11400F ve RX6600 sistemde God of War düşük GPU kullanımı

Letsplaygwent

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
İnşaat mühendisi öğrencisi.
Merhaba, bu sistemde God of War'da 1080p Ultra'da 100 FPS'de oynarken bazı sahnelerde GPU kullanım %60'a kadar düşüyor. Bunun nedeni ne olabilir? Driverlar falan güncel, donanımlarda herhangi bir sorun yok.

i5 11400F
RX6600
16 GB DDR4 3200MHz RAM

Merhaba, bu sistemde God of War'da 1080p Ultra'da 100 FPS'de oynarken bazı sahnelerde GPU kullanım %60'a kadar düşüyor. Bunun nedeni ne olabilir? Driverlar falan güncel, donanımlarda herhangi bir sorun yok.

i5 11400F
RX6600
16 GB DDR4 3200MHz RAM
Hocam çünkü bazı yerler daha az ekran kartı kullanıyor gerek kalmıyor yani tam güç çalışması endişelenecek bir şey yok.

Bu oyunla alakalı bence, bazı sahneler de o kadar fazla gpu kullanımına gerek kalmayabiliyor. Ben de oyun oynarken bazen 80 e, 70 e bazen de 90 a düşüyor veya yükseliyor.

Hocam bazı sahnelerde olması normal bazı sahnelerde kullanım az olduğu için ekran kartınızda ona göre davranıyor.

Evet arkadaşlar bazı sahnelerde oluyor gerçekten, haklısınız sanırım çünkü özellikle hani o animasyonların girdiği kısım var ya oralarda oluyor oyun içinde genelde hep %99'da. Az önce 15 dk gameplay yaptım ve sabit %99'da kaldı işlemci zaten hiç zorlanmıyor. AMD Denetim Masası'ndan 1-2 ayar değiştirdim acaba onun etkisi olabilir mi diye düşünmüyor değilim.
Bir de ben ilk oynadığımda Discord'dan yayın açmıştım acaba yayın açmak performansı olumsuz etkiler mi?
Hocam çünkü bazı yerler daha az ekran kartı kullanıyor gerek kalmıyor yani tam güç çalışması endişelenecek bir şey yok.

Ya asıl sıkıntı 144Hz monitör kullanıyorum 100 FPS'te çok akıcı gözüküyor ama bir anda 60'a düşünce kasma hissi oluyor yoksa dert etmem 60'a düşmesini.

Evet arkadaşlar bazı sahnelerde oluyor gerçekten, haklısınız sanırım çünkü özellikle hani o animasyonların girdiği kısım var ya oralarda oluyor oyun içinde genelde hep %99'da. Az önce 15 dk gameplay yaptım ve sabit %99'da kaldı işlemci zaten hiç zorlanmıyor. AMD Denetim Masası'ndan 1-2 ayar değiştirdim acaba onun etkisi olabilir mi diye düşünmüyor değilim.
Bir de ben ilk oynadığımda Discord'dan yayın açmıştım acaba yayın açmak performansı olumsuz etkiler mi?

Ya asıl sıkıntı 144Hz monitör kullanıyorum 100 FPS'te çok akıcı gözüküyor ama bir anda 60'a düşünce kasma hissi oluyor yoksa dert etmem 60'a düşmesini.
Yayın performansı etkiler.

FPS sabitlemeyi denediniz mi hem sistem daha stabil çalışır.

Yayın performansı etkiler.

FPS sabitlemeyi denediniz mi hem sistem daha stabil çalışır.

Her şeyi denedim. Hatta 30 FPS'yi bile denedim GPU kullanımı 30'larda oluyordu o zaman bile 28'e falan düşüyordu. 60'ta keza öyle. Belkide yayından dolayı öyledir az önce oynadım sabit 90-100 FPS aldım. Sadece bir kere %60’a düştü ara sahnede ama hiç hissetmedim çok anlık bir şeydi.

Geri
Yukarı