12 yıllık WD Blue 2.5 inç diskin son durumu

Kaç yılı var sizce?

• Seni bile gömer.

• Ölür bu bence.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

PossibleTurco

Kilopat
Makaleler
34
1617463047878.png

Bugün uzun bir zamandır rafta duran 160 GB'lık Western Digital Blue diskime bir göz atayım dedim. 12 yaşında bir disk. Bir keresinde bir kutunun içerisindeyken yere sertçe düşmüştü. Ona rağmen halen yaşıyor. 160 GB olduğu için pek işime yarayacağını söyleyemem. İçerisine birkaç önemsiz dosya koymayı düşünüyorum. Sizce durumu nasıl? @Assecreed WD bir kez daha beni HDD anlamında şaşırttı. 12 yaşında bir disk sonuçta. Aşağıya hız testlerini de bırakıyorum.

1617463525792.png

1617463538533.png

Yaşına rağmen random IOPS değerleri muazzam. Yani buna bir Linux dağıtımı veya Windows 8.1 kurulabilir. Sıralı okuma ve yazma hızları da yine bu ihtiyara göre çok iyi. Yorumlarını ve görüşlerinizi bekliyorum. :)

Eki Görüntüle 955840

Bugün uzun bir zamandır rafta duran 160 GB'lık Western Digital Blue diskime bir göz atayım dedim. 12 yaşında bir disk. Bir keresinde bir kutunun içerisindeyken yere sertçe düşmüştü. Ona rağmen halen yaşıyor. 160 GB olduğu için pek işime yarayacağını söyleyemem. İçerisine birkaç önemsiz dosya koymayı düşünüyorum. Sizce durumu nasıl? @Assecreed WD bir kez daha beni HDD anlamında şaşırttı. 12 yaşında bir disk sonuçta. Aşağıya hız testlerini de bırakıyorum.

Eki Görüntüle 955854

Eki Görüntüle 955856

Yaşına rağmen random IOPS değerleri muazzam. Yani buna bir Linux dağıtımı veya Windows 8.1 kurulabilir. Sıralı okuma ve yazma hızları da yine bu ihtiyara göre çok iyi. Yorumlarını ve görüşlerinizi bekliyorum. :)

Linux kurun füze olur hocam.

Eki Görüntüle 955840

Eki Görüntüle 955854

Eki Görüntüle 955856

Güzel ama 3500 saat pek fazla değil gibi geldi bu disk için.

Linux kurun füze olur hocam.
Eski bir cihaza takacağım aslında. Linux ile iyi gider dediğiniz gibi.
12 yıllık olduğuna emin misin? 3470 saat çalışmış.
2009 üretimi bir HDD. Dediğim gibi senelerdir rafta duruyor. Az çalışmış bir HDD.
Güzel ama 3500 saat pek fazla değil gibi geldi bu disk için.
Evet, az çalışmış bir HDD. Ama fabrikadan 2009 yılında çıkmış hocam sonuç olarak. :)

12 yıllık olduğuna emin misin? 3470 saat çalışmış.
12 yıllıktır ama sürekli kullanılmamıştır.

Babamın iş yerinde 39750 saattir çalışmakta olan ve hala da çalışan bir WD disk var. Hiçbir parametresinde sıkıntı yok. 80 GB depolaması var. :) WD abim yapıyor vallahi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı