12.000-14.000 TL laptop tavsiyesi

Bütçe
12.000-14.000
Abra kasa Tulpar. Abra ısıtıma sistemleri. İtina ile odanız ısıtılır, adaptörünüz yanar :D
Kasa kalitesi kötü, soğutması iyi.
2x8 mi yoksa 1x16 mı ram mevcut bilginiz var mı?

Ben de öyle düşünüyorum. Şöyle 5-6 senedir Monster kullanan birinin değerlendirmesini alabilsem çok rahat şekilde seçeceğim o cihazı.
Bu kasa hakkında kronik sorun yok henüz, tercih edilebilir. Teknik servisleri çok iyi ayrıca.

Son düzenleme:
Aldığınız laptopu belirtir ve incelemesini yaparsanız çok memnun olurum hocam.
İnşallah iadeyi onayladıklarında alacağım. Aslında Omen cihazımdan çok memnundum hatta yeniden satın almayı düşündüm ama stokta yok. Onay gelene kadar araştırmaya tam gaz devam hocam.

Birkaç haftadır Legion 5 17.3 inç kullanıyorum çok güzel model. Yük altında değilken 0 ses, zorlayınca ses var tabii ama soğutması beklediğimden iyi.

Ekran 4K değil ama 17.3 inçte farkın belirgin olduğunu düşünmüyorum, 4K HP Omen de kullandım bazı oyunlarda 1080p'de kullandım hiç rahatsız etmedi. Ayrıca Omen'in ekranı bazen 4K'da açılmayı reddediyordu ciddi problemleri var o konuda.

Legion seçenekler arasında en iyi f/p olmayabilir ama malzeme kalitesi ve estetik olarak düşündüğünüz laptoplar arasında en iyisi. Klavye tuş malzemesi, yazı fontu, beyaz ışık olması vs çok iyi. Bendeki modelde RGB yok ama sanırım bazı Legion laptoplarda var eğer istiyorsanız hangi modellerde olduğunu araştırın derim.

Omen ve MSI'ı çok çirkin buluyorum, hele MSI klavyesinde eski spiderman filmlerindeki/ilk PS3 kasasındaki fontu kullanmışlar üstüne de kırmızı ışık çakmışlar fazla "gamer" duruyor :) PC'lerde önemli olan donanım tabii ama çirkin bir ürün almayı sevmem.

Karşılaştığım tek kalite kontrol problemi laptop yük altındayken biraz ısınınca monitörün altındaki menteşenin renginin çok hafif atması oldu.

Legion boyut olarak HP Omen'e benzer. Daha küçük gibi duruyor ama menteşesinden sonra gövde arkaya doğru biraz daha devam ediyor portların girişlerin çoğunu buraya saklamışlar. Çanta alırken laptopun sığdığından emin olun.

Legion kutusundan mouse da çıktı, yanlış bilmiyorsam M300 model. Ahım şahım bir mouse değil ama çok rahat ve ambidextrous model olması çok hoşuma gitti, solak kullanılabiliyor.

Edit: Ben de Monster hakkında yeterince bilgim olmadığından tercih etmedim ama servisleri çok iyi deniyor.

Birkaç haftadır Legion 5 17.3 inç kullanıyorum çok güzel model. Yük altında değilken 0 ses, zorlayınca ses var tabii ama soğutması beklediğimden iyi.

Ekran 4K değil ama 17.3 inçte farkın belirgin olduğunu düşünmüyorum, 4K HP Omen de kullandım bazı oyunlarda 1080p'de kullandım hiç rahatsız etmedi. Ayrıca Omen'in ekranı bazen 4K'da açılmayı reddediyordu ciddi problemleri var o konuda.

Legion seçenekler arasında en iyi f/p olmayabilir ama malzeme kalitesi ve estetik olarak düşndüğünüz laptoplar arasında en iyisi. Klavye tuş malzemesi, yazı fontu, beyaz ışık olması vs çok iyi. Bendeki modelde RGB yok ama sanırım bazı Legion laptoplarda var eğer istiyorsanız hangi modellerde olduğunu araştırın derim.

Omen ve MSI'ı çok çirkin buluyorum, hele MSI klavyesinde eski spiderman filmlerindeki/ilk PS3 kasasındaki fontu kullanmışlar üstüne de kırmızı ışık çakmışlar fazla "gamer" duruyor :) PC'lerde önemli olan donanım tabii ama çirkin bir ürün almayı sevmem.

Karşılaştığım tek kalite kontrol problemi laptop yük altındayken biraz ısınınca monitörün altındaki menteşenin renginin çok hafif atması oldu.

Legion boyut olarak HP Omen'e benzer. Daha küçük gibi duruyor ama menteşesinden sonra gövde arkaya doğru biraz daha devam ediyor portların girişlerin çoğunu buraya saklamışlar. Çanta alırken laptopun sığdığından emin olun.

Legion kutusundan mouse da çıktı, yanlış bilmiyorsam M300 model. Ahım şahım bir mouse değil ama çok rahat ve ambidextrous model olması çok hoşuma gitti, solak kullanılabiliyor.
Sağolun hocam yorumunuz için. Ekran kartı Rtx 2060 mı acaba? 90w olduğu söyleniyor acaba deneme şansınız var mı? Oyun esnasında Gpu-Z uygulamasına bakarak görebiliyorsunuz sanırım. 90W ise listemden sileceğim 17.3 modelini.

Sağolun hocam yorumunuz için. Ekran kartı Rtx 2060 mı acaba? 90w olduğu söyleniyor acaba deneme şansınız var mı? Oyun esnasında Gpu-Z uygulamasına bakarak görebiliyorsunuz sanırım. 90W ise listemden sileceğim 17.3 modelini.
Hocam 17.3 inç modeli 90w, bir de Legion 5P modelinin içinde olan 2060 115W.

Arkadaşlar bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı? Bütçemi 14-15 bin TL’ye çıkardım tavsiyelerinizi bekliyorum. Hala biz cihaz satın almadım.

Arkadaşlar bu cihaz hakkında bilgisi olan var mı? Bütçemi 14-15 bin TL’ye çıkardım tavsiyelerinizi bekliyorum. Hala biz cihaz satın almadım.
Kasa kalitesi güzel, MUX ileride gelecekmiş. Kendim düşünüyorum almayı, satın alınabilir.

Geri
Yukarı