12.000 TL sistem önerisi

Bütçe
10.000 12.000 arasında

Carlaone

Decapat
Yer
balıkesir
Daha fazla  
Merhabalar herkese öncelikle. Daha önceki sistemin talihsiz bir olay yüzünden anakartım gitti. O yüzden mecburen yeni sistem kurmak zorundayım.
Eski sistemim bu şekilde idi;
  • i7 4790K işlemci 4.0 GHz
  • ASUS Z97-A anakart
  • G.Skill 32 GB RAM
  • Coolor Master 912F kasa
  • ASUS GeForce GTX1080 ROG STRIX Gaming 8 GB ekran kartı
1080'e ne göre kullanabileceğim anakart işlemci önerisi olan var mı acaba? Bütçem 10 12 bin arsında. Gerekli malzemeler; işlemci, RAM, anakart, soğutucu, HDD.

Toplam 10.500TL.

Toplam 10.500TL.
peki msi mı daha iyi kalıyor yoksa asus anakartmı ? birde bu anakart ve işlemciler de ekran kartı ile ilgili herhangi bi problem yaşarmıyım acaba ?

Peki MSI mı daha iyi kalıyor yoksa ASUS anakart mı? Bir de bu anakart ve işlemciler de ekran kartı ile ilgili herhangi bir problem yaşar mıyım acaba?

ASUS'un modeline göre değişir ancak attığım anakart çok iyi bir anakart ve sorun yaşamazsın.

Ancak 5900X çok güçlü bir işlemci ileride ekran kartını değiştircek isen bile işlemciyi değiştirmene gerek kalmaz.

ASUS'un modeline göre değişir ancak attığım anakart çok iyi bir anakart ve sorun yaşamazsın.

Ancak 5900X çok güçlü bir işlemci ileride ekran kartını değiştircek isen bile işlemciyi değiştirmene gerek kalmaz.
işin doğrusu ben pek amd işlemci düşünmedim yıllardır intel kullanıcısıyım bu son sistemimde 7 senedir sorunsuz bir şekilde çalışıyordu düne kadar tahlisiz bir elektrik gidip gelmesi yüzünden anakartım gitti malum 1150 pin anakart bulmak büyük problem he war ama lakin biraz zayıf kalıyor !!

İşin doğrusu ben pek AMD işlemci düşünmedim yıllardır Intel kullanıcısıyım bu son sistemimde 7 senedir sorunsuz bir şekilde çalışıyordu düne kadar tahlisiz bir elektrik gidip gelmesi yüzünden anakartım gitti malum 1150 pin anakart bulmak büyük problem he war ama lakin biraz zayıf kalıyor!

İsterseniz Intel sistem toplayabilirim.

İster misiniz?

ben size bi resim atıcam olup olmadığına uyup uymadığına siz karar verisiniz ona göre bir kıyaslama yapsak onun yerine bu falan ? die
Hocam ben de yardımcı olabilirim ama arkadaşın topladığı sistem gayet iyi. Yani Intel'den AMD'ye geçince bir fark hissedeceksiniz inanın ki.

Hocam ben de yardımcı olabilirim ama arkadaşın topladığı sistem gayet iyi. Yani Intel'den AMD'ye geçince bir fark hissedeceksiniz inanın ki.

Hocam sizin sözlerinizin pek yararlı olacağını düşünmüyorum.

1618687542098.png
1618687542098.png

Yeni konular

Geri
Yukarı