12 Nisan nedir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Dünya tecavüz günü diye dalgasına bir şey uyduruldu. Feministler ise olayı ciddiye aldı saçma saçma tepkiler verdi. Ülkenin yarısının mizaha dair bir şey bilmediği bir ülkede biraz ağır kaçmış olabilir ama şaka yani. Şaka.

Dünya tecavüz günü diye dalgasına bir şey uyduruldu. Feministler ise olayı ciddiye aldı saçma saçma tepkiler verdi. Ülkenin yarısının mizaha dair bir şey bilmediği bir ülkede biraz ağır kaçmış olabilir ama şaka yani. Şaka.
Umarım sapıklar da ciddiye almaz. Ben bundan korkuyorum daha çok.

Hangi ülkede, zeka seviyesi bu kadar geride olan bir ülkede bunun yapılması kaos yaratır. Ki şu an bu gidişat onu gösteriyor. Feminist diyorsunda sana tecavüz edilmesi hoşuna gider mi? Şakası bile yapılmayacak derecede itici ve insanlık dışıdır. Bizi hayvanlardan ayıran şey içgüdülerimizi kontrol edebilmemizdir.

Sen buna şaka mı diyorsun? O zaman ben seni öldüreyim diye tehdit edebilirim. Şaka sonuçta. Mizah anlayaşın inşallah böyle birşey değildir.

Hangi ülkede, zeka seviyesi bu kadar geride olan bir ülkede bunun yapılması kaos yaratır. Ki şu an bu gidişat onu gösteriyor. Feminist diyorsunda sana tecavüz edilmesi hoşuna gider mi? Şakası bile yapılmayacak derecede itici ve insanlık dışıdır. Bizi hayvanlardan ayıran şey içgüdülerimizi kontrol edebilmemizdir.
Dostum afedersin ama bahsettiğim kategoriye girmek üzeresin. Şaka terör ile de ilgili olabilir. Önemli olan konuda şaka yapan kişilerin ciddi olmamasıdır. Zaten bu yüzden şaka değil midir? Önemli olan şaka yapılan konunun yanlış veya doğru olduğu değil şaka olmasıdır. Tecavüzü destekleyenlere destek vermiyorum yani yanlış anlama en ağır cezaları hak ediyor öyleleri. Ama her geyiği de ciddiye almamak lazım.

Arkadaşlar 12 Nisan'ın olayı nedir? Kime sorsam tatsız bir şaka diyorlar. Biri açıklayabilir mi lütfen?
@holywitcherofrivia

Arkadaşın dediği gibi arınma gecesi olarak geçiyor. Bizim ülkemizde "tecavüz gecesi" şeklinde komik olmayan bir biçimde Instagram sayfalarında paylaşanlar'da var.

Sen buna şaka mı diyorsun? O zaman ben seni öldüreyim diye tehdit edebilirim. Şaka sonuçta. Mizah anlayaşın inşallah böyle birşey değildir.
Kişiye yönelik şakalarda yaptığın kişiye göre değişir. Bahsettiğin konuda ciddi değilsen şaka yaptığın konu ne olursa olsun anlamı yok. Çünkü ciddi değilsin. Önemli olan gülmek.

Sen buna şaka mı diyorsun? O zaman ben seni öldüreyim diye tehdit edebilirim. Şaka sonuçta. Mizah anlayaşın inşallah böyle bir şey değildir.

Kesinlikle katılıyorum hocam.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı