11400F için 300-500 TL kule tipi soğutucu önerisi

taserzetsu

Centipat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Gigabyte B550 + Ryzen 5 5600( 4.8 GHz OC) | RX 6800 | Crucial Ballistix 2x8 (OC) | DarkFlash DLX21 | SE-224-XT (Arctic 2xP12) | 980 Pro | HyperX Alloy Origins 65 | HyperX Haste Wireless | HyperX Cloud II | Dell G3223D |
Meslek
Elektrik&Elektronik Mühendisi
11400F Valorant'ta bile 80 dereceyi buluyor. Şu anda stok fan kullanıyorum bilgisayarı daha bugün topladım.

Aklımda 2 adet kule tipi soğutucu var bu siteden yaptığım araştırmayla.

1. Snowman T6 Ultra 6 İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

2. ID-Cooling SE-224-XT Black İşlemci Soğutucu Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Aralarında neredeyse 2 kat fiyat farkı var. Sizce Snowman T6 Ultra idare eder mi yoksa almışken iyisini mi alayım yani SE224XT'yi mi?
Başka öneriniz olursa onları da dikkate alırım. Bütçeyi soracak olursanız, tabii ki 300-500 TL civarı bir şey olursa iyi olur ama SE224XT sanki biraz pahalıya kaçıyor gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Snowman T6 Ultra işini görecektir o işlemcide.
Çok fazla para vermene gerek yok.
Aşağıdaki linkte paylaştığım ürüne de bakabilirsin.
YouTube'da karşılaştırma videoları da mevcut
Fan sayısının fazla olması kimi zaman avantajdır. Ama soğutma performansında fan sayısı tek başına belirleyici değildir veya her zaman daha fazla fan sayısına sahip olan ürünün daha yüksek performans sağlayacağını düşünme diye de bir not düşeyim buraya

Snowman T6 Ultra işini görecektir o işlemcide.
Çok fazla para vermene gerek yok.
Aşağıdaki linkte paylaştığım ürüne de bakabilirsin.
YouTube'da karşılaştırma videoları da mevcut.
Fan sayısının fazla olması kimi zaman avantajdır. Ama soğutma performansında fan sayısı tek başına belirleyici değildir veya her zaman daha fazla fan sayısına sahip olan ürünün daha yüksek performans sağlayacağını düşünme diye de bir not düşeyim buraya.

Tamamdır teşekkür ederim. Çünkü yeni nesil oyunlar bile değil oyunlara giriyorum 75-80 derece oluyor. Bu önerdiğiniz soğutucularla kaç derece olur peki? Ayrıca Snowman veya Dark Freezer macunlu mu geliyor yoksa dışarıdan temin edip kendim mi sürmem gerekiyor?

Tamamdır teşekkür ederim. Çünkü yeni nesil oyunlar bile değil oyunlara giriyorum 75-80 derece oluyor. Bu önerdiğiniz soğutucularla kaç derece olur peki? Ayrıca Snowman veya Dark Freezer macunlu mu geliyor yoksa dışarıdan temin edip kendim mi sürmem gerekiyor?

İkisi de tek kullanımlık termal macunla geliyor olması lazım.
Linkte iki ürünün de incelemesi mevcut
Orada da kutu içerikleri yazıyor olması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkisi de tek kullanımlık termal macunla geliyor olması lazım.
Linkte iki ürünün de incelemesi mevcut
Orada da kutu içerikleri yazıyor olması lazım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Çok teşekkürler.

T6'nın yanına macun takviyesi lazım, SE 224 XT'den TG25 macun çıkıyor.

Anakartın ARGB destekliyse X127'yi yine macun takviyesi ile veya SE 214 XT alabilirsin.

Kasa nedir?

T6'nın yanına macun takviyesi lazım, SE 224 XT'den TG25 macun çıkıyor.

Anakartın ARGB destekliyse X127'yi yine macun takviyesi ile veya SE 214 XT alabilirsin.

Kasa nedir?

Kasamı 6-7 sene önce aldım, Zalman Z11 Neo. Anakartım MSI B560 Tomahawk destekliyor sanırım.

Snowman t6 ulrrayı r5 3600 ile kullandım. Stok soğutucudan 15-20 derece oynattı. 300tl'ye daha iyi bir şey alamazsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı