115 kilodan 75 kiloya nasıl hızlıca düşülür?

Hızlıca kilo vermekten kastınız nedir bilemiyorum ancak 40 kiloluk ve olabildiğince hızlı yaşanan bir kayıpta sarkma olacaktır. Tabii kilolu görünüm ve yaşamdansa sarkma tercih edilebilir.

Kendimden konuşacak olursam 103 kilodan 90 kiloya inmem 2,5 ayımı aldı. Ancak sonrasında irade problemleri yaşadım ve 1 ayda ancak 2 kilo verebildim. İrade çok önemli.

Bu süreçte birkaç diyetisyen ile görüştüm. Bana verilen listelerin genelinde günde 6 öğün vardı. Kalori ise olması gerekenin bir tık altındaydı sadece. Az yemek zorunda değilsiniz. Doğru beslenme ile kilo verilebiliyor. Bünyeniz yüksek kütleye alışık olduğu için bölüm bölüm kilo vermeniz yavaşlayıp hızlanabiliyor. Ayda ortalama verilecek 5 kilo gayet ideal.

Siz benim uyguladığıma göre daha az kalori alarak ve sporu artırarak daha da fazlasını verebilirsiniz ki ben spor olarak günde yarım saat tempolu yürüyüş yapıyorum ve 200 mekik çekiyorum.

Kendi listemi atmamın pek bir anlamı yok zira diyet listeleri bünyeye, kan tahlil sonuçlarına göre değişebiliyor. Duruma göre vitamin takviyesi de istenebiliyor. Bu sebeplerle bir diyetisyene görünmekte fayda var.

Ya hocam işte bu ülkemizdeki en büyük yanlış bence: Supplemente bel bağlamak.
Kilo vermede pr çok önemli ve sen imkanı yok ki şu an protein ihtiyacını bu beslenemeyle karşılayasın. Pr tozuda antrenman sonrası daha çok işini görür. Antrenman önceside ya pre ya da karnitin kullan ikisi birden gereksiz. Antrenman sırasında da bcaa içinede az bir şey whey koyup içebilirisin. Cla çok gereksiz bir supplement bu arada (2 aydan fazla kullanımda da iflas ettirir ) antrenman öncesi en temiz şey 2 saat önceden öğün ve 30 dk önceden kafeindir. Antrenman sırasında bcaa sonrasında whey+kreatin üffff fişek olursun fişek tabii çok cep yakar.
Bunların kaynağı ne peki? 3 aydır CLA+Karnitin ikilisiyle 12 kilo yağ kaybettim. Vücudumda herhangi bir zarar yok. Basit bir yağ asidi nasıl karaciğeri iflas ettiriyormuş?

Yok şu saatte ye diye kısıtlamak istemedim. Ben de uyguluyorum bu programı ve verim alıyorum. 6'dan sonra yemek yeme dememin sebebi aralıklı oruç periyodunun başlaması. 18:00 ile 08:00 arasında kandaki glikoz seviyesi minimuma düşeceğinden vücut yağ yakım moduna geçecek. Sabah aç karna antrenmanın önemi de bu. Vücut uykudan yeni uyandığında zaten yağ yakımı modunda oluyor, üstüne glikojen depoları da bomboş olunca en verimli yağ yakımı o saatlerde yapılacak 1 saatlik kardiyoyla olur. Daha sonrasında kahvaltısını eder, gününü geçirir. Akşam 6'da yemeğe oturacak şekilde, öncesinde imkan varsa GYM'e gidip ağırlık antrenmanı ve antrenman sonrası yağ yakımının devamı için HIIT cardio yapabilir. Bu sayede günlük yağ yakımı maksimumda tutularak sarkıkların oluşmaması için de ağırlık idmanı da yapılmış olur. Ben kullandığım supplamentler sayesinde idman öncesi açlığımı bastırıyorum ve gerekli proteini tozla alıyorum. İlk yorumum epey havada kalmış ve yanlış anlaşılmış sanırım. Pek kendimde değilim bu aralar, yorum yapmamam belki daha sağlıklı olurdu. Neyse umarım açıklayıcı olmuştur bu yorumum. Yıllardır araştırıyorum nasıl kilo verileceğini. Nihayetinde de böyle bir sonuca vardım. Hatam varsa söylerseniz sevinirim.
Hocam ağırlık kaldırmak yaktığı kalori haricinde metabolizma hızını da artırıyor. Sabah yapmak daha mantıklı olmaz mı?

Hocam ağırlık kaldırmak yaktığı kalori haricinde metabolizma hızını da artırıyor. Sabah yapmak daha mantıklı olmaz mı?
Aralıklı oruç arkası spordan verim alamaz. O yüzden sabah kardiyo yapması lazım. Glikoz depoları bomboşken vücut yağları parçalamaya başlayacak. Ağırlığın metabolizmayı arttırması kardiyo sonrası devamlı yağ yakımında işe yarar. Bir terim vardı unuttum, HIIT kardiyo sonrası vücut kendini toparlarken yağ yakmaya devam ediyordu.

Aralıklı oruç arkası spordan verim alamaz. O yüzden sabah kardiyo yapması lazım. Glikoz depoları bomboşken vücut yağları parçalamaya başlayacak. Ağırlığın metabolizmayı arttırması kardiyo sonrası devamlı yağ yakımında işe yarar. Bir terim vardı unuttum, HIIT kardiyo sonrası vücut kendini toparlarken yağ yakmaya devam ediyordu.
Aslında mantıklı. Zaten yarım saattrn fazla yapsa 300 kalori yaksa asgari yine çok iyi. Değil mi? Zaten beslenmede 300 400 kalori açık bırakılıyor. Normal beslense bile böyle yapsa. Ağırlık kaldırsa çok iyi olur. Ben de böyle düşünmedim değil.

Bunların kaynağı ne peki? 3 aydır cla+karnitin ikilisiyle 12 kilo yağ kaybettim. Vücudumda herhangi bir zarar yok. Basit bir yağ asidi nasıl karaciğeri iflas ettiriyormuş?

Hocam cla genç bireylere etki etmemekle birlikte aralıklarla kullanılmalı 2 aydan faz la kullanımı kc için çok tehlikeli gerekli araştırmayı yaparsan veya işi bilenlerle konuşursan öğrenirsin işin aslını hiçbir supplementi basit deyip küçümseme. Karnitini de 3 ay kullanman mantıksız onda da olması gereken 1 ay kullan sonra 1-2 ay ara ver ki vücut toleransını kaybetsin. Yağ yakıcılar kafeinden daha etkisiz bu arada. Türk insanı parasını yağ yakıcıya harcamayı seviyor oysa kafein hepsine bin basar.

Hocam cla genç bireylere etki etmemekle birlikte aralıklarla kullanılmalı 2 aydan faz la kullanımı kc için çok tehlikeli gerekli araştırmayı yaparsan veya işi bilenlerle konuşursan öğrenirsin işin aslını hiçbir supplementi basit deyip küçümseme. Karnitini de 3 ay kullanman mantıksız onda da olması gereken 1 ay kullan sonra 1-2 ay ara ver ki vücut toleransını kaybetsin. Yağ yakıcılar kafeinden daha etkisiz bu arada. Türk insanı parasını yağ yakıcıya harcamayı seviyor oysa kafein hepsine bin basar.
Tamam dediklerini kanıtlayan makaleler var mı? Karnitin dediğimiz şey basit bir protein. Kafein mi ki bu da vücut tolerans geliştirsin? Whey kullananlar ara mı veriyor?

Günlük aldığın kalori miktarını hesapla ve kalori açığı oluştur. Kardiyo yap ve aynı zamanda ağırlık çalış. Lifli besinleri tüket yağdan uzak dur kola gibi şeker madeni içeceklerden uzak dur. Zaten az çok bilirsin uzak durman gereken besinleri. Kardiyo ve ağırlık çalış.

Kilona bakınca vücudundaki yağ miktarını düşünmek zor olmuyor. O yağ ile sadece kardiyo yaparsan vücudunda ciddi sarkmalar olur. Bir bakmışsın zayıflamışsın ama göğüslerin buruşmuş sallanıyor. Sarkık oluşmamasına dikkat edeceksin sarkık oluşmaması içinse ağırlık kaldırarak vücudunu diri tutacaksın. Ama kardiyo sarkık oluşturur diye kardiyo yapma demedim ikisi de şu noktada senin için çok önemli ikisinide ihmal etmeden yap.

Tamam dediklerini kanıtlayan makaleler var mı? Karnitin dediğimiz şey basit bir protein. Kafein mi ki bu da vücut tolerans geliştirsin? Whey kullananlar ara mı veriyor?

Whey ile karnitin aynı şey değil. İnternette dediklerimle alakalı makaleler mevcut araştırırsan görürsün. Ayrıca karniitn pr değil aa dır.

Yeni konular

Geri
Yukarı