11400F sisteme 7000 TL'ye 2K ekran kartı önerisi

Bütçe artarsa RX6600XT, yoksa RX6600 alınır.

hocam ilk sayfada 6.950'ye 2 fanlı 6600xt var 7.350'ye 3 fanlı rx 6600xt var zaten. attığınızın fiyatı çok yüksek.
Tamam hocam o zaman size güvenip 3080'i satıp 6600XT alıyorum.
Boşa almışım ben bu kartı.
bugünlük yeterli ama aldığın karta göre eskime süresi uzayacak yoksa valorantı ha 6900xt'de oynamışsın ha 5500xt'de. 6600xt'nin QHD performansı bugün oldukça yeterli, 2 seneye topallamaya başlar orda da FSR 2.0 yaygınlaşacak ve fsr açarak FHD'den daha yüksek bir performans alacaksınız. şunu anlatmaya çalışıyorum bu adam 1080p'de bu kartı 5 sene kullanacağına 3 sene 2k'da kullanıp kalan 2 senede'de FSR açtığı zaman 1080P kullanmasına ziyade daha iyi bir tecrübe yaşacak. senin mantığınla 720p monitör alsın 10 sene kullansın.
Bakın burada anlattım. sizin kartınız daha güçlü olduğu için daha uzun süre dayanacak. Neden böyle hal ve tavırlara büründünüz anlamıyorum cidden burada tartıştığımız şey yetip yetmeyeceği. Kaçınılmaz olarak arkadaş ekran kartını sizden daha kısa bir sürede değiştirecek.

Hocam ilk sayfada 6.950'ye 2 fanlı 6600XT var 7.350'ye 3 fanlı RX 6600XT var zaten. Attığınızın fiyatı çok yüksek.

Bakın burada anlattım. Sizin kartınız daha güçlü olduğu için daha uzun süre dayanacak. Neden böyle hal ve tavırlara büründünüz anlamıyorum cidden burada tartıştığımız şey yetip yetmeyeceği. Kaçınılmaz olarak arkadaş ekran kartını sizden daha kısa bir sürede değiştirecek.

Benim de demek istediğim RX 6600XT ne beklediğiniz. Piyasadaki birçok kart 2K Low veya orta ayarlarda zaten oynatır oyunu.
Tabiki çok eski kartlar değil

Benim de demek istediğim RX 6600XT ne beklediğiniz. Piyasadaki birçok kart 2K Low veya orta ayarlarda zaten oynatır oyunu.
piyasadaki çoğu kart bunu 3 sene belki 5 sene sonra yapamacak ama rx 6600xt bunu yapabilecek ve 7.000tl altında.

Hocam o zaman size göre 6600XT'den daha iyi olan kartlar gereksiz çünkü zaten bu kart 2K için yeterli.

Gereksiz değil 6600 XT bir 1080P kartı ama 2K'da da kullanılabilir "ayarları köklemezsem anlamı kalmaz" diyorsan 2 senede bir kart değiştirmen lazım bak 4K kartı RTX 2080 bugün nerede. RTX 3080 ise 4K ultra ayarlarda ne kadar dayanabilecek o kas gücü ile? Şu anda bile 60 FPS sınırında olduğu veya altına inebildiği oyunlar var.

Piyasadaki çoğu kart bunu 3 sene belki 5 sene sonra yapamacak ama RX 6600XT bunu yapabilecek ve 7.000TL altında.

Sizin karttan beklediğiniz ile benimki farklı. Dediğim gibi yeni aldığım kart piyasadaki oyunları her şeyi en üste çekip oynatmıyorsa anlamı yok. RTX dahil mesela Cyberpunk'ta RTX'i açıp saykoya alıp oynayamıyorsam anlamı yok.
Gereksiz değil 6600 XT bir 1080p kartı ama 2K'da da kullanılabilir "ayarları köklemezsem anlamı kalmaz" diyorsan 2 senede bir kart değiştirmen lazım bak 4K kartı RTX 2080 bugün nerede. RTX 3080 ise 4K Ultra ayarlarda ne kadar dayanabilecek o kas gücü ile? Şu anda bile 60 FPS sınırında olduğu veya altına inebildiği oyunlar var.

Zaten bana göre değil 4K kartı 3080 2K Ultra için mükemmel bir kart ha 4K da ayarları düşürüp oynarsın ama anlamı yok.

Sizin karttan beklediğiniz ile benimki farklı. Dediğim gibi yeni aldığım kart piyasadaki oyunları her şeyi en üste çekip oynatmıyorsa anlamı yok. RTX dahil mesela Cyberpunk'ta RTX'i açıp saykoya alıp oynayamıyorsam anlamı yok.
hocam neden 3090ti kullanmıyorsunuz acaba ? niye elinizde 3080 var ?

Zaten bana göre değil 4K kartı 3080 2K Ultra için mükemmel bir kart ha 4K da ayarları düşürüp oynarsın ama anlamı yok.
4k ile 2k'yı kıyaslamayın hocam. 3.5 milyon pixel vs 8 milyon pixel.
4k medium ayarlar 2k ultra ayarları parçalar. ama fps bakımından çok masraflı olduğu için cüzdana çok vuruyor yoksa daha yaygın olurdu.

Hocam neden 3090 Ti kullanmıyorsunuz acaba? Niye elinizde 3080 var?

Çünkü 2K Ultra için yeterli mesela dediğim gibi önce RTX 3060 Ti aldım ve baktım arada bir 2K Ultra RTX filan açınca kasıyor. RTX 3080 aldım. Eğer bu kartta aynı şekilde kassaydı bunu da değiştirip onu alırdım. Benim için kart hiçbir şekilde 60'ın altına düşmeyecek. Oyun içinde bug filan yoksa. Minimum FPS var ya MSI Afterburner 60'ın altı görmek istemem.

Çünkü 2K Ultra için yeterli mesela dediğim gibi önce RTX 3060 Ti aldım ve baktım arada bir 2K Ultra RTX filan açınca kasıyor. RTX 3080 aldım. Eğer bu kartta aynı şekilde kassaydı bunu da değiştirip onu alırdım. Benim için kart hiçbir şekilde 60'ın altına düşmeyecek. Oyun içinde bug filan yoksa. Minimum FPS var ya MSI Afterburner 60'ın altı görmek istemem.
Hocam bu gidişle sizi 1 seneye 4080 ile görücez galiba. şu an bile 3090'ın 2k ultra ayarlarda 60fps veremediği oyunlar var. Bknz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Veya şu örneği vereyim
3090ti 4K'da 60fps alamıyor sizin kartınız da 2k'da 60fps alamayacaktır. Değişim zamanı gelmiş gibi duruyor siz gene de sonraki nesli bekleyin 4000 serisinde değiştirirsiniz.

Geri
Yukarı