12 gün özürsüz devamsızlıkla kalır mıyım?

Eğer lisede iseniz 5 gün gitmez iseniz belge alamazsınız, 10 gün gitmez iseniz okulda kalırsınız. Ortaokulda bu sayı 20 gün diye biliyorum.
(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Ortaöğretim kurumları yönetmeliği, 10 gün gitmese de problem olmuyor. 10 günü aşarsa kalır, ek olarak 5 günü aşarsa da belge alamıyor. Ancak bu belge olayı lise için geçerli, ortaokulda problem yaşayan ben görmedim. Ortaokullar için geçerli olmasa gerek.

(5) (Değ: 28/10/2016-29871 RG) Devamsızlık süresi özürsüz 10 günü, toplam da 30 günü aşan öğrenciler, ders puanları ne olursa olsun başarısız sayılır ve durumları yazılı olarak velilerine bildirilir.

Ortaöğretim kurumları yönetmeliği, 10 gün gitmese de problem olmuyor. 10 günü aşarsa kalır, ek olarak 5 günü aşarsa da belge alamıyor. Ancak bu belge olayı lise için geçerli, ortaokulda problem yaşayan ben görmedim. Ortaokullar için geçerli olmasa gerek.
bu durumda kalıyor muyum?
bu durumda kalıyor muyum?
Sildirmem falan mı gerekir kalıyorsam?

Bazıları 10 bazıları 20 gün özürsüz devamsızlık hakkı var diyor bilemiyorum. Ortaokulluyum.

Benim zamanımda 20 gün özürlü 10 gün özürsüz hakkı vardı dolunca kalıyordun. Ama kendim çok ciddi devamsızlık yapmama rağmen müdür 2 haftada bir kalmayalım diye siliyordu devamsizliklari.

Hocam korkmayın her şekilde geçersiniz ortaokulda okula yılda bir kere gelen çocuk vardı o bile geçti siz düşünün artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı