1178 metre mesafede VDSL kullanılırsa ne olur?

Apartman değil hocam köy yerindeyiz yani mahalle adı.
O halde en yakın santralden bi' bir/birkaç saha dolabı getirebilirler, sorun olmayacaktır. Ki bu dediğim bahsettiğiniz kişilerin kesin olarak abonelik başlatmasıyla olabilir diye düşünüyorum, aksi durumda dikkate alacaklarını sanmam.

Köy yeriyse daha çok kişiye ulaşmanız lazım ama herhalde mümkün gözükmüyor. Müdürlükte tanıdık falan varsa görüşün ama her türlü o dilekçeyi yazın -kaç kişi olursa olsun-. Bizim köye geldi bu sene bir tanıdık sayesinde ama kimler kullanıyor bilmiyorum, yani size de gelme ihtimali var.

Umut her zaman vardır.

Arkadaşlar meydana yakın olan yerlerde VDSL hizmeti kullananlar var fakat. Bulunduğum yer bir mahalle. Meydandan halısahaya yaklaşık 700 800 metre var ve kullanabiliyorlar. Ben 500 metre uzağında bir sokaktayım. Şu an ADSL hizmeti olmayan yok zaten sokakta, fakat diyorsunuz hemen geçiceklerse yaparlar. Sokağımızda Türk Telekom kullanan olduğunu sanmıyorum ve haklılar kullanmamakta. Kesin olarak VDSL geçerler mi onu da bilmiyorum fakat geçeceğiz deyip geçmezlerse ne olur? Dilekçeye ne yazmalıyım? ADSL hizmeti kullanan kişilerden toplasam sorun olur mu VDSL için?
Hocam bir de yakınımızda ankastre kutusu var o işe yaramıyor mu VDSL konusunda?

Son düzenleme:
Dilekçe konusunda etiketlediğim kişi yardımcı olacaktır. Komşularınız geçeceğiz deyip geçmese de sıkıntı olmaz, o iş altyapı gelene kadar.🙂 ADSL kullananlardan da kullanmayanlardan da imza toplayın. Ankastre kutusu sandığınız şey gerçekten ankastre mi ve tahmini kaç metre uzaklıkta?

Fiber olmasa da VDSL hizmeti gelir yüksek ihtimalle, siz peşini bırakmayın.

Dilekçe konusunda etiketlediğim kişi yardımcı olacaktır. Komşularınız geçeceğiz deyip geçmese de sıkıntı olmaz, o iş altyapı gelene kadar.🙂 ADSL kullananlardan da kullanmayanlardan da imza toplayın. Ankastre kutusu sandığınız şey gerçekten ankastre mi ve tahmini kaç metre uzaklıkta?

Fiber olmasa da VDSL hizmeti gelir yüksek ihtimalle, siz peşini bırakmayın.

Yani hocam yakın diye tahmin ediyorum TR ekipleri buraya geldiklerinde aşağı doğru gitmişlerdi ve pek uzun sürmemişti. Kutu diyorlar burada evlere dağıtım yapıyor. Ve TT ekipleri port var kullanabilirsiniz de demişti.
Türk Telekom'a da ulaşamıyorum.

Yani hocam yakın diye tahmin ediyorum TR ekipleri buraya geldiklerinde aşağı doğru gitmişlerdi ve pek uzun sürmemişti. Kutu diyorlar burada evlere dağıtım yapıyor. Ve TT ekipleri port var kullanabilirsiniz de demişti.
Türk Telekom'a da ulaşamıyorum.
O zaman dediğiniz dolap muhtemelen ADSL saha dolabı, başvurunuz kabul edilirse o dolabın yerine VDSL dolap koyarlar. Yani anlattığınız gibiyse gelmesi kolay olur. Müşteri hizmetlerine ulaşmayacaksınız zaten, il/ilçenizdeki TT müdürlüğü binasına gideceksiniz.

Arkadaşlar meydana yakın olan yerlerde VDSL hizmeti kullananlar var fakat. Bulunduğum yer bir mahalle. Meydandan halısahaya yaklaşık 700 800 metre var ve kullanabiliyorlar. Ben 500 metre uzağında bir sokaktayım. Şu an ADSL hizmeti olmayan yok zaten sokakta, fakat diyorsunuz hemen geçiceklerse yaparlar. Sokağımızda Türk Telekom kullanan olduğunu sanmıyorum ve haklılar kullanmamakta. Kesin olarak VDSL geçerler mi onu da bilmiyorum fakat geçeceğiz deyip geçmezlerse ne olur? Dilekçeye ne yazmalıyım? ADSL hizmeti kullanan kişilerden toplasam sorun olur mu VDSL için?
Hocam bir de yakınımızda ankastre kutusu var o işe yaramıyor mu VDSL konusunda?
Geçmezlerse kişisel sorunları. ADSL kullananların VDSL geçmek istemesi bir şey olabilir, hem mevcut müşteri talebi olması daha iyi diye düşünüyorum.

Dilekçe yazıp imzalattırmaktan başka çareniz yok gibi. Twitter kullanıyorsanız TT desteğe yazın belki oradan bir şeyler olabilir, kime yazacağınızı söylerdim ama adamların ismini unuttum.

Geri
Yukarı