12. nesil mobil işlemciler ve RTX 4000 serisi beklenmeli mi?

Vallaha hocam bütçeniz hangisi uygunsa onu alın malum eğer beklerseniz alamayabilirsin.
Dediğim gibi dolar kuru ve fiyatlar belli olmaz.
Tamam hocam.
Beklemem, elime para geçer gecmez alirim.
Artik para 12. Nesil de geçerse 12. Nesil...
11. Nesil de geçerse 11. Nesil...
Zaten RTX 4000 serisi mobil gelene kadar.......

Soru kolay.
Zaten 12. nesil mobil belli oldu. Geliyor.
Ama RTX 4000 serisini beklemeye değer mi?
Daha resmi acıklama yok fakat merak konusu iste sizce RTX 4000 serisi beklenmeye değer mi?
Yaz gibi duyurucaklar deniyor.
Ama laptoplara gelmesi cidden uzun sürer.
------------------------
Düzenlersem RTX 4000 serisi mobil kartlari beklmeye deger mi?
Veya 12. nesil mobil işlemciyi.
----
@Timur58
@Radeon RX 5500M
@egeoz316
@messinicocugu

Ekonomik belirsizlik de göz önünde bulundurulduğunda bence şu an tercihi 30 serisinden yana yapmak daha mantıklı. Zaten yüksek ihtimalle 40 serisine özel bir teknoloji getirmezler diye düşünüyorum 40 serisinde olan 30 serisindede var olur gibime geliyor tabii yeni özellikte getirebilirler ancak şu an için hem ekonomi hem de kafadankontak isimli arkadaşın da dediği gibi günü yaşamak daha mantıklı

Çok da üst seviye ekran kartı almayacakmışsın zaten 3070 üstü gibi. 3050 için 4000 serisini beklemeye gerek yok bence.

Teknoloji durmak bilmez. 4xx çıkınca da 5xx çıkacak ardından. Bekleme işini gören donanımı al ve geç.

Ben 12. nesil kapıdayken 11. nesil GE76 aldım. Yurtdışı fiyatları aşırı yüksek olduğu için böyle yaptım ama, bu segmentteki laptoplar 3000 dolardan başlıyor. TR’ye girince neler olur artık bilmiyorum. Ne alacağına göre değişir yani.

Geri
Yukarı