120 GB SSD Tavsiye

Pro'tista

Kilopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben 120 GB SSD almaya karar verdim. Yalnız iki SSD arasında kaldım ;
1. www.vatanbilgisayar.com: Samsung 120Gb 840 Evo Sata 3.0 (Okuma 540Mb / Yazma 410Mb) Ssd - Vatan Bilgisayar

2. www.vatanbilgisayar.com: Kingston 120Gb Hyperx 3K Serisi Sata 3.0 Cache Ssd (Okuma 555Mb / Yazma 510Mb) - Vatan Bilgisayar

1. Sorum : Bu iki SSD arasında ki farklar nelerdir?
2. Sorum : Bu iki SSD arasından hangisini almalıyım?

Ben Samsung EVO 120 GB almaktan yanaydım ama okuma ve yazma değerleri Kingston 'da daha yüksek buna bir açıklık getirebilir misiniz?

Arkadaşlar bu konu hakkında bana bilimsel açıklama yaparsanız daha iyi olur.
Şimdiden teşekkürler...

Yanlış Bilgi
Corsair 120 gb SSD ikisinden daha iyi ve kaliteli. Fiyatına göre serisini alabilirsin. En ucuzu ls serisi sonra gs var sonra neutron. Neutron pahalı biraz. Gs serisi tam ortada. Ls serisi alınabilir gibi duruyor. Corsair 120 gb ls serisi. Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. Kaliteden vazgeçme gidip samsung felan alma sakın. Samsung'un karısı hile alınmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Corsair 120 gb SSD ikisinden daha iyi ve kaliteli. Fiyatına göre serisini alabilirsin. En ucuzu ls serisi sonra gs var sonra neutron. Neutron pahalı biraz. Gs serisi tam ortada. Ls serisi alınabilir gibi duruyor. Corsair 120 gb ls serisi. Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. Kaliteden vazgeçme gidip samsung felan alma sakın. Samsung'un karısı hile alınmaz
Öneriniz için teşekkür ederim.

Corsair 120 gb SSD ikisinden daha iyi ve kaliteli. Fiyatına göre serisini alabilirsin. En ucuzu ls serisi sonra gs var sonra neutron. Neutron pahalı biraz. Gs serisi tam ortada. Ls serisi alınabilir gibi duruyor. Corsair 120 gb ls serisi. Şimdiden hayırlı olsun kardeşim. Kaliteden vazgeçme gidip samsung felan alma sakın. Samsung'un karısı hile alınmaz.
Kafanıza göre insanları yanlış yönlendirmenize izin veremeyiz. Samsung şu an belki de SSD konusunda en iyi markalar listesinde ilk 3'e rahat girebilecek kalitede SSD üretiyor. Ve tavsiye de ederim rahatlıkla.
1. Sorum : Bu iki SSD arasında ki farklar nelerdir?
2. Sorum : Bu iki SSD arasından hangisini almalıyım?
Boyutları aynı, farklı olan IOPS, sıralı okuma ve yazma değerleri. Bir de Samsung'un gelişmiş Magician yazılımı sayesinde SSD'nizden tam performans alabiliyorsunuz. Bunun yanında ek özellikler de mevcut. Şu durumda Samsung daha mantıklı. Okuma yazma hızlarına takılmayın fazla, önemli olan erişim süresi ve sabit diskten her halükarda daha hızlı. Bunu bilin yeter.

Bir de benim size bir tavsiyem bütçeyi biraz daha artırıp Samsung 840 Evo seviyesinde performans verebilen ve fiyatı epey uygun olan, Ultra II 240 GB:

www.hizlial.com: Sandisk 240GB Ultra II Sata 3.0 Ssd (SDSSDHII-240G-G25) 10455985

120 GB SSD zamanla size yetişmeyebilir ki söz konusu 65 GB oyunlar gelmeye başlamışken.

Sayın Mikail Fidan. Merhabalar. Aylar önce burada Corsair en iyisidir bence dediğimde insanları yanlış yönlendirmeyin diyerek samsung önermişsiniz fakat samsung evo serisinde çıkan sorundan sizde haberdarsınızdır umarım. O zaman demiştim yine diyorum. Bu benim kendi görüşüm. Samsung alınmaz.

Corsair ls kullanıyorum. Samsungda belli zaman sonra ısınma ve hız kaybı yaşayanlar olmuştu. Kullanan biri olarak corsairi rahatlıkla tavsiye edebilirim ama samsungunda kötü bir ürün yapacagı sanmam.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı