12.750 TL'ye Lenovo Legion 5-17ARH alınır mı?

2060 daha iyi ama.

Değil. Oyunun optimizasyonuna göre değişir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
4800H ile 2060 olan modelin rakibi bu. Intel işlemciler oyunda daha çok performans verir.

Legion 5'in intel versiyonunu kullandım, mux switch, soğutması, ekranı en iyi özellikleriydi. Mux switch olmayan muadillerine göre ciddi performans farkı var. Hatta mux switch olmayan rtx 3060lardan da daha performanslıdır. Ekstra monitörle kullanmayacaksan bu cihaz inanılmaz memnun eder seni. Ha monitör kullanırım dersen bile bu fiyata böyle bir cihaz bulamazsın. En ucuz 3060li laptoplar 16dan başlıyor. Kesinlikle alınır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
4800H ile 2060 olan modelin rakibi bu. Intel işlemciler oyunda daha çok performans verir.

Dostum 2060 RX 5600M'den bayağı daha üstün AMD fanboyluğu yapmaya gerek yok.

Hocam oyununa göre 1-2 fps oynuyordu intel-amd arasında. Amdli modelin fiyati da düşünülünce onemsizlesiyor. Ama amdli modelde rtx 2060 115w, intelli modelde 85wdi diye hatırlıyorum. Bu değerler uzun kullanımda ekran kartının ömründen ne çalar bilemiyorum tabi.

Dostum 2060 RX 5600M'den bayağı daha üstün AMD fanboyluğu yapmaya gerek yok.

AMD fanboyluğu değil bu, test sonucu. Eğer halen 2060 "aman Allah'ım RTX DLSS oha efsane" modunda yere göğe sığdıramayacaksanız diyebileceğim bir şey kalmıyor. Videodaki 4800H işlemcili laptop 115W 2060 bu arada. Bilginiz olsun.

Hocam oyununa göre 1-2 FPS oynuyordu Intel-AMD arasında. AMD'li modelin fiyati da düşünülünce onemsizlesiyor. Ama AMD'li modelde RTX 2060 115W, Intel'li modelde 85wdi diye hatırlıyorum. Bu değerler uzun kullanımda ekran kartının ömründen ne çalar bilemiyorum tabii.

Hocam Intel'in hem besleme hem de optimizasyon avantajı var. Oyunlarda 4-5 FPS(ort) farka kadar gidebilir. Bu 17 inç olan 90W hocam, AMD 15 inç olan 115W. Ki 5600M yer yer 115W 2060'ı geçmektedir. Videoyu izlediğinizi var sayıyorum.

AMD fanboyluğu değil bu, test sonucu. Eğer halen 2060 "aman Allah'ım RTX DLSS oha efsane" modunda yere göğe sığdıramayacaksanız diyebileceğim bir şey kalmıyor. Videodaki 4800H işlemcili laptop 115W 2060 bu arada. Bilginiz olsun.

Hocam Intel'in hem besleme hem de optimizasyon avantajı var. Oyunlarda 4-5 FPS(ort) farka kadar gidebilir. Bu 17 inç olan 90W hocam, AMD 15 inç olan 115W. Ki 5600M yer yer 115W 2060'ı geçmektedir. Videoyu izlediğinizi var sayıyorum.
Videoyu daha önce izlemiştim. Legion ile kıyaslaması için. Benim legionda 85w rtx 2060 idi. Ancak dediğim gibi yerine göre bir kac fps ya alpha yada Legion önde oluyordu. Bence iki ekran kartı da birbirine denk aşağı yukarı. Ama rtx değilse bile dlss için nvidiayi tercih ederim. Çünkü destekleyen oyunlarda örneğin cyberpunk iki kata yakın fps farki oluyor arada.

Videoyu daha önce izlemiştim. Legion ile kıyaslaması için. Benim Legion'da 85W RTX 2060 idi. Ancak dediğim gibi yerine göre birkaç FPS ya Alpha'ya da Legion önde oluyordu. Bence iki ekran kartı da birbirine denk aşağı yukarı. Ama RTX değilse bile DLSS için NVIDIA'yi tercih ederim. Çünkü destekleyen oyunlarda örneğin Cyberpunk iki kata yakın FPS farki oluyor arada.

Hocam zaten benim karşı çıktığım şey 5600M'in gömülmesi. İkisi denk kartlardır. RTX ve DLSS tercih meselesi, isteyen 2060a yönelir istemeyen yönelmez. Cyberpunktada iyiydi diye hatırlıyorum 5600M.

Güzeldir RTX'siz alternatif:
msi alpha 17 de bakıyordum az kalsın alıyordum fakat fiyatı artmıştı bir de ekranı için çok iyi değil diyolar harici monitörüm yok o yüzden bunu tercih edeceğim sanırım 17.3 olması daha kötü olmuş aslında 15.6 daha performanslı ama legion 5 bulmak cidden zor

MSI Alpha 17 de bakıyordum az kalsın alıyordum fakat fiyatı artmıştı bir de ekranı için çok iyi değil diyorlar harici monitörüm yok o yüzden bunu tercih edeceğim sanırım 17.3 olması daha kötü olmuş aslında 15.6 daha performanslı ama Legion 5 bulmak cidden zor

Maalesef hocam ekran kötü, ama kötü bir ekrandan geçerseniz farkedeceğini sanmam.

Yeni konular

Geri
Yukarı