12 GB vs 16 GB vs 20GB RAM

İşlemci Intel'mi?

AMD Ryzen 5 4600h.

8x2 en mantıklı karar olur.
Ayrıca laptopun arka kapağını açtığınız an garanti biter.

Hmm. Peki garantiye götürürsem RAM'leri monte etmek için para alırlar mı?

2x8 yapmak biraz daha pahalıya mal olacak ama kafam rahat olacaksa en iyisi bu sanırım. Bir de bilgisayardaki iki RAM de çıkabiliyor mu bunu bilmiyorum. Bir tanesi kesin çıkıyordur da diğerini bilmiyorum yani kasaya kaynaklı mı değil mi?..

Şu anda bilgisayarın içinde iki adet şu RAM'den var.

Birim adı SK Hynix hMA851S6DJR6N-XN

3200MHz 4 GB DDR4 1.2v. CL değerini falan öğrenemedim AIDA64 göstermiyor. 2x8 uyumlu ve 3200MHz hangi RAM'leri alabilirim?

8+4 kullanıyorum Lenovo Gaming L340 cihazında herhangi bir sorun yaşamadım.
Bi de ram takviyesinin garantiyi bozma durumu var, hp müşteri hizmetlerini arayıp cihazının seri numarasını söyleyip , ram takviyesi yapacağını belirtirsen garanti dışında kalmaz. Lenovo da öyle HP de de aynı sistem işliyor diye biliyorum.

Fazla masrafa gerek yok 12 GB yetecektir diye düşünüyorum.

Evet ben de öyle düşünüyorum. En azından şimdilik 8 GB alırım sonrasında bir 8 daha alırım. Oyunlar 12 GB'dan fazlasını kullanmıyor gördüğüm testlerde.
8+4 kullanıyorum Lenovo Gaming L340 cihazında herhangi bir sorun yaşamadım.
Bi de ram takviyesinin garantiyi bozma durumu var, hp müşteri hizmetlerini arayıp cihazının seri numarasını söyleyip , ram takviyesi yapacağını belirtirsen garanti dışında kalmaz. Lenovo da öyle HP de de aynı sistem işliyor diye biliyorum.
Hmm bu bilgiyi verdiğin için teşekkür ederim. 18.00 de kapanıyormuş telefon hattı. Bu yüzden yarın ilk iş olarak arayacağım.

Evet ben de öyle düşünüyorum. En azından şimdilik 8 GB alırım sonrasında bir 8 daha alırım. Oyunlar 12 GB'dan fazlasını kullanmıyor gördüğüm testlerde.

Hmm bu bilgiyi verdiğin için teşekkür ederim. 18.00 de kapanıyormuş telefon hattı. Bu yüzden yarın ilk iş olarak arayacağım.

Sakın 8+4 yaptırma. Intel olsa Flex şekilde çift kanal çalışır ama AMD işlemcilerde ya 4+4 ya da 8+8.

Geri
Yukarı