12 GB RAM içeren telefonlar ne zaman piyasaya sürülür?

Cihaz birkaç ay sonra 2 yıl olacak. Oturtmuş olduğum detaylar, uygulamalar belli bir düzen olduğu için sıfırlama yapmadım.

O cihaza bir ROM lazım bana kalırsa.
MIUI tamam kötü dedikte bu nedir la?
6 GB RAM'in boşta 5GB'sini kullanmak nedir Android için bile çok çok fazla bir durum bu?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca hocam cihaz eskidiği içinde olabilir. Sıfırlamayı denediniz mi?

Ya madem optimize edemeyecen ne diye yeni güncelleme veriyorsun :(
Android 11 olan cihazlarda RAM kullanımı artıyor doğal olarak ama sizinki ayrı bir seviye. Adamlar şu MIUI'yı bir Realme UI seviyesine çıkarabilse cihazları yok satar.
One UI seviyesine çıkarsa (çok zor :D) zaten orta ve giriş segmente taht kurar Xiaomi.

İşte anlatmak istediğim de bu. Benim cihaz daha Android güncellemesi almaz ama Android 12 sonrasında Android 13 alacak cihazlara 8 GB RAM nasıl yetsin. Aklıma yatmıyor pek.

8 GB RAM daha uzun süre gider. Şu an bile 4 GB RAM'li modeller bile yetiyor abartmanın bir anlamı yok. 12 GB RAM'li orta seviye telefonların tamamen yaygınlaşması 2-3 yılı bulur.

Bu arada MIUI arayüzünün RAM yönetimi de kötü, benim modelde 6 GB RAM olmasına rağmen 5-6 uygulama arka planda açıksa uygulamalar arası geçiş yaptığımda bazı uygulamaları RAM de tutmak yerine tekrar geri yüklüyor, bu konuda Xiaomi'nin düzelmesi gerekiyor.

Haklısınız hocam katılıyorum fakat 6 GB de 5GB cidden bana çok fazla geldi :D ?

İşte anlatmak istediğim de bu. Benim cihaz daha Android güncellemesi almaz ama Android 12 sonrasında Android 13 alacak cihazlara 8 GB RAM nasıl yetsin. Aklıma yatmıyor pek.

Her cihazda böyle değil hocam. Ama Xiaomi cihazlar için dediğiniz doğru.

Her arayüzünün RAM kullanımı birbirinden farklıdır, aynı değildir. Benim modelin 6 GB RAM'in yarısı dolu, diğeri boş. Android 13 alacak cihazlarda da 8 GB RAM bal gibi yeter.

Samsung A01 modeli 2 GB RAM'li ve Android 12 alacak. Her şey RAM'den ibaret değil.

Her arayüzünün RAM kullanımı birbirinden farklıdır, aynı değildir. Benim modelin 6 GB RAM'in yarısı dolu, diğeri boş. Android 13 alacak cihazlarda da 8 GB RAM bal gibi yeter.

Samsung A01 modeli 2 GB RAM'li ve Android 12 alacak. Her şey RAM'den ibaret değil.

Android 12 donanım gereksinimlerinde minimum 6 GB RAM 1080p ekran şartı var. Bu şartlarında altında Android 12 alan bir telefon nasıl çalışır bilinmez. iPhone 14'lerde minimum 6 GB RAM olunacağı konuşuluyor. IOS'tan bahsediyoruz. iOS için 6 GB RAM gerekiyorsa Android tarafında 12 GB ideal olur.

8 RAM mevcut + 4 GB sanal RAM.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220116-123548_Device care.jpg
    Screenshot_20220116-123548_Device care.jpg
    35,9 KB · Görüntüleme: 28
6 GB RAM var telefonumda. Boş RAM 1 GB civarlarında ancak kalıyor. Oyun hiç yok telefonda. Ona rağmen. Biraz düşündüğümde 8 GB RAM de yakında sorun çıkarabilir. En iyisi 12 GB RAM diye düşünüyorum. Sizce 12 GB'lık orta segment dediğimiz telefonlar ne zaman çıkmaya başlar? Bu arada biraz mantıklı düşündüğümüzde Google bile saf Android'li cihazları için 12 GB RAM'li telefon çıkarıyor. Saf Android 12 GB yiyorsa diğerleri hayli hayli yer.
Şuan bende Reno 5 Lite var 8GB + Dahili +5GB ram var boşta 4GB kalıyor:)

Geri
Yukarı