12 bin TL uzun pil süresi uzun montaj bilgisayarı önerisi

• Konuyu başlatan eep
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 545
Bütçe
12000
M2 cihazları bekle diyeceğim ama şimdi ülkenin durumu da ortada, 20.000₺ retail fiyatıyla karşılaşabilirsin çıktığında. En iyi seçim M1 cihaz olur. macOS rahatlığı ayrı zaten, rahat alışırsınız.

MSI Bravo 17 kullanıyorum, cihazın vadedilen 7 saatlik pil ömrü var. Montaj vs. yapacağınız için de içerisindeki Ryzen 7 4800H işlemci de işinizi görecektir. Fakat sadece bu işle uğraşacaksanız diğer arkadaşların da önerdiği gibi MacBook öneririm.

Selamünaleyküm.
Bütçe: 12 bin TL.

Laptopta yapılacak işler: Video edit (Edit yaparken prize takılı kullanabilirim.) Photoshop, yazılım öğreneceğim, YouTube'dan video izleyeceğim.

(Monster önermeyin ama başka laptop önerebilirsiniz.)

Uzun pil ömrü olması benim için çok önemli bir kriter.

Program öğreneceğiniz için öncelikli olarak Windows temelli bir bilgisayar ile başlamanızı öneririm. Mac işletim sistemi ile başlamak temelin oluşmasını zorlaştıracak ve yazılım kurulumlarınızı aksatacaktır. Mac işletim sistemlerinde yazılımları bir işlem yapılmadığı sürece satın almadan kullanamazsınız.
Oyun oynayacağınızı belirtmemiş olsanız da oyun bilgisayarı almanızda fayda var. İşlemci ve harici ekran kartı sebebiyle çoğu üründen daha performanslı ve uzun ömürlü oluyorlar. Yok ben oyun bilgisayarı istemiyorum derseniz bu yazılımları kullanmak için bu kadar bütçe ayırmanıza gerek olmadığını düşünüyorum. İşlemci üzerinde gerekli ayarlamalar yapılırsa batarya süreleri diğer dizüstü bilgisayarlar kadar uzun olabilir.
Bu fiyata RTX 2060'lı bir Omen satın alınabilir:
GTX 1660 Ti 32 GB RAM'li Acer satın alınabilir:

MSI Bravo 17 kullanıyorum, cihazın vadedilen 7 saatlik pil ömrü var. Montaj vs. yapacağınız için de içerisindeki Ryzen 7 4800H işlemci de işinizi görecektir. Fakat sadece bu işle uğraşacaksanız diğer arkadaşların da önerdiği gibi MacBook öneririm.
Hocam bu laptopu elden alabileceğim bir yer var mı?
Bu fiyata RTX 2060'lı bir Omen satın alınabilir:

Elden aldığın zaman fiyat haliyle artacaktır. Mağazada satılan ürünlerin %90'ı içerisinde işletim sistemi ile satılıyor. İşletim sistemli ürünler FreeDOS ürünlere göre daha pahalıya satılırlar. Bu da ürünün fiyatının artmasına ve daha az özelliğe sahip bir bilgisayarı tercih etmenize neden olur.

Selamun aleyküm.

Laptopta yapılacak işler: Video edit (Edit yaparken prize takılı kullanabilirim.) Photoshop, yazılım öğreneceğim, YouTube'dan video izleyeceğim.

Buda iş görür. 76wh pili var. Orta üst düzey laptop. 9 bin TL'ye güzel bir pc
Selamun aleyküm.

Bu Laptoplar da güzel, ilk ikisini öneririm.

2. Laptop Asus fena bir işlemcisi var kesin öneririm.

2. Laptop Asus fena bir işlemcisi var kesin öneririm.
Tek sıkıntı ekran kartı 1650ti, ondan dolayı dezavantaj, Apple tercih sebebi olabilir.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı