12 bin TL RTX 3050 laptop önerisi

AyBumin

Hectopat
Daha fazla  
12 bin TL bütçem var. Daha önce MSI almıştım. Tekrar almak isterdim ama pahalı ve model sayısı Türkiye'de az. Bu yüzden ASUS ROG STRIX'leri düşünüyorum.

Aradığım özellikler:
  • AMD işlemci
  • RTX 3050

Gerisi çok mühim değil. Biraz baktım piyasaya ama pahalı geldiler o yüzden 1 ay içerisinde kesin almam gerekiyor. İndirim kovalayacağım. Daha önce benim bütçeme inen daha iyi laptop öneriniz varsa lütfen paylaşın. Daha önce sorunlu bir laptop deneyimim oldu, sorundan uzak kalmak da önceliğim arasında.

Aynı modelin 15 olanını kullanıyorum. Oldukça memnunum soğutma konusunda çok başarılı olmuş bu kasa.

Düzeltme benim işlemci 5800H

Aynı modelin 15 olanını kullanıyorum. Oldukça memnunum soğutma konusunda çok başarılı olmuş bu kasa.

Düzeltme benim işlemci 5800H
Bende bunu almak istiyorum baya izledim soğutması iyi diyorlar gerçekten de. İndirim kovalamam lazım herhalde. Olumsuz gördüğün taraf var mı?

Bende bunu almak istiyorum baya izledim soğutması iyi diyorlar gerçekten de. İndirim kovalamam lazım herhalde. Olumsuz gördüğün taraf var mı?
Kısa süre önceye kadar 12.5K civarına TI modeli bulunuyordu. Ben 2 ay kadar önce 11.6K'ya aldım. Fiyatlar uçmuş.

Cihaz için olumsuz sayabileceğim bir özellik açıkçası yok. 3050'nin performansı sizi tatmin edecekse bence piyasadaki en iyi tercih bu cihaz. Ben kendi kullanımım için 512 GB SSD'yi yetiremedim. Ona masraf yapacağım.

Ek olaran bendeki ram de single 16. Onu da bi ara x2 yapmak istiyorum.

Kendi tecrübem; R7 5800H 3050 için fazla gelmiş. Tabiki bunun bir zararı yok :D Oyunlarda CPU kullanımı epey düşük kalıyor. Hiç zorlandığını görmedim.

Ben alırken fiyat avantajı sebebiyle şununla arada kalmıştım ama iyi ki Strix'i almışım.

12 bin TL bütçem var. Daha önce MSI almıştım. Tekrar almak isterdim ama pahalı ve model sayısı Türkiye'de az. Bu yüzden ASUS ROG STRIX'leri düşünüyorum.

Aradığım özellikler:
  • AMD işlemci
  • RTX 3050

Gerisi çok mühim değil. Biraz baktım piyasaya ama pahalı geldiler o yüzden 1 ay içerisinde kesin almam gerekiyor. İndirim kovalayacağım. Daha önce benim bütçeme inen daha iyi laptop öneriniz varsa lütfen paylaşın. Daha önce sorunlu bir laptop deneyimim oldu, sorundan uzak kalmak da önceliğim arasında.

Aceleniz yoksa bence biraz bekleyin. Kasım Aralık'ta malum indirim dönemleri oluyor.

3 hafta önce Lenovo Legion 5 (RTX 3060, Ryzen 5 5600h, 16GB, 512 GB) modeli 12.000 e satıldı.

HP Omen 15 (Ryzen 7 5800h, RTX 3060, 16GB, 1TB) modeli 13.500 e satıştaydı.

Gelecek indirim dönemlerinde bu cihazların veya benzerlerinin indirime girebileceğini düşünüyorum.

3050ti var ve 95w. Sipariş vermediyseniz buradan alın.
Bu geçen 11.5du indirime alamadım.
Aceleniz yoksa bence biraz bekleyin. Kasım Aralık'ta malum indirim dönemleri oluyor.

3 hafta önce Lenovo Legion 5 (RTX 3060, Ryzen 5 5600h, 16GB, 512 GB) modeli 12.000 e satıldı.

HP Omen 15 (Ryzen 7 5800h, RTX 3060, 16GB, 1TB) modeli 13.500 e satıştaydı.

Gelecek indirim dönemlerinde bu cihazların veya benzerlerinin indirime girebileceğini düşünüyorum.
Vallaha iyi fiyatlarmış. 1 ila 2 ay arasında almam şart umarım yakalarım birşeyler.

Yeni konular

Geri
Yukarı