120 GB SSD önerisi

Bütçe
200
Öncelikle fiyatını hak etmiyor. Attığım konuyu okursanız siz de anlayacaksınız. 2D NAND kullanan, giriş seviyesinin bile altında kontrolcü kullanan bir SSD'yi almak tamamen saçmalık, tamamen para israfı.

Öyle düşünmeniz üzücü. Fakat bunu 3 yıl önceki fiyatı ile aldığımı düşünürseniz bunu söylemeniz birazcık yanlış oluyor.
3 yıl önceki fiyatı 130 TL gibi bir şey oluyor sanırsam tam hatırlamıyorum.

3 yılı aşkındır SanDisk SSD kullanmakdayım. 120 GB ve değerleri ortalama durumda şu anda. Almanızı tavsiye ederim. link bırakayım.
Eğer isterseniz diskin değerlerini tekrardan ölçüp paylaşabilirim.
Ve şunu'da belirtiyim. Bunu önceki MacBook'umdan çıkardım. 10 yıllık bir MacBook Pro'dan çıkmasına rağmen hala kullanıyorum.
3 yıl önce sistemi upgrade etmişdim.
Aldıktan 1 ay sonra yetersiz gelmeye başladığı için 450 GB'lık bir SSD disk aldım.
Sonuç olarak gayet memnunum.

Kronik sorunlu bir SSD'yi önermeyin lütfen. Arkadaşa kötü ürün aldıracaksınız.

Kronik sorunlu bir SSD'yi önermeyin lütfen. Arkadaşa kötü ürün aldıracaksınız.

Bu Konuda'da belirtmiş kronik sorunların olduğunu. Ancak bende hiçbir sorun yaşanmadı.
Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Öyle düşünmeniz üzücü. Fakat bunu 3 yıl önceki fiyatı ile aldığımı düşünürseniz bunu söylemeniz birazcık yanlış oluyor.
3 yıl önceki fiyatı 130 TL gibi bir şey oluyor sanırsam tam hatırlamıyorum.

Dandik SSD hocam @PossibleTurco hocamızın dediği gibi insanlara kalitesiz SSD'ler önermekten gerçekten bıktık. Kaliteli daha kullanılır çakma mal kullanan yoga 3 NAND yongalı seriler sarmıyor hocam.

@wikig Üzücü falan değil. Kötü olduğu için kötü diyoruz. Yıllardır bir sürü insana sorun yaşatmış bir SSD. Yabancı forumları gezerseniz hakkında bolca "Crap" gibi kelimeler söyleniyor. 3 yıl önce de alınmazdı. SSD Plus SSD falan değil. Olsa olsa SSD taklidi yapan büyük bir USB bellek olur. Konu sahibini yanlış yönlendirmenizi engelliyorum burada. 2D NAND gibi verimsiz ve dayanıksız bir NAND çeşidini barındırıyor. 3D NAND SSD'ler varken 2D NAND almak saçmalık. Kimse üretmiyor bile artık 2D NAND. SanDisk'in en en giriş seviyesi ürünü zaten. SanDisk forumlarını gezin zibilyon tane şikayet var SSD Plus hakkında. Almayın, önermeyin! Siz sorun yaşamadınız diye kimse yaşamayacak anlamına gelmiyor.

Bu Konuda'da belirtmiş kronik sorunların olduğunu. Ancak bende hiçbir sorun yaşanmadı.
Sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Hocam, @PossibleTurco hocam daha iyi açıklar ama kısaca şöyle açıklayayım. Sizde problem çıkmadı diye başkasında da çıkmayacak diye bir şey yok. Kronik sorunlu olduğu en bilinen SSD'lerden birisi. Önermemek en doğrusu. Sorun çıkarma ihtimali diğer SSD'lerden daha fazla.

@wikig üzücü falan değil. Kötü olduğu için kötü diyoruz. Yıllardır bir sürü insana sorun yaşatmış bir SSD. Yabancı forumları gezerseniz hakkında bolca "crap" gibi kelimeler söyleniyor. 3 yıl önce de alınmazdı. SSD Plus SSD falan değil. Olsa olsa SSD taklidi yapan büyük bir USB bellek olur. Konu sahibini yanlış yönlendirmenizi engelliyorum burada. 2D NAND gibi verimsiz ve dayanıksız bir NAND çeşidini barındırıyor. 3D NAND SSD'ler varken 2D NAND almak saçmalık. Kimse üretmiyor bile artık 2D NAND. SanDisk'in en en giriş seviyesi ürünü zaten. SanDisk forumlarını gezin zibilyon tane şikayet var SSD Plus hakkında. Almayın, önermeyin! Siz sorun yaşamadınız diye kimse yaşamayacak anlamına gelmiyor.

Hocam peki sizce bir SSD'nin 1.5 yıl falan geçtikten sonra sağlığının %98'e düşmesi normal mi? Yani iyi midir? Yoksa bir problem var mıdır?

Hocam peki sizce bir SSD'nin 1.5 yıl falan geçtikten sonra sağlığının %98'e düşmesi normal mi? Yani iyi midir? Yoksa bir problem var mıdır?
Bir problem yoktur. 860 Pro veya onun dengi üst düzey SSD'ler hariç tüm SSD'ler TBW'ye göre sağlık ölçümünü kullanıyor genellikle. Yani yazdığınız toplam veriyi TBW'ye oranlayıp bir sağlık gösteriyor. Ama hem saçma hem de yanlış bir değer. Bad Block oluşmadıkça bir SSD her zaman sağlıklıdır.

Bir problem yoktur. 860 Pro veya onun dengi üst düzey SSD'ler hariç tüm SSD'ler TBW'ye göre sağlık ölçümünü kullanıyor genellikle. Yani yazdığınız toplam veriyi TBW'ye oranlayıp bir sağlık gösteriyor. Ama hem saçma hem de yanlış bir değer. Bad Block oluşmadıkça bir SSD her zaman sağlıklıdır.
Hocam bende şuan Seagate Barracuda 120 almayı düşünüyorum. Sizin aldığınız değerler nasıl? Windows falan kaç saniyede açılıyor?

Hocam ben de şu an Seagate Barracuda 120 almayı düşünüyorum. Sizin aldığınız değerler nasıl? Windows falan kaç saniyede açılıyor?
Öncelikle halen 560 MB/s okuma ve 540 MB/s yazma değerlerine yakın değerler alıyorum. Yani 558 MB/s okuma ve 534 MB/s yazma hızı almıştım en son yaptığım hız testinde. Laptop eski olduğu için Windows 25 saniyede açılıyor. BIOS ile alakalı bir durum. Her sistemde değişebilir açılma hızları.

Yeni konular

Geri
Yukarı