Çözüldü 12 pin çıkışı olmayan PSU'ya nasıl ekran kartı takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

umutdmrkl

Hectopat
Arkadaşlar, merhaba. 12 pin bir ekran kartı alırsam nasıl takacağım? Sanırım PSU'da 12 pin girişi yok, yardımcı olursanız sevinirim :)

Sistemim:
  • i5 11400
  • ASUS H510M-K
  • Corsair 2x8GB RAM
  • Zalman S2 TG
  • FSP 60AHBC 700W
  • WD Black 1TB
  • PNY 960GB SATA SSD

1627158887916.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Dönüştürücü kullanırsınız. 8+8 --> 12 pin dönüştürücüler mevcut. Yalnız bildiğim kadarıyla şu an 12 pin güç bağlantısına sahip sadece RTX 30 referans tasarım kartlar var, onların da kutusundan dönüştürücü geliyor olması lazım. Aklınızda bir kart mı var yoksa meraktan mı sordunuz?

Arkadaşlar, 6+6 pin ekran kartı mı var? Varsa da ben bilmiyorum. Güç bağlantıları genelde 8+8 veya 8+6 olur, iki kablo kullanılan durumlarda bir sekizi illaki tamamlarlar.

Düzenleme: Evet, 6+6 pinlik ekran kartları mevcutmuş. Misal:
PSU için yeterli giriş gözüküyor. 6+2 olanları kullanabilirsiniz. 6+6 şeklinde takabilirsiniz. Sıkıntı olmaz.

Dönüştürücü kullanırsınız. 8+8 --> 12 pin dönüştürücüler mevcut. Yalnız bildiğim kadarıyla şu an 12 pin güç bağlantısına sahip sadece RTX 30 referans tasarım kartlar var, onların da kutusundan dönüştürücü geliyor olması lazım. Aklınızda bir kart mı var yoksa meraktan mı sordunuz?

Arkadaşlar, 6+6 pin ekran kartı mı var? Varsa da ben bilmiyorum. Güç bağlantıları genelde 8+8 veya 8+6 olur, iki kablo kullanılan durumlarda bir sekizi illaki tamamlarlar.

Düzenleme: Evet, 6+6 pinlik ekran kartları mevcutmuş. Misal:

Son düzenleme:
Çözüm
Rica ederim. Dediğim gibi, 3060'ın referans tasarımına bakmışsınızdır. Onu muhtemelen alamazsınız zaten burada. Başka markaların hazırladığı özel soğutmalı modellerde ikinci paragrafta bahsettiğim şekilde güç gereksinimi olur, ondan da güç kaynağınızda fazlasıyla var.

Yeni konular

Geri
Yukarı