12.000 TL'ye kadar dizüstü bilgisayar önerisi

TheFarlanders

Femtopat
Ben piyasayı pek bilmiyorum o yüzden bu başlığı açtım. Cihazın içinde istediğim şeyler arasında; i7-9750H, GTX1660 Ti - RTX2060 civarı parçalar. Elbette ki bunlardan biraz daha üstü parçalar (örneğin. i7-10750H) olursa da oldukça hoş olur fakat benim bir cihazda aradığım şey ayrıca sorun çıkarmaması. Olurda 2-3 senede falan bir kez sorun çıkarırsa da hakikaten güzel bir servisi olması. Yok işte kasası dandik olur, yok chipset yüzünden 3-5 ayda bir başımızı ağrıtır falan, vay efendim monitörün kirişlerinde(?) Çabuk hasar gibi şeyler yaşamayı istemem.
Oldukça uzun süredir bir Lenovo cihaz kullanıyorum ve beni iyi idare etti, tek sıkıntı yaşamadım fakat Lenovo'da aradığım cihazı bulamadım veya yeterince aramadım. Fan sesi kesinlikle hiç sorun değil cihazın fiziksel sorunları oluşmadığı sürece, hatta kalın bir cihaz olursa daha iyi bile olabilir (ince alıp sıcaklık ve performans kaybıyla uğraşmayalım). Yeterince açık olamadıysam siz sordukça cevaplarda da durumumu ve cihazda aradığım nitelikleri detaylandırabilirim, sormaya çekinmeyin.

not: 'Kasa topla koçum o parayla' diyecekler için diyorum, faydalı olmuyorsunuz çünkü öyle bir seçeneğim yok açıkçası.

Bence 4.000 TL fiyata bir laptop alıp kalanına masaüstü alın ama seçim sizin.
Monster stokları ne sıklıkla yenileniyor?
Casper Excalibur G780.
G780 serisi sitelerinde stokları bitmiş şeklinde gözüküyordu ve ayrıca Casper'ın sıkıntılı olduğunu duymuştum bu ne kadar doğrudur?
Bu laptopa bakabilirsiniz;
Depolama için de özelleştir bölümünden 1TB Seagate Barracuda Pro 7200RPM HDD SATA-3 7mm 128MB ekleyebilirsiniz.
Monster stokları ne sıklıkla yenileniyor?
Monster Tulpar T7
Dell G315
İkisini de alabilirsiniz kasa olarak Dell çok daha iyi. Ama donanımsal açıdanda Monster önde.
Önerdiğiniz Dell oldukça uygun duruyor, kasası metal mi? Sorun yaşarsam servisleri iyi midir?
Casper'ın sıkıntılı olduğunu duymuştum bu ne kadar doğrudur?
Listede aynen beklediğim gibi fiyatlar 10,000 civarlarından 14,000 noktalarına sıçrıyor. İstediğim boşlukta mutlaka cihaz vardır diye düşünüyorum listede olmasa da o yüzden burada başlık açtım.

Geri
Yukarı