12 Yaşında Futbola Başlamak

[R]yuk

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Şu anda 12 yaşındayım futbolda çok yetenekli değilim. En büyük hayalim büyüdüğümde Galatasaray'a hizmet edebilmek. Futbol kulübüne yazılmak istiyorum. Sizce çok mu geç kaldım? Tekrar söylüyorum yeteneğim yok topa vurmayı bile bilmiyorum desem doğru sayılabilir. Kaleci mevkisini istiyorum en iyi olduğum mevki defans stoper. Hızlı değilim ve kiloluyum yorumlarınızı bekliyorum.

Şu anda 12 yaşındayım futbolda çok yetenekli değilim. En büyük hayalim büyüdüğümde Galatasaray'a hizmet edebilmek. Futbol kulübüne yazılmak istiyorum. Sizce çok mu geç kaldım? Tekrar söylüyorum yeteneğim yok topa vurmayı bile bilmiyorum desem doğru sayılabilir. Kaleci mevkisini istiyorum en iyi olduğum mevki defans stoper. Hızlı değilim ve kiloluyum yorumlarınızı bekliyorum.
Yeteneğini bilmiyorum ama bence derslerine çalış haftasonu da takımının maçını izle ;)

Geç değil pek 3-4 senede çalışırsan birçok takımın U16'sında oynayabilirsin ama çok sıkı çalışman lazım dediğin kadar kötüysen.
Doktor kontrolünde bir diyete başla. Spor yap, kilo ver. Spor yap dediğim spor salonunda değil illa ki. İnternette birçok fitness eğitim ve sağlıklı zayıflama videosu bulabilirsin.
Futbol kurslarına yazıl yazları. Günlük 1'er saat antrenman tarzı ısın, şut çek, koş. Diğer arkadaşların dediği gibi derslerini de aksatma. Ama hayalinse peşinden git bence.
Benim altyapım vardı biraz iyi oynarım şu an bir kulübün altyapısına yazılabilirdim pişman olmuştum ama geçti.
Kendi şansını değerlendir, önünü aç. Belki de futbolcu olursun ilerde.

Geç değil pek 3-4 senede çalışırsan birçok takımın U16'sında oynayabilirsin ama çok sıkı çalışman lazım dediğin kadar kötüysen.
Doktor kontrolünde bir diyete başla. Spor yap, kilo ver. Spor yap dediğim spor salonunda değil illa ki. İnternette birçok fitness eğitim ve sağlıklı zayıflama videosu bulabilirsin.
Futbol kurslarına yazıl yazları. Günlük 1'er saat antrenman tarzı ısın, şut çek, koş. Diğer arkadaşların dediği gibi derslerini de aksatma. Ama hayalinse peşinden git bence.
Benim altyapım vardı biraz iyi oynarım şu an bir kulübün altyapısına yazılabilirdim pişman olmuştum ama geçti.
Teşekkür ederim tavsiyeniz için.

Senin kararlarına karışamam. Fakat, şu anlık futbol hayalini bir köşeye bırakmanı tavsiye ederim. Derslerine yoğunlaş bence. İleride ne demek istediğimi anlayacaksın. Benim fikirlerim bu yönde:)

Tabi insanın hayallerinin peşine girmesi çok hoş birşey benim de çok ileriye yönelik baya hayalim var ve önceden çalışmalarıma başladım. Ama arkadaş yanlış anlayıp da dersleri boşlamasın babında demiştik. Malum o yaşlarda baya şey hevesleniliyor : F16 pilotu olmak, komiser olmak, müzisyen olmak, belki otobüs şoförü olmak vb. Bence bir iki yaz gitsin kulüplere iş varsa belli olur :)

Diğer arkadaşlara katılıyorum, futbol geçici bir heyecan olabilir. Belki en çok istediğin şey ama gerçekleşme olasılığı o kadar az ki!
Bu demek değildir ki oynama. Hobin olsun, çık dışarı saatlerce oyna fakat unutma meslekler dersler sonucu elde edilir.
Sevdiğin şeyleri yapmayı bırakırsan, hiçbir şeyi sevemezsin.

Tabi insanın hayallerinin peşine girmesi çok hoş birşey benim de çok ileriye yönelik baya hayalim var ve önceden çalışmalarıma başladım. Ama arkadaş yanlış anlayıp da dersleri boşlamasın babında demiştik. Malum o yaşlarda baya şey hevesleniyor : F16 pilotu olmak, komiser olmak, müzisyen olmak, belki otobüs şoförü olmak vb. Bence bir iki yaz gitsin kulüplere iş varsa belli olur :)
Sen de haklısın zaten derslerini aksatma demiştim. Büyük futbolcular 5-6 yaşlarından sokaklarda başlıyor hele Güney Amerika'daki futbolcular 7-8 yaşlarında futbol kulüplerinde oynamaya başlıyorlar bile. Bizim ülkece futbolcu yetiştiremememizin nedeni ve futbolu da hor görmemizin nedeni bu bence. Milli takımdaki en iyi oyuncularımızın nerdeyse çoğu Almanya altyapısı çıkışlı. Ben de isterim ileride ülkemden ''Ronaldo, Messi, Neymar, Bale, Mbappe, Kane, De Bruyne'' gibi yetenekler çıkmasını. Herkesin doktor, mühendis, polis olması gbi bi' kanun yok di mi?:)

Sen de haklısın zaten derslerini aksatma demiştim. Büyük futbolcular 5-6 yaşlarından sokaklarda başlıyor hele Güney Amerika'daki futbolcular 7-8 yaşlarında futbol kulüplerinde oynamaya başlıyorlar bile. Bizim ülkece futbolcu yetiştiremememizin nedeni ve futbolu da hor görmemizin nedeni bu bence. Milli takımdaki en iyi oyuncularımızın nerdeyse çoğu Almanya altyapısı çıkışlı. Ben de isterim ileride ülkemden ''Ronaldo, Messi, Neymar, Bale, Mbappe, Kane, De Bruyne'' gibi yetenekler çıkmasını. Herkesin doktor, mühendis, polis olması gbi bi' kanun yok di mi?:)
aynen diyelim topu kişinin kendisine bırakalım. Yani çocuk dediğiniz gibi 5-6 yaşında olsa hemen başlatın diyeceğim de 12'sine gelmiş deneyimini, vücudunu kondisyonunu bilemediğimden dolayı bu hayallerini bence çocuğuna uygulamalı. Ben öyle düşünüyorum. Bu iş biraz kişinin kendinden çok ailesinde bitiyor. Sonuçta çocuk 5'inde 6'sında pek de birşeyler anlamaz. Anne baba yön vermeli. Ben çocuğuma bir gün olursa böyle yapacağım.

Geri
Yukarı