12. Sınıfta Açık Liseye Geçmek Mantıklı mı?

Selam. Tartışmaya birazcık geç katılmış olabilirim ama benim de bir sorum var yıl farkına bakarsak göreceğini pek sanmıyorum ama yine de yazmak istedim yıllara bakılacak olursa bir hayli zaman geçmiş açığa geçme fikrinden pişman oldunmu ve üniversite kazanabildinmi bu iki soru bana biraz yardımcı olacak şu anda 12. sınıfım Anadolu lisesine gidiyorum 2 yıllık uzaktan eğtim sonrası bende bir depresyona girdim okul ceza gibi geliyor ve sürekli olarak uyuyorum yoksa zaman geçmiyor ve biraz düşününce sabah 10 gibi oturup evde 2 saat ders çalışmanın okulda 8 saat uyumaktan çok daha yararlı olacağının farkına vardım içimde çalışma isteği var ama kendimi bildiğimden ne kadar okula gitsemde enerjim yerinde olmadığı için her şey tekrarlanıcak eğer okula devam edersem üniversite hayalim yok çünkü kimse okulda olsa bile 8 saatini uyuyarak geçirse sınavda başarılı olamaz ama evde 4 saat çalışmakla başlayıp bu vakti 5 saate 6 saate çıkarıcak olursam daha başarılı olacağımı düşünüyorum tam şu anda ebeveynimin onayınıda aldım hayırlısı olsun biraz daha araştırıp yarın açığa geçmeyi planlıyorum fikirlerini benimle paylaşacak olursan çok sevinirim.
Açığa geçtiğimde diploma puanım ciddi bir şekilde arttı. Ama açığa ilk geçtiğimde boşlukta kalmıştım. Sende de olacaktır geçersen. Zamanla geçiyor ama süresi kişiden kişiye değişir. Bende 4 ay sürdü yaklaşık. Eğer disiplinini sağlayabilirsen geç. Sağlayamam diyorsan da senin için sıkıntı olacaktır. Kimse seni zorlamayacak ders çalış diye çünkü. Kendi kendini motive edebilmen lazım.

Vallaha gelecek senin ellerinde. Biraz düşünebilecek ve üzerinde durulması gereken bir konu. Bir hata veya bir değişiklik senin hayatını değiştirecek...

Eğitim sistemi saçma, yapabilecek bir şey yok malesef. Öğretmenler bile kendi ağzıyla diyor "Eğitim saçma" diye.

1 Yıl daha dayan bence. Maddi durum iyi ise özele git. İstediğin gün gidersin istemediğin gün gitmezsin. Zaten hocalar sana çok fazla yardımcı olacaktır. 10-15 Puan üstüne eklerler. Bence özele git, daha mantıklı.

Sadece ve sadece 9 ay dayanacaksın bu çileye.

Hocam, okullar 22 Harizanda kapanmıyor mu?

okullarin-acilmasina-kac-gun-kaldi-14343133_5578_m.jpg

Tablo doğru ise 5 Ay(150 gün.) civarı var sadece. (Ki haberler de doğrulunu arttırıyor.)

Düzenleme: Konu hortlamış.

Açığa geçtiğimde diploma puanım ciddi bir şekilde arttı. Ama açığa ilk geçtiğimde boşlukta kalmıştım. Sende de olacaktır geçersen. Zamanla geçiyor ama süresi kişiden kişiye değişir. Bende 4 ay sürdü yaklaşık. Eğer disiplinini sağlayabilirsen geç. Sağlayamam diyorsan da senin için sıkıntı olacaktır. Kimse seni zorlamayacak ders çalış diye çünkü. Kendi kendini motive edebilmen lazım.

Hocam, peki üniversite kısmı hakkında bilginiz var mı? Açık lise dezavantaj yaratır mı normale göre?

Son düzenleme:
Hocam, okullar 22 Harizanda kapanmıyor mu?

Eki Görüntüle 1191875

Tablo doğru ise 5 Ay(150 gün.) civarı var sadece. (Ki haberler de doğrulunu arttırıyor.)

