12. sınıf 2. döneminde açık liseye geçince kredi puanı kaç olur?

alonedavar

Hectopat
Makaleler
3
12. sınıf 2. döneminde açık liseye geçersem kredi puanım kaç olur? Kaç ders alarak açık liseyi tamamlayabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Anadolu lisesiysen kredin bitmiş olur. 4-5 tane zorunlu dersi verip geçersin. Meslek ve imam hatip liseleri 11 ve 12. sınıfta bazı kültür derslerini görmediği için onların kredisi düşük oluyor. Ancak çok da problem olmuyor, gene iki dönem içerisinde bitiriyorlar. Sorumlu kaldığın ders de yok, değil mi?

Eğer Anadolu lisesiysen kredin bitmiş olur. 4-5 tane zorunlu dersi verip geçersin. Meslek ve imam hatip liseleri 11 ve 12. sınıfta bazı kültür derslerini görmediği için onların kredisi düşük oluyor. Ancak çok da problem olmuyor, gene iki dönem içerisinde bitiriyorlar. Sorumlu kaldığın ders de yok, değil mi?

Sorumlu kaldığım ders yok Anadolu lisesinden geçiyorum sizce doğru bir karar mı dershanede ders çalışmak için açığa geçiyorum zaman kaybını önlemek için.

@alonedavar, mantıklı olur kesinlikle. Gittiğiniz lise nasıl?

Dersler bittiği için vaktimi degerlendiremiyorum okulda ders çalışamıyorum boşu boşuna gidip geliyorum sadece ama diploma işinden biraz korkuyorum bir de okul puanının YKS'ye etkisi ile açık lisenin YKS'ye ek puan etkisi arasında uçurum var mı?

@alonedavar, uçurum yok. Kaldı ki açık liseye geçince OBP'niz artıyor. Garip bir hesaplaması var, ben de bilemiyorum. Açık liseyi bitirince de lise mezunu sayılıyorsunuz sonuçta.

@alonedavar, uçurum yok. Kaldı ki açık liseye geçince OBP'niz artıyor. Garip bir hesaplaması var, ben de bilemiyorum. Açık liseyi bitirince de lise mezunu sayılıyorsunuz sonuçta.

Ben 12. sınıf Anadolu'dayım 6 tane sorumlu dersim var. Bunların ikisi edebiyat. Bu dönem açığa geçsem sorumluluklar ne kadar sıkıntı yaratır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 12. sınıf Anadolu'dayım 6 tane sorumlu dersim var. Bunların ikisi edebiyat. Bu dönem açığa geçsem sorumluluklar ne kadar sıkıntı yaratır?
Biraz kredi düşüklüğüne sebep olur. O kadar, o sorumlu derslerinizi de ders olarak alırsın.

Geri
Yukarı