12 pinge rağmen bağlantıda gecikme oluyor

Kxfir

Hectopat
Genel olarak görünen hiçbir problemim yok Speedtest yapıyorum. Ping 12, upload download olması gerektiği gibi ama sitelere girerken, oyunlarda sunuculara bağlanırken sürekli bir çöküyor. Sitenin yüklenmesi aşırı uzun sürüyor ya da bu siteye ulaşılamıyor hatası alıyorum. 3 4 kere F5 atınca anca girebiliyorum siteye. 2 3 gündür bu problem var, çözemedim bir türlü. Yardımcı olursanız sevinirim.

Speedtest'teki sunucular Türkiye'de olduğu için 12 ping bile genelde yüksektir. Oynadığınız sunucular yurt dışında olduğu için sorun yaşıyorsunuz. Tam olarak ne oluyor, hangi oyunlarda, hangi serverda bu sorunu yaşıyorsunuz?

DNS değiştirmeyi deneyin.
CMD de flushdns komudunu kullanın.

ipconfig /flushdns

ipconfig /release

ipconfig /renew

Speedtest'teki sunucular Türkiye'de olduğu için 12 ping bile genelde yüksektir. Oynadığınız sunucular yurt dışında olduğu için sorun yaşıyorsunuz. Tam olarak ne oluyor, hangi oyunlarda, hangi serverda bu sorunu yaşıyorsunuz?

Problem ping değil oyunlarda gecikme yok sadece herhangi bir yere bağlanırken çökme oluyor bağlandıktan sonra problem yok örnek olarak bir YouTube'da videoları yüksek kalitede gayet düzgün izleyebiliyorum fakat ilk siteye girerken 3 4 kere yenilemem gerekiyor anca girebiliyorum internet gerektiren bir oyuna girerken sürekli ya timeout hataları ya da loadingde takılma sorunları yaşıyorum onda da 4 5 kere deneyince anca açılıyor Technopat'a bile girerken şu anda 10 defa falan deneyip anca girebildim sorunuda tam anlatamıyorum bende anlamadım çünkü kusura bakmayın.

DNS değiştirmeyi deneyin.
CMD de flushdns komudunu kullanın.

Ipconfig /flushdns

Ipconfig /release

Ipconfig /renew

Dediğiniz komutları denedim fakat çok bir şey değişmedi maalesef bir de bu problem sadece benim bilgisayarımda değil kardeşimin bilgisayarında ya da telefonlarımızda da aynı sorun var şu an direk internetle alakalı.

Problem ping değil oyunlarda gecikme yok sadece herhangi bir yere bağlanırken çökme oluyor bağlandıktan sonra problem yok örnek olarak bir YouTube'da videoları yüksek kalitede gayet düzgün izleyebiliyorum fakat ilk siteye girerken 3 4 kere yenilemem gerekiyor anca girebiliyorum internet gerektiren bir oyuna girerken sürekli ya timeout hataları ya da loadingde takılma sorunları yaşıyorum onda da 4 5 kere deneyince anca açılıyor Technopat'a bile girerken şu anda 10 defa falan deneyip anca girebildim sorunuda tam anlatamıyorum bende anlamadım çünkü kusura bakmayın.

Dediğiniz komutları denedim fakat çok bir şey değişmedi maalesef bir de bu problem sadece benim bilgisayarımda değil kardeşimin bilgisayarında ya da telefonlarımızda da aynı sorun var şu an direk internetle alakalı.

Müşteri hizmetleriyle görüşün modeminiz çok uzun zamandır IP alıyorsa kapatıp 5 dakika bekleyin iş görebilir.

Boyle bir resim atabilirmisin? burdaki ping degerlerin sabit mi ping google.com -t yaz cmd'ye
1673710303909.png

Boyle bir resim atabilirmisin? burdaki ping degerlerin sabit mi ping google.com -t yaz cmd'ye
Eki Görüntüle 1632655
hocam burda bende bi 30 bi 50 civarları cıkıyor değişiyor sürekli.Lolde normalde haftalardır sabit 30-33 arası ping alırdım şimdi 1 haftadır bi 30 bi 100 oluyor.Ne yapabilirim her şeyi denedim neredeyse modem daha 1 aylık.

tavsiyem windows yeniden kur eger yine ayni seyi yasiyorsan internetinden alakalidir. onlari arayip bir cozum bulmalari icin sorabilirsin ama hic inanmiyorum yardim edeceklerine.

Geri
Yukarı