12 bin sıralamada, 10 bin 100 sıralama isteyen Marmara universitesine girebilir miyim?

Mine11

Femtopat
Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü seçmek istiyorum. Sıralamam 12 bin 890, Marmara Üniversitesinin istediği sıralama ise 10 bin 100. Onun haricinde Aydın Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi var. Bu ikisine de sıralamam yetiyor fakat ben Marmara'yı istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sözelden giriyorum ve baska hangi bölümü secme şansım var?
Onu bilmem de yeni nesil öğretmenlerin sonu malumunuz. Durum ortadayken gerçekten bu bölümü seçip, ileride aynı kadere mahkum olmayacağınızı düşünüyorsanız bol şans dilerim.

Marmara Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümünü seçmek istiyorum. Sıralamam 12 bin 890, Marmara Üniversitesinin istediği sıralama ise 10 bin 100. Onun haricinde Aydın Üniversitesi ve Medeniyet Üniversitesi var. Bu ikisine de sıralamam yetiyor fakat ben Marmara'yı istiyorum.
Gastronomi, okul öncesi öğretmenliği veya özel eğitim öğretmenliği daha iyi ya da en azından iş imkanı konusunda daha rahat bölümler değil mi?

Onu bilmem de yeni nesil öğretmenlerin sonu malumunuz. Durum ortadayken gerçekten bu bölümü seçip, ileride aynı kadere mahkum olmayacağınızı düşünüyorsanız bol şans dilerim.
Turkce bölümünün ataması düşük degil, eli yuzu duzgun olan bir bölüm.
Gastronomi, okul öncesi öğretmenliği veya özel eğitim öğretmenliği daha iyi ya da en azından iş imkanı konusunda daha rahat bölümler değil mi?
Özel egitim, okul öncesi asla yapmayı düşünmedigim bölümler.

Hem fikrim yok hem de eleştiri yapıp kafa karıştırıyorsun. Madem bölüm kötü alternatif seçenekler sun da herkes bilgilensin, arkadaşa yardımcı ol.
Yüzdelik dilime göre kontrol edin, belki bir ihtimal.
Geçen seneye göre daha az rağbet görürse gelme ihtimali olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı