12-13.000 TL 17.3" Gaming laptop önerisi

Bütçe
12-13.000 TL - 1700 Dolar(vergi falan hepsi dahil)

Ramazan Ö

Hectopat
Arkadaşlar hala kararsız olmakla birlikte sanırım artık kendime laptop alma zamanımın geldiğini düşünüyorum. İstediğim özellikler/beklentilerim:
  • Bu yıl alırsam temiz kullanım ile en az 6 yıl götürmesi lazım.
  • 17.3" olması lazım.
  • Beni 6 yıl boyunca üzmemesi ve can sıkmaması adına içinde minimum RTX 2070 gibi bir kart olmalı diye düşünüyorum.
  • Olabildiğince sağlam olsun diye düşünüyorum, düzgün kullanacağımı düşünüyorum ama olası düşme gibi ihtimaller baz alındığında daha az hasar alma ihtimali yüksek olsun diye.
  • Minimum 2 adet SSD/HDD slotu bulunsa çok güzel olur.
  • Intel işlemciler için ısınması ne kadar normal dense de işlemci sıcaklığı 95'i geçmezse mükemmel olur.
Yurt dışı olacaksa global garantisi olmalı. Oyun amaçlı alınacak. Yazılımla ilgiliyim, üniversitede yazılım/bilgisayar mühendisliği düşünüyorum. Şubat'ta bir sürü fırsat kaçırdım. Durumu daha iyi anlamak ve sağlıklı değerlendirmek isteyen arkadaşlar okuyabilir: Şu an laptop almak mantıklı mı?
Bu ürünü kafaya koymuştum, kaçırdım, stokları bitti.
Bu ürün de çok aklımı çeliyor. Stokları az kalmış ama herhangi bir fiyat indirimi olabilir mi? Herhangi bir şey duydunuz mu? Yeniden stoklara girer mi?
Şu an gördüğüm alınabilecek olan bu gibi bunu da kaçırmak istemiyorum. Yukarıdaki dediklerimi karşılar mı? Ne kadar karşılar? Kaç adet SSD/HDD slotu var? RAM 16*1 mi yoksa 8*2 mi? MUX Switch var mı? Yoksa eksikliğini çok hisseder miyim? ASUS Türkiye servisi nasıldır? Kronik sıkıntısı var mı?
Biraz saçma kaçacak artık ama yine de sorayım: Newegg üzer mi?
Kuusura bakmayın arkadaşlar biraz uzun oldu da😅 İlk defa alacağım için baya endişeleniyorum ve heyecanlanıyorum.
@AvukatBey hocam yurt dışı fiş sıkıntı oluyor mu? Herhangi bir dönüştürücü takıp kullansak sıkıntı olur mu?
@Radeon RX 5500M @Dark Lord of the Sith @Cliff_Burton

Hocam MSI'ların birisi bütçe dışı diğerinde stok yok.

Hocam buna bakın.

Not: 17 inç istemişsiniz fakat çok zor.

Attığınız MSI modelleri güzel G712lw ısınıyor diye duydum.

Ayrıca beni etiketlediğiniz için teşekkürler.
Ne demek hocam. Sizde bu Asus'u ürünü düşünüyormuşsunuz galiba, sizce ne yapmalı?
Hocam buna bakın.

Hocam maalesef bu 15.6".

Geri
Yukarı