1150-1680TL sistem tavsiyesi

Bütçe
1150-1680tl arası

techno2004

Picopat
Evet beyler, bayanlar bütçe gayet düşük yeni bir masaüstü bilgisayar toplamam lazım.
Monitör'üm var. Yeni monitöre gerek yok.
Kasa kesinlikle ışıksız olmalı aydınlatmalı, ışıklı falan olmasın. Ayrıca kasada cam olmasın yani kasa komple kapalı olsun.
PSU hariç tüm sistem 2.el olabilir ayrıca çoğu parça yurt dışından olabilir(anakart, işlemci, ekran kartı hariç)
Mutlaka SSD olmalı (120 GB)
CS:GO'da 60FPS(en düşük ayarlarda 4:3 boyutlarda) almalı.
Klavye, mouse var ondan yana sıkıntı yok.
Son olarak bütçeyi en fazla 150 TL aşabilirim.

Ryzen 5 2400G Bu fiyata apulu bir sistem toplamak geleceğe dönük yatırım olur. 900 TL
A320 Anakart Bu fiyata kaçırma. 250 TL
4 GB DDR4 Ram 132 TL çok uygun 2 tane alman lazım. 264 TL
400W PSU Kaliteli bir marka almak lazım yoksa 100 TL'yede bulunur. 252 TL

Toplamda 1666 TL oldu. Uzay montaj kurmak istemezsen 100 TL'den ucuz fiyata bir sürü kasa ve harddisk bulabilirsin.

Son düzenleme:
Toplam; 1800 TL

Bunları 2.el
SSD bunu

Son düzenleme:
Bunları 2.el
SSD bunu
Kasa için araştırma yapıp geleceğim ama güzel bir 450W PSU yetecektir.

SSD'nin 120 ve 240GB versiyonları kronik sorunlu.

@mirsady üzgün atmışsınız bir de pes doğrusu. GTX 750 Ti 6 yıllık bir ekran kartı, istediği kadar vega 3'ten güçlü olsun muhtemelen 1 sene içinde çöpe gidecek. i5 3470 32 nanometre falan, miladın öncesindeki bir teknoloji. Anakart yükseltime açık değil, bir sürü para harcamadan değiştiremezsin. SSD kronik sorunlu ve sistem DDR3, hiçbir geleceği yok. Yani kötünün de kötüsünü önermişsiniz.

Ben hem upgrade'e açık, arkadaşın beklentilerini karşılayan, hem DDR4 ve fiyatına göre çok iyi bir sistem önerdim. Keşke üzgün atma nedeninizi açıklasaydınız. Bakın ben her şeyiyle açıkladım.

Oyun testi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ryzen 5 2400G Bu fiyata apulu bir sistem toplamak geleceğe dönük yatırım olur. 900 TL
400W PSU Kaliteli bir marka almak lazım yoksa 100 TL'yede bulunur. 252 TL

Toplamda 1666 TL oldu. Uzay montaj kurmak istemezsen 100 TL'den ucuz fiyata bir sürü kasa bulabilirsin.
Çok teşekkürler
Toplam; 1800 TL
Teşekkür ederim

@mirsady üzgün atmışsınız bir de pes doğrusu. GTX 750 Ti 6 yıllık bir ekran kartı, istediği kadar Vega 3'ten güçlü olsun muhtemelen 1 sene içinde çöpe gidecek. i5 3470 32 nanometre falan, miladın öncesindeki bir teknoloji. Anakart yükseltime açık değil, bir sürü para harcamadan değiştiremezsin. SSD kronik sorunlu ve sistem DDR3, hiçbir geleceği yok. Yani kötünün de kötüsünü önermişsiniz.

Ben hem Upgrade'e açık, arkadaşın beklentilerini karşılayan, hem DDR4 ve fiyatına göre çok iyi bir sistem önerdim. Keşke üzgün atma nedeninizi açıklasaydınız. Bakın ben her şeyiyle açıkladım.

Oyun testi;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kanka senin sisteminde güzel ve dediklerin doğru biz geleceğe dönük Upgrade edilebilir bir sistem topladık yoksa Xeon işemci ile GTX705TI sistem bizde toplardık. Senin sisteminin tek eksiği 2 çekirdekli işlemci ama AM4 soketi ile ileride daha iyi bir işlemci ve ekran kartı ile güzel performans veren bir sisteme dönülebilir.

Ryzen 5 2400G Bu fiyata APU'lu bir sistem toplamak geleceğe dönük yatırım olur. 900 TL
400W PSU Kaliteli bir marka almak lazım yoksa 100 TL'ye de bulunur. 252 TL

Toplamda 1666 TL oldu. Uzay montaj kurmak istemezsen 100 TL'den ucuz fiyata bir sürü kasa bulabilirsin.

Ben anlamadım, harddisk nerede? RAM linkine tıklayınca neden anakarta atıyor?

Yeni konular

Geri
Yukarı