12.000TL Sistem Toplama

Ganazs

Hectopat
Daha fazla  
İlk mesajım olduğundan dolayı dikkate almayanlar olabilir, fakat uzun süredir bu forumu üye olmadan takip ediyorum ve burada konu açanlara yorumlarıyla yardımcı olanların ne kadar emek verdiklerini fark edebilecek yaşta olduğumu düşünüyorum.

Uzun süredir kullandığım ve artık emeklilik zamanı gelen bilgisayarımın yerine bir oyun bilgisayarı toplamak istiyorum. Ağırlıklı olarak PUBG oynuyorum ve toplayacağım bu bilgisayar ile twitch yayınları açmayı planlıyorum. Sizden ricam Ryzen 7 1800x ve I7 8700k ile (GTX 1080Ti kesin olması gerekiyor.) monitör hariç sistem önerisinde bulunmanız.

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Intel.jpg
RYzen.jpg

Soğutucu olarak Kraken X62 alınabilir, kasa daha iyi bir model seçilebilir.

Öncelikle sistem tavsiyen için teşekkür ederim. Fiyat olarak 2 sistem de birbiriyle aynı. Kendinizi benim yerime koymuş olsanız intel mi tercih edersiniz amd mi ?

Öncelikle sistem tavsiyen için teşekkür ederim. Fiyat olarak 2 sistem de birbiriyle aynı. Kendinizi benim yerime koymuş olsanız intel mi tercih edersiniz amd mi ?
Seçerken baş ağrıtmanıza gerek yok. İkisi de takıntılı değilseniz sizi üzmez. İçinizden geçeni alın ki sonra kafanıza takmayın, hayırlı olsun.

Hangi çözünürlükte oynacağına bağlı bu seçim. Gidip 1080P oynayacaksan Intel tercih etmen daha mantıklı olacaktır. Umarım öyle bir durum söz konusu değildir. 4K ise bence 1080Ti için tam oturan bir çözünürlük değil. 2K'da ise fazla bir FPS farkının olacağını sanmıyorum ancak Ryzen çok çekirdeği sayesinde yayınlarda etkili olacaktır. Ben olsaydım Ryzen'dan yana tercihimi yapardım. Ama yayın yapmayacak olsaydım Intel seçerdim. Dediğim gibi Kraken X62 ve kasa olarak da NZXT H700İ alınabilir. Görsel bir şölen olur.

@Baturs Arkadaş seçimini yapmış zaten. Ayrıca benim dizdiğim Intel'den hem daha kötü hem de 1000TL daha pahalı liste çıkarmışsın. Soğutma 10 dolar farkla H115i varken onu seçmen düşündürücü.
Ayrıca 750W Platinyum çok abartı, aya çıkmayacak bu adam. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı