12 yıllık işlemci, 2 GB RAM'li, HDD'li laptopa Windows 10 21H2 kurma deneyimim

Arrandale0

Hectopat
RAM
2
SSD veya HDD modeli
5400 RPM eski bir hdd
İşlemci
İntel Pentium P6100 2.0 GHz
Orijinal 21H2 sürümümü NTLite ile düzenleyerek USB üzerinden Dual boot olarak kurdum ve tıkır tıkır çalışıyor. Çoğu kişi mümkün değil dedi ama artık mümkün. Boşta kullanım değerleri Mem Reduct ile 600 MB'a kadar düşüyor. Bunu yapmak için bazı hizmetleri ve uygulamaları kaldırmam gerekti. HDD üzerinde o kadar yavaş bir deneyim olmadı. Ortalama olarak 7-8 saniyede açılıyor. Görüntüleri aşağıya bırakıyorum.

Ekran Alıntısı.PNG

Arrandale mimari laptopuma macOS Monterey bile kurmuştum, Windows sizi neden zorlamış acaba.

Tebrikler.

Orijinal 21H2 sürümümü NTLite ile düzenleyerek USB üzerinden Dual boot olarak kurdum ve tıkır tıkır çalışıyor. Çoğu kişi mümkün değil dedi ama artık mümkün. Boşta kullanım değerleri Mem Reduct ile 600 MB'a kadar düşüyor. Bunu yapmak için bazı hizmetleri ve uygulamaları kaldırmam gerekti. HDD üzerinde o kadar yavaş bir deneyim olmadı. Ortalama olarak 7-8 saniyede açılıyor. Görüntüleri aşağıya bırakıyorum.

Eki Görüntüle 1478898
İsoyu vermeniz mümkünmüdür? 😳 👉👈

Yeni konu açarsanız kontrol edebiliriz, hat değerleriyle birlikte atın. Aynı zamanda modem ayarlarına da bakabiliriz.

Teşekkür ederim. Biraz ileride fiber altyapı çalışması var bu yüzden oluyor diye düşünüyorum ve sorun çalışma ile aynı anda başladı diyebilirim. Zaten çok upload yapmadığım için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı