115 kilodan 75 kiloya nasıl hızlıca düşülür?

Diss atanlar, sporla uğraştınız mı daha önce?
Bu kadar bağnaz ve ağızlara sakız olmuş düşüncelerle bir yere varamazsınız. ''O'nu bu saatte yersen kilo alırsın, bunu bu saatte yersen kilo verirsin'' vs. Boş vaatlerin hiç bir anlamı yok. Arkadaş herhangi bir spor yarışmasına veya bir gösteriye hazırlanmıyor. Kendini de zorlamayacak şekilde yağ yakması gerekiyor.

Dediklerimde yanlış bir şey yok. Çok tecrübeliysen konu hakkında bizi de aydınlat. Kısa yazdım, önceden yaptığım önerilere de bakabilirsin.

İşin uzmanı değilim ama aydınlatayım bildiğimce.
Sabah aç karnına kardiyo da problem yok yağ yakımı daha fazla olur. Ama kalanlardan dediklerinin hepsi yanlış. Bir defa sıfır karbonhidrat tüketirsen beyin başta olmak üzere pek çok sistem işlevini yerine getiremez ve bolca kas kaybı yaşanır. Ort bir insanın günlük kalori ihtiyacı 3000KCAL olsun kilo vermek için 2500 kcal bir beslenme yapmalı ve bunu gece yapsa bile yine kilo verir deneyip görebilirsin. Ayrıca kilo vermek için sistemler çalışmalı sistemlerin çalışması içinde vücut 8 saaten fazla aç bırakılmamalı.

Sarkma, ameliyat harici geçmeyen bi' şey dostum. Tek çaresi ameliyat, yüksek kilolardan(45+) düşünce oluyor.

Dostum bilemiyorum bende 35 civarı verdim yani sıfır sarkma oldu sürekli ağırlık çalıştığım için vücudun sarkmaya zamanı olmadı.

Bu kadar bağnaz ve ağızlara sakız olmuş düşüncelerle bir yere varamazsınız. ''O'nu bu saatte yersen kilo alırsın, bunu bu saatte yersen kilo verirsin'' vs. Boş vaatlerin hiç bir anlamı yok. Arkadaş herhangi bir spor yarışmasına veya bir gösteriye hazırlanmıyor. Kendini de zorlamayacak şekilde yağ yakması gerekiyor.
Yok şu saatte ye diye kısıtlamak istemedim. Ben de uyguluyorum bu programı ve verim alıyorum. 6'dan sonra yemek yeme dememin sebebi aralıklı oruç periyodunun başlaması. 18:00 ile 08:00 arasında kandaki glikoz seviyesi minimuma düşeceğinden vücut yağ yakım moduna geçecek. Sabah aç karna antrenmanın önemi de bu. Vücut uykudan yeni uyandığında zaten yağ yakımı modunda oluyor, üstüne glikojen depoları da bomboş olunca en verimli yağ yakımı o saatlerde yapılacak 1 saatlik kardiyoyla olur. Daha sonrasında kahvaltısını eder, gününü geçirir. Akşam 6'da yemeğe oturacak şekilde, öncesinde imkan varsa GYM'e gidip ağırlık antrenmanı ve antrenman sonrası yağ yakımının devamı için HIIT cardio yapabilir. Bu sayede günlük yağ yakımı maksimumda tutularak sarkıkların oluşmaması için de ağırlık idmanı da yapılmış olur. Ben kullandığım supplamentler sayesinde idman öncesi açlığımı bastırıyorum ve gerekli proteini tozla alıyorum. İlk yorumum epey havada kalmış ve yanlış anlaşılmış sanırım. Pek kendimde değilim bu aralar, yorum yapmamam belki daha sağlıklı olurdu. Neyse umarım açıklayıcı olmuştur bu yorumum. Yıllardır araştırıyorum nasıl kilo verileceğini. Nihayetinde de böyle bir sonuca vardım. Hatam varsa söylerseniz sevinirim.

Yok şu saatte ye diye kısıtlamak istemedim. Ben de uyguluyorum bu programı ve verim alıyorum. 6'dan sonra yemek yeme dememin sebebi aralıklı oruç periyordunun başlaması. 18:00 ile 08:00 arasında kandaki glikoz seviyesi minimuma düşeceğinden vücut yağ yakım moduna geçecek. Sabah aç karna antrenmanın önemi de bu. Vücut uykudan yeni uyandığında zaten yağ yakımı modunda oluyor, üstüne glikojen depoları da bomboş olunca en verimli yağ yakımı o saatlerde yapılacak 1 saatlik kardiyoyla olur. Daha sonrasında kahvaltısını eder, gününü geçirir. Akşam 6'da yemeğe oturacak şekilde, öncesinde imkan varsa Gym'e gidip ağırlık antrenmanı ve antrenman sonrası yağ yakımının devamı için hııt cardio yapabilir. Bu sayede günlük yağ yakımı maksimumda tutularak sarkıkların oluşmaması için de ağırlık idmanı da yapılmış olur. Ben kullandığım supplamentler sayesinde idman öncesi açlığımı bastırıyorum ve gerekli proteini tozla alıyorum. İlk yorumum epey havada kalmış ve yanlış anlaşılmış sanırım. Pek kendimde değilim bu aralar, yorum yapmamam belki daha sağlıklı olurdu. Neyse umarım açıklayıcı olmuştur bu yorumum. Yıllardır araştırıyorum nasıl kilo verileceğini. Nihayetinde de böyle bir sonuca vardım. Hatam varsa söylerseniz sevinirim.

2 öğün besleniyorsun anladığım kadarıyla protein ihtiyacını karşılayabiliyor musun? Eğer 0 karb isen kaldırdığın ağırlıklarda artmıyordur diye tahmin ediyorum çünkü kas onarımı için pr kadar karb ve yağ da önemli.

Yok şu saatte ye diye kısıtlamak istemedim. Ben de uyguluyorum bu programı ve verim alıyorum. 6'dan sonra yemek yeme dememin sebebi aralıklı oruç periyordunun başlaması. 18:00 ile 08:00 arasında kandaki glikoz seviyesi minimuma düşeceğinden vücut yağ yakım moduna geçecek. Sabah aç karna antrenmanın önemi de bu. Vücut uykudan yeni uyandığında zaten yağ yakımı modunda oluyor, üstüne glikojen depoları da bomboş olunca en verimli yağ yakımı o saatlerde yapılacak 1 saatlik kardiyoyla olur. Daha sonrasında kahvaltısını eder, gününü geçirir. Akşam 6'da yemeğe oturacak şekilde, öncesinde imkan varsa Gym'e gidip ağırlık antrenmanı ve antrenman sonrası yağ yakımının devamı için hııt cardio yapabilir. Bu sayede günlük yağ yakımı maksimumda tutularak sarkıkların oluşmaması için de ağırlık idmanı da yapılmış olur. Ben kullandığım supplamentler sayesinde idman öncesi açlığımı bastırıyorum ve gerekli proteini tozla alıyorum. İlk yorumum epey havada kalmış ve yanlış anlaşılmış sanırım. Pek kendimde değilim bu aralar, yorum yapmamam belki daha sağlıklı olurdu. Neyse umarım açıklayıcı olmuştur bu yorumum. Yıllardır araştırıyorum nasıl kilo verileceğini. Nihayetinde de böyle bir sonuca vardım. Hatam varsa söylerseniz sevinirim.

Kendinde olmama sebebin 0 karbonhidrattır dostum :)

Evet arkadaşlar, gördüğünüz gibi kilo konusunda bayağı sıkıntı çekiyorum. Kıyafet falan bulurken zorlanıyorum o derece rahatsız oluyorum kilomdan. Doktora gittim kilo sorunu için ideal kilon 70 - 80 aralığında olmalı dedi, ama ben yine de zayıflayamadım. Sizce nasıl hızlı bir şekilde kilo verebilirim?
Not: Hedef 75 kilo.

1 ayda 40 kilo veremezsin ama zamanla kalori açığı ile verebilirsin.

Aralıklı oruç yapın. Diyet aşırı aşırı karışık bi' şey değil, az ye kilo ver. Üst düzey şeyler gerekmiyor. Garip garip sirkeli sular, vb. hepsi yalan. Mucizelere inanmayın. Ağzını tutan, kalori açığı yaratan kilo verir.

2 öğün besleniyorsun anladığım kadarıyla protein ihtiyacını karşılayabiliyor musun? Eğer 0 karb isen kaldırdığın ağırlıklarda artmıyordur diye tahmin ediyorum çünkü kas onarımı için pr kadar karb ve yağ da önemli.
0 karb değil. Örnek verecek olursam sabah 2 dilim ekmek yiyorum 2 yumurtanın yanında. Yanında yeşillik zeytin vs. Akşam son öğünde de sebzeli et yemeği, yanına yoğurt ve salata. Sebzenin içine patates vs. de koyuyorum ve epey doyuruyor. Pilav makarna aramıyorum yani. Antrenmandan önce de performans kaybı olmaması için protein tozu, CLA+, L-Carnitin ve preworkout kullanıyorum.

Kilo vermek için yapman gereken tek şey iradene hakim olmak. Geriye ne derseler boş. Olay kafada bitiyor. İrade olmadıktan sonra verdiğin kilolar fazlasıyla geri dönüyor. Formunu korumak için ömür boyu kendini kısıtlayacak kafa yapısına sahip olman lazım. Maalesef çoğu kişide de o yok. Kilo vermesi çok kolay ama dediğim zor.

0 karb değil. Örnek verecek olursam sabah 2 dilim ekmek yiyorum 2 yumurtanın yanında. Yanında yeşillik zeytin vs. akşam son öğünde de sebzeli et yemeği, yanına yoğurt ve salata. Sebzenin içine patates vs. de koyuyorum ve epey doyuruyor. Pilav makarna aramıyorum yani. Antrenmandan önce de performans kaybı olmaması için protein tozu, cla+, l-carnitin ve preworkout kullanıyorum.

Ya hocam işte bu ülkemizdeki en büyük yanlış bence: Supplemente bel bağlamak.
Kilo vermede pr çok önemli ve sen imkanı yok ki şu an protein ihtiyacını bu beslenemeyle karşılayasın. Pr tozuda antrenman sonrası daha çok işini görür. Antrenman önceside ya pre ya da karnitin kullan ikisi birden gereksiz. Antrenman sırasında da bcaa içinede az bir şey whey koyup içebilirisin. Cla çok gerekszi bir supplement bu arada (2 aydan fazla kullanımda da kc iflas ettirir ) antrenman öncesi en temiz şey 2 saat önceden öğün ve 30 dk önceden kafeindir. Antrenman sırasında bcaa sonrasında whey+kreatin üffff fişek olursun fişek tabii çok cep yakar.

Geri
Yukarı