Düzenleme: Konu hortlamış.

Hocam, peki üniversite kısmı hakkında bilginiz var mı? Açık lise dezavantaj yaratır mı normale göre?
Diploma konusunda yaratmaz. Hatta avantajı bile var diploma puanın artıyor çan sistemi sayesinde. Ben geçer geçmez 10 puan artmıştı.

Diploma konusunda yaratmaz. Hatta avantajı bile var diploma puanın artıyor çan sistemi sayesinde. Ben geçer geçmez 10 puan artmıştı.
Hocam ben lise 2 ye gidiyorum şuan Ve açığa geçmek istiyorum nedeni ise çok ağır psikolojik sıkıntılarım var sosyal fobisidir şusudur busudur vs. Yani okula gittiğim her gün bana zehir olarak geliyor eve çok moralim bozuk bir şekilde geliyorum ne derse bakasım geliyor ne de başka birşey yapasım geliyor. Zaten evde çalışmaya alışık birisiyim açığa geçersem düzenimi rahatlıkla oturturum. Açığa geçmek istiyorum fakat ailem bana çok karşı çıkıyor, Ailemi nasıl ikna edebilirim hocam ? Düzenimi planladım bile her şeyi planladım youtube dan dersler çok uygun ve çalışma planım da var fakat ailem bana çok karşı, ne yapabilirim ?

Hocam ben lise 2 ye gidiyorum şuan Ve açığa geçmek istiyorum nedeni ise çok ağır psikolojik sıkıntılarım var sosyal fobisidir şusudur busudur vs. Yani okula gittiğim her gün bana zehir olarak geliyor eve çok moralim bozuk bir şekilde geliyorum ne derse bakasım geliyor ne de başka birşey yapasım geliyor. Zaten evde çalışmaya alışık birisiyim açığa geçersem düzenimi rahatlıkla oturturum. Açığa geçmek istiyorum fakat ailem bana çok karşı çıkıyor, Ailemi nasıl ikna edebilirim hocam ? Düzenimi planladım bile her şeyi planladım youtube dan dersler çok uygun ve çalışma planım da var fakat ailem bana çok karşı, ne yapabilirim ?
Ailene diploma konusunda bir fark olmadığını ve daha çok çalışma zamanın olacağını söyleyebilirsin. Sınıftaki insanlar psikolojini bozacak kadar kötü etkiliyorsa geçmelisin. Benim de canımı çok sıkıyorlardı ve niye daha önce geçmedim diye pişmanlık duydum. Ama sen daha 10. Sınıfsın istersen sınıf değişikliği yapabilirsin.

Ailene diploma konusunda bir fark olmadığını ve daha çok çalışma zamanın olacağını söyleyebilirsin. Sınıftaki insanlar psikolojini bozacak kadar kötü etkiliyorsa geçmelisin. Benim de canımı çok sıkıyorlardı ve niye daha önce geçmedim diye pişmanlık duydum. Ama sen daha 10. sınıfsın istersen sınıf değişikliği yapabilirsin.

Şu an bitirdiniz mi? Ben şu an 10.sınıfım 11'de geçmeyi düşünüyorum.

Merhaba hocam. Açık lise nasıl gidiyor dersler konusundan sıkıntılar çekiyor musun? Ben 11. sınıfa gidiyorum 2. dönem için açık liseye geçme fikri var. Dershaneye gidiyorum evde çalışarak daha iyi olur diyorum sence geçmeli miyim?

Merhaba hocam. Açık lise nasıl gidiyor dersler konusundan sıkıntılar çekiyor musun? Ben 11. sınıfa gidiyorum 2. dönem için açık liseye geçme fikri var. Dershaneye gidiyorum evde çalışarak daha iyi olur diyorum sence geçmeli miyim?
Ben mezun olalı 2 sene oldu. Bu tamamen sana bağlı. Evin rahatlığına kapılıp bırakabilirsin ya da disiplinli biriysen çalışırsın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı