12 yaşında olan kardeşim takıntılı mı?

rose55

Centipat
Yer
istanbul
Daha fazla  
Meslek
öğrenci
Selam, benim 12 yaşında bir kardeşim var sorun ile ilgili araştırma yaptım ama aradığım şeyi bulamadım. Kardeşim 12 yaşında da boyu 1.56 kilosu 38. Yaşıtlarına göre zayıf fakat takıntılı halde kilolu olduğunu düşünüyor. Sürekli spor yapıyor, yemek yemiyor. Günlüğünü okumuştum çok kiloluyum kendimden nefret ediyorum gibi şeyler yazıyor. Sorun psikolojik olabilir mi? Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, benim 12 yaşında bir kardeşim var sorun ile ilgili araştırma yaptım ama aradığım şeyi bulamadım. Kardeşim 12 yaşında da boyu 1.56 kilosu 38. Yaşıtlarına göre zayıf fakat takıntılı halde kilolu olduğunu düşünüyor. Sürekli spor yapıyor, yemek yemiyor. Günlüğünü okumuştum çok kiloluyum kendimden nefret ediyorum gibi şeyler yazıyor. Sorun psikolojik olabilir mi? Ne yapmalıyım?
Psikoloğa götürün, evet takıntılı.

Vücut kitle indeksi hesaplayan siteler falan var. Boyunu ve kilosunu girin orada kaç kiloda olması gerektiğini söylüyor. Abicim bak şu kiloda olman gerekiyor dersen ve sonucu gösterirsen ikna olacaktır bence.

Şu an 42 falan olması lazım gösterdim ama 42 fazla dedi.
Örnek aldığı biri olup olmadığıda öğrenilmeli.

Sanırım kadın k-pop idollerine özeniyor hepsi işlerine zorunlu olarak 50 kilonun altında ama ondan önce de öyleydi.

Selam, benim 12 yaşında bir kardeşim var sorun ile ilgili araştırma yaptım ama aradığım şeyi bulamadım. Kardeşim 12 yaşında da boyu 1.56 kilosu 38. yaşıtlarına göre zayıf fakat takıntılı halde kilolu olduğunu düşünüyor. Sürekli spor yapıyor, yemek yemiyor. Günlüğünü okumuştum çok kiloluyum kendimden nefret ediyorum gibi şeyler yazıyor. Sorun psikolojik olabilir mi? Ne yapmalıyım?

1.56 boy ile 38 kilo falan hiç fazla değerler değil hocam ben o yaşlarda yanlış hatırlamıyorsam 40-50 civarı bir şey olmam lazım sonra boya gitti bir kısmı bence konuşun sorasında da piskiyatrise falan başvurun.

Yeni konular

Geri
Yukarı