12. Sınıfta Açık Liseye Geçmek Mantıklı mı?

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Bu sene açık liseye geçmek istiyorum. Derslerime daha fazla zaman ayırmak için ve okul puanımı yükseltmek için bunu düşünüyorum. Aynı zamanda sınıf ortamım berbat. Ben bir sene daha o sınıfta kalırsam kesin kafayı yerim tımarhaneye giderim. Belki sınıfım biraz daha iyi olsaydı açık lise fikrini düşünmeyebilirdim ama geçen seneki durumdan dolayı bunu düşünüyorum.

Şu aralar çok depresyondayım ve psikolojim fena bozuk takıntılarım ve diğer şeylerden dolayı. Belki çalışamadığım günleri de bu şekilde boş zamanlarımda telafi edebilirim. Normalde şu 3 ayı gerçekten hep ders çalışarak geçirmeyi düşünüyordum ama maalesef psikolojim yüzünden derslerime adam akıllı çalışamadım. Sadece 1.5 ayı falan ders çalıştım.

Açık liseye geçmek istediğimi duyanlar işte bir senen daha kalmış bu sene de git diyorlar. Ya da puanın düşer diyorlar. Başkası da açık liseden mezun olunca sıkıntı çekersin diyorlar. Anadolu lisesinden mezun olmak varken niye oradan olacaksın diyorlar. Yani anlayacağınız iki arada bir derede kalmış durumdayım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lise müdürüne giderek, kendinizi güzelce ifade edip sınıfını değiştirebilirsin.

Açık liseden mezun olunca diploman açık lisede okumuşsun gibi görünür.
Yani Allah aşkına öyle yazınca ne oluyor bir anlatsana. Üniversiteye giderken bu açık liseden mezun olmuş diyip almayacaklar mı? Artık lise mezunları üniversiteye gitmeden bir iş yapamaz. Bu fen lisesi mezunu bu açık lise mezunu ya da anadolu lisesi mezunu diye bakmıyorlar yani.

Yani Allah aşkına öyle yazınca ne oluyor bir anlatsana. Üniversiteye giderken bu açık liseden mezun olmuş diyip almayacaklar mı? Artık lise mezunları üniversiteye gitmeden bir iş yapamaz. Bu fen lisesi mezunu bu açık lise mezunu ya da anadolu lisesi mezunu diye bakmıyorlar yani.

Ama okuduğun lise üniversite ile alakalı ise daima bir artısı vardır. Mutlaka sana bir şeyler kazandıracaktır...

Hem adam fikrini belirtmiş sana yardım etmeye çalışmış. Niye kızıyorsun adama?

Hayır kızmıyorum. Bunun önemi var mı onun için böyle yazdım.
Mesela bir işe girerken sizden özgeçmişinizi isteyecekler o özgeçmişte Özel Falanca Lisesi yazması var birde Falanca Fen Lisesi yazması var. Birebir aynı iki kişi düşün ve işverensin, hangisini işe alırdın?

Benim arkadaşım tam olarak senin dediğin gibi açık liseye yazıldı. Fakat senin için en iyisi açık liseye gidip butik tarzda dershaneler oluyor öyle bir yere gitmen. Kimse tek başına çalışmaz.

Geri
Yukarı