu firma destek vermiyormuş (normal bir durummuş). Garanti süreci kapsamında diyelim ki 1 ölü piksel çoğaldı 6 ölü piksel oldu. Ben firmaya yazdığımda kullanıcı hatası demezler dimi. Çünkü bu durumun benimle ilgisi yok. Eğer o konuda sıkıntı çıkarmazlarsa ölü pikseller çoğaldığında garantiye gönderebilirim.

Teknik bir bilgim yok. Bazı kullanıcıların başına gelmiş. Beni hiç rahatsız etmiyor zaten ekranın en sağ üst köşesinde küçücük nokta. Araştırdığım kadarıyla 5 ölü piksele kadar çoğu firma destek vermiyormuş (normal bir durummuş). garanti süreci kapsamında diyelim ki 1 ölü piksel çoğaldı 6 ölü piksel oldu. Ben firmaya yazdığımda kullanıcı hatası demezler değil mi? Çünkü bu durumun benimle ilgisi yok. Eğer o konuda sıkıntı çıkarmazlarsa ölü pikseller çoğaldığında garantiye gönderebilirim.

İsterseniz ilgili firmayı arayıp bilgi alın işi garantiye almış olursunuz.

Geri
Yukarı