12 yaşında bıyık kesimi nasıl yapılmalı?

erken ergenlik nedir?

Eğer ergenliğe ait belirtiler kızlarda 8, erkeklerde ise 9 yaşından önce görülüyorsa çocuk erken ergenliğe girmiş olabilir. Erken ergenlik kızlarda erkeklerden daha sıktır ve çoğu zaman nedeni ortaya konulamaz. Ancak bazen altta yatan çok önemli bir tıbbi problem olabilir. Özellikle de erkek çocuklarda görülüyorsa daha da şüpheli yaklaşmak gerekir. Nadir de olsa erken ergenliğin nedeni beyin tümörleri, beyin abseleri ve enfeksiyonları, böbreküstü bezlerinin tümörleri, yumurtalık-testis tümörleri ve hastalıkları olabilir.

Kaynak:Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi - Sağlık Rehberi

Genelde 13 yaşında mı ne başlıyor arkadaşında bıyıkları bayağı çıkmış ondan dolayı böyle bir varsayımda bulundum yanlışsa kusura bakmayın.

Makine daha hafif kalmasını sağlar ancak sık sık kesmeniz gerekir. Kestikten sonra 1-2 yıl kadar pek biyiginiz varmış gibi durmaz. Ama benim tavsiyem ciddi manada fazla değilse liseye geçmeden 2 3 ay önce kesmeye başlaman. Lise 3'üm dediğim gibi yaptım ve iyiki de yapmışım.
Uzaktan bakınca gözüküyor ve belli oluyor kessemde bu sefer daha çok çıkar diye korkuyorum
Makine daha hafif kalmasını sağlar ancak sık sık kesmeniz gerekir. Kestikten sonra 1-2 yıl kadar pek biyiginiz varmış gibi durmaz. Ama benim tavsiyem ciddi manada fazla değilse liseye geçmeden 2 3 ay önce kesmeye başlaman. Lise 3'üm dediğim gibi yaptım ve iyiki de yapmışım.
Cesaretimi toplayıp belki makine ile kesebilirim

Uzaktan bakınca gözüküyor ve belli oluyor kessemde bu sefer daha çok çıkar diye korkuyorum.

Cesaretimi toplayıp belki makine ile kesebilirim.

Gözükmesini sıkıntı etme, ortaokulda kimse çok fazla takmayacak. Bayağı siyah ve gürse kesmelisin tabii ama görünür durumda olsa bile mesela 5 10 metre uzaklıktan bir fotoğrafında hafif bir şey(varmış da yokmuş gibi) varmış gibiyse bekle. Babana danışmayı da unutma.

Gözükmesini sıkıntı etme, ortaokulda kimse çok fazla takmayacak. Bayağı siyah ve gürse kesmelisin tabii ama görünür durumda olsa bile mesela 5 10 metre uzaklıktan bir fotoğrafında hafif bir şey(varmış da yokmuş gibi) varmış gibiyse bekle. Babana danışmayı da unutma.
Peki kessem diyelim makine ile sizce daha gür çıkarmı? Fikriniz nedir acaba

Gür çıkmaz, sadece çıkma hızı artar. Daha fazla soru sorarsan troll olarak algılayacağım artık.
Neden bu kadar kabasın sana burda hakaret vs. Etmiyorum sadece tavsiye alıyorum her yorumunda tersliyorsun. Ne yapmaya çalıştığını anlayamadım
2 yıl kadar hiç bir değişim olmadı bende. 3 yıldır makine ile kesiyorum. Sıfıra yakın alan bir makine olursa daha da iyi olur.
Teşekkür ederim hafta sonu denemeyi düşünüyorum

Dostum 3 sayfa soru soruyorsun, sorma demiyorum ama 3 sayfa soruda herkesin cevabı aynı hala soru soruyorsun bana troll gibi geldi bu konu.
Böyle bir konuda neden troll yapayimki yardıma ihtiyacım vardı kimse yardımcı olmuyordu bende sorma ihtiyacı duydum. Bukadar yani
2 yıl kadar hiç bir değişim olmadı bende. 3 yıldır makine ile kesiyorum. Sıfıra yakın alan bir makine olursa daha da iyi olur.
Babanızın sakalı gürmüydü peki bir yerde babasının sakalı gür olanın oğlunda sakalı gür çıkar diye gördümde. Umarım yanlış anlamassın

Yeni konular

Geri
Yukarı