Çözüldü 11400F ve RTX 3060 darboğaz yapıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

berat0734

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar forumda konusu açılmışt fakat şu videoyu izlerken fark ettim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Warzone'da çok fazla darboğaz yiyor sistem normal midir?
Bu videoda ise darboğaz gözükmüyor acaba ilk videoda işlemci ısındığından dolayımı o şekilde darboğaz yiyor?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Acaba stok soğutucudan dolayı olabilir mi?
*Bir de şu video var buradada az da olsa var.

Çözüm
Zaten buradaki darboğazda hissedilmez ekran kartı sadece tam performansını vermez diye biliyorum.

RTX 3060 için 11400F yeterli bir işlemci. Yani daha üstün bir işlemci taksanda alacağın en fazla 5-10 FPS fark olacaktır ama ekran kartından alabileceğin performans belli. 3060 Ti olsa i7 yönelmeni söylerdim belki.
Ben Ryzen'in en fiyat performans hem de daha verimli olduğunu düşünüyorum Intel yeni dönemde Ryzen'in gerisinde kaldı fiyat performans olarak da kullandığım Ryzen 5 5600X öneririm.

F/p olarak 5600X'mi?
Ben Ryzen'in en fiyat performans hem de daha verimli olduğunu düşünüyorum Intel yeni dönemde Ryzen'in gerisinde kaldı fiyat performans olarak da kullandığım Ryzen 5 5600X öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı