120-128 GB SSD Önerisi

sonteslevi

Hectopat
Merhaba, eskimiş emektar laptopumu biraz canlandırmak için ssd almayı düşünüyorum fakat ssd konusuna biraz uzağım. Hangi markaları önerirsiniz, her ssd her bilgisayarlar uyumlu mudur? Araştırdığım kadarıyla genelde dvd sürücü yerine takılıyor ordaki boşluğu kapatmak için kapak tarzında bir aparat var mı?

Siz sanırım hem HDD hem SSD kullanmak istiyorsunuz o zaman dediğiniz aparattan almalısınız. Yok HDD çıkartıp tek SSD kullanıcam diyorsanız HDD ve SSD yuvaları aynı boyuttadır sorun olmaz.

Laptop yazmıyor mu ben mi yanlış okuyorum. İsterseniz şuan ki laptopunuzdaki hard diski söküp onun yerine takabilirsiniz. Yada DVD'nin yerini kapatan aparat bulup DVD'nin yerine takabilirsiniz.

Son düzenleme:
@FurkanEmreYIlmaz @YKTYN Aynen niyetim tam olarak DVD'nin yerine SSD takmak ve ikisini beraber kullanmak. Boşluğu kapatacak aparatı nerden temin edebilirim bi fikriniz var mı? Bir de yalnızca tek bir öneri geldi Samsung Evodan başka önereceğiniz ürün yok mu?

Son düzenleme:
Genelde HDD yuvaları Sata3, DVD yuvaları Sata2 olabiliyor.
Böyle bir durumda SSD Sata 2 hızında çalışır.
Geçiş dönemindeki notebooklar'da genelde HDD yuvaları Sata olup, DVD yuvaları IDE olabiliyor.
Yani eminseniz 2 portunda Sata3 veya Sata2 olduğuna kafanıza göre takılın fark etmez.
Şimdi sizin cihazınızın durumunu bilmediğim için, doğru olan yoldan ilerlemeniz daha mantıklı.
Macera atılayım test edeyim diyorsanız meraklarınızı giderebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı