12.000 TL Her Şey Dahil Sistem Toplama

MSI Ejderhası

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar. 12.00 TL bütçe ile her şey dahil 2K sistem topluyorum. Parçalar böyle. Herhangi bir uyum sorunuyla karşılaşır mıyım? Değiştirmemi önerdiğiniz parça var mı?

NLNpOk.png

anpL1d.png

YdpDOD.png

Son düzenleyen: Moderatör:
NVME SSD bana gereksiz geldi.

Anakart BIOS güncellemesi ile Ryzen 3000 serisine destek veriyor. Bildiğiniz kadarıyla HB anakartın BIOS güncellemesini yapmıyor. MSI'ın B450 MAX anakartları Ryzen 3000 serisinden sonra çıktığı için BIOS güncellemesi gerektirmiyor.

NVME SSD bana gereksiz geldi.

Anakart BIOS güncellemesi ile Ryzen 3000 serisine destek veriyor. Bildiğiniz kadarıyla HB anakartın BIOS güncellemesini yapmıyor. MSI'ın B450 MAX anakartları Ryzen 3000 serisinden sonra çıktığı için BIOS güncellemesi gerektirmiyor.

Bazı şeylerden kısıp anakartı MSI X570-A PRO yaptım.

MSI X570-A PRO ne kadar gerekli bilemiyorum. BIOS güncellemesi ile uğraşmamak için mi yaptın?

Hem o hem geleceğe yönelik.
O SSD fiyatına 1TB SATA 3.0 SSD alırsan daha iyi olur neredeyse aynı fiyat. Hard diski çıkarabilirsin İş için kullanmayacaksan zaten 1TB SSD fazlasıyla yeter.

SSD ve HDD'yi çıkarıp bunları ekledim aynı fiyata.

Hocam bana biraz dengesiz geldi, arkadaşların dediği gibi HDD pek gerekli değil, 1 TB SATA 3 SSD alın onun ve nvme'nin yerine. Ayrıca o hoparlörler de çok gereksiz geldi bana böyle bir sistem için. Bırakın şimdi onu sonra daha iyi bir şey alırsınız ihtiyacınız varsa. Yine anakart konusunda da arkadaşların dediği gibi X570 pek gerekli değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı