12. sınıftan sonra üniversite için hangi sınava girmek gerekli?

YKS sınavına girmen gerek.
YKS sınavı ise üçe ayrılıyor;
TYT = temel yeterlilik testi. Buna herkes girmek zorunda.
AYT = alan yeterlilik testi. Bu sınava sözel/sayısal bölüm seçenler giriyor.
YDT = yabancı dil testi. Bu sınava dil seçenler giriyor.
Ancak fırsatçı sayısalcılar, TYT'de matematik yapma üstünlüklerini kullanarak YDT'ye de giriyor ve asıl dilcilerin geriye düşmesine sebep oluyor. Neyse, bu başka bir konu :)

Ben meslek lisesinde 10.sınıfım bilişim bölümündeki hangi sınava girmem gerekiyor?

Çok teşekkür ederim.
YKS için neler çalışmam gerekli?
AYT için 9'dan 12'sınıfların konularına çalışmam yeterli sanırım şimdilik.

YKS için TYT ve AYT için 9.sınıftan 12.sınıf ve paragraf çözmeniz gerekli bol şans.
Ben meslek lisesinde 10.sınıfım bilişim bölümündeki hangi sınava girmem gerekiyor?

YKS sınavına 4 yıllık bölüm için AYT 2 yıllık bölüm için TYT.

Şuan 11. sınıftayım yanlış yazmış olma ihtimalim çok yeni klavyeye alışamadım halen.
O zaman basligin duzeltilmesi lazim ustat. Bu sekilde olmuyor. Ayrica 11 olup da sinav sistemini bilmemek biraz abes degil mi? Daha sinav adlarini ogreneceksiniz. Sinav bilinci de herhalde 12. sinif ortasinda olusur anca.

O zaman basligin duzeltilmesi lazim ustat. Bu sekilde olmuyor. Ayrica 11 olup da sinav sistemini bilmemek biraz abes degil mi? Daha sinav adlarini ogreneceksiniz. Sinav bilinci de herhalde 12. sinif ortasinda olusur anca.

9. kaldım ben yeni bir sistem var Mesleki Eğitim Merkezi ustalık/kalfalık + bire bir lise diploması veriyorlar yani ben normal liseden gelmiyorum fakat normal meslek lisesi mezunu sayılıyorum sadece.

Başlığı nasıl düzeltebilirim?

9. kaldım ben yeni bir sistem var Mesleki Eğitim Merkezi ustalık/kalfalık + bire bir lise diploması veriyorlar yani ben normal liseden gelmiyorum fakat normal meslek lisesi mezunu sayılıyorum sadece.
Anladim hocam o zaman keske mesaj icinde nerede okudugunuzu belirtseydiniz. Universiteye girebilmek icin TYT sinavindan baraji gecmeniz lazim ki AYT sinavina girebilesiniz. Aslinda ilerde hangi meslegi yapmak istediginize gore degisir. Eger polis olmak isterseniz sadece TYT yeterli. Askeri alan icin MSU sinaviyla beraber TYT ve AYT ye girmeniz lazim. Ornekler cogaltilabilir.

Anladim hocam o zaman keske mesaj icinde nerede okudugunuzu belirtseydiniz. Universiteye girebilmek icin TYT sinavindan baraji gecmeniz lazim ki AYT sinavina girebilesiniz. Aslinda ilerde hangi meslegi yapmak istediginize gore degisir. Eger polis olmak isterseniz sadece TYT yeterli. Askeri alan icin MSU sinaviyla beraber TYT ve AYT ye girmeniz lazim. Ornekler cogaltilabilir.
Adli bilişim mühendisliği ya da Bilgisayar mühendisliği düşünüyorum aslında diplomayı istemiyorum sadece yurt dışına çıkmak istiyorum ve yurt dışında iş bulunca ben biliyorumun kanıtı gerekli yoksa diploma umrumda değil'ki benim.

Sisteme köle olmak, ve becerinin anlamını bilmemek gerçekten mükemmel :D :D :D cüheylanlın 1001. tonusunuz efenim.
Sisteme köle olmak mı? Hahaha, yazdığım şeyden bunu çıkarabilmen güzelmiş :D
Sistemi öğrenmemekte ısrar etmen becereksizliğinin sonucudur, Öğrenemiyorsun ve sebebini sistemin "karışıklılığına" yüklüyorsun.

sistemi öğrenmemekte ısrar etmen becereksizliğinin sonucudur, öğrenemiyorsun ve sebebini sistemin "karışıklılığına" yüklüyorsun.

Hocam yanlış anlamayın ama arkadaş sistemin kötü olması konusunda haklı. Hiçbir şeyi düzgün yapmıyorlar ki. Her şeyi öğren bundan sana sınav yapalım ama asıl bilmen gereken şeyleri biz sana üniversitede vereceğiz. Yani özetle sistem böyle işliyor ama bana göre çok saçma. İstediğimiz alanlarda kendimizi geliştirmek varken geçip her şeyden azar azar öğrenmek bana sistemin kötü olduğunu gösteriyor. Ondan dolayı beceriksizliğe bağlamanız çok yersiz geldi bana.

Sistemi öğrenmemekte ısrar etmen becereksizliğinin sonucudur, Öğrenemiyorsun ve sebebini sistemin "karışıklılığına" yüklüyorsun.
Haha yazdığın şeyin bile ezber olması ne kadar komik :D

Eğitim sistemini Türk Eğitim sistemini yapan kişiler ABD'li bir kaynak'tan geliyor ve onlar değiştiriyor, Sistemi anlamak köleliğe girer özgürüm hürüm diyorsun demiyorsundur "MEEEĞHH" efekti ile dolaşıyorsunuzdur eminim :D

Not : Eğitim sistemi iyi olsaydı, Türkiye bu kadar geride olmazdı heleki önümüzde bu tür ülkeler varsa, Beceriksizlik diyorsunuz beceri emin olun çok farklı bir şey, Aselsanımız falan var diyor isen ordu kurması yasak olan Japonya'nın bile savaş sanayi ve teknolojileri bizden daha iyi.

Her neyse kısaca özet : Eğitim Sistemi bize ait değil, Öğrenememek değil öğrenmiyim en azından bizim olsunda öğrenemiyim :) , Ne gibi biliyor musunuz para birimimiz gibi.

1635444403630.png

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı