12.000 TL civarı üniversite için laptop önerisi

Bütçe
12000

tavşansever

Hectopat
Yer
Erzincan
Daha fazla  
Selam, 12 bin civarı hafif, üniversite için laptop arıyorum. Bilgisayarda fazla oyun oynamam. Genelde EU4 gibi grafik gerektirmeyen basit oyunlar oynarım eğer oynarsam. Alacağım laptopun 16 GB RAM'e sahip olması önemli benim için. Ayrıca işlemci olarak Ryzen tercih ediyorum. Şöyle birkaç tane bulduğum bilgisayarı aşağıya bırakıyorum.

Bu ikisi arasında kaldım. Şu anlık. Bildiğiniz başka modeller varsa bekliyorum teşekkürler.

Hocam hafiflik açısından bilmiyorum ama bunun işlemcisi sizin attıklarınızdan daha iyi. https://www.akakce.com/laptop-noteb...tasinabilir-bilgisayar-fiyati,1639491045.html
Hocam 256gb ssd var ama bunda. Ayrıca baktığım kadarıyla fazla bir fark yok bu iki işlemci arasında.
Hafiflik önceliğiniz ise Honor ya da Huawei'den şaşmayın hocam.
Huawei alacaktım normalde ama ryzen kullanan tek modeli var şuan stokta olan o da 8gb ram'e sahip maalesef. Honor tercih ettim onun yerine bu yüzden.
Hocam bu bilgisayarın tek eksiği 8gb ram olması. Attığım Honor model bilgisayar 16gb ram'e sahip. Ayrıca yanlış bilmiyorsam honor huawei'n alt markasıydı. Zaten benziyorlar birbirlerine.

Normalde asus tuf gaming alacaktım ama hiç oyun oynamadığımı fark ettim. Gaming laptoplara yönelmeye gerek yok o zaman değil mi? Bir arkadaş gtx 1650'li bir bilgisayar al diyor. Ne yapacağım ben bu ekran kartıyla? Oynadığım en büyük oyun zaten europa universalis 4

Son düzenleme:
Söz konusu günlük işler ve düşük performans gerektiren oyunlar ise ve önceliğiniz hafiflik, tasarım ve şıklık ise gaming ürünlere gerek yok; sadece işlemcinin içinde grafik birimi olan dizüstüler sizin için yeterli olacaktır.
Asus TUF bedava versen yine yanında gezdirilmez, o kadar çirkin yani hocam :) Tabii zevkler ve renkler tartışılmaz.
Bu arada ben de sizin için kısaca bakından Honor modelinden daha iyi işlemciye sahip aynı zamanda 16 GB RAM olan bir ürün bulamadım.

Söz konusu günlük işler ve düşük performans gerektiren oyunlar ise ve önceliğiniz hafiflik, tasarım ve şıklık ise gaming ürünlere gerek yok; sadece işlemcinin içinde grafik birimi olan dizüstüler sizin için yeterli olacaktır.
Asus TUF bedava versen yine yanında gezdirilmez, o kadar çirkin yani hocam :) Tabii zevkler ve renkler tartışılmaz.
Bu arada ben de sizin için kısaca bakından Honor modelinden daha iyi işlemciye sahip aynı zamanda 16 GB RAM olan bir ürün bulamadım.
Asus VivoBook 15 Oled D513UA-L1346A3 Ryzen 5 5500U 16 GB 512 GB SSD 15.6" Dos FHD Dizüstü Bilgisayar Fiyatları ve Özellikleri
Hocam şuna da bakar mısınız? Oled ekrana sahip hem.

Ses sistemi ve Oled ekrana sahip olması beni etkiledi.
Ekran kasa oranı, tasarım konusunda da Honor çok daha üstün diye düşünüyorum kaldı ki Honor'un ekranında da göz sağlığı açısından mavi ışığa dair bir teknoloji olması lazım diye biliyorum.
Ben Honor'dan yana tercih yapardım lakin siz bence 2 ürünün de incelemelerini dikkatlice izleyin, şarj sürelerini de öğrenin ona göre tercih yapın.

Yeni konular

Geri
Yukarı