120 GB SSD Tavsiyesi

n11 de daha uygun fiyatlara ve iyi okuma, yazma hızlarında SSD'ler var Hi-Level Ultra 120GB
notebook olmasını da yeni anlıyorum. Final haftası kafam GG :p
Sıklıkla oynadığım oyunlar neden SSD'ye kuruluyor ki ? Onların ayrıcalığı ne ? Daha performanslı mı oluyor ? :D
Brom SSD'ler oyunların arayüzlerini daha hızlı yükler. Eğer paran varsa git 1TB SSD al hepsini ona yükle. Fakat insanların parası olmadığından sıklıkla oynadığı oyunları SSD'ye yükler, arada bir girdiği oyunları ise HDD'ye yükler.

Temiz kurulum ile yeni sürümü yükledim. Bazı şeyler değişmiş gibi, şimdilik iyi bir sorun yok. Umarım bir sorun çıkmaz.
notebook olmasını da yeni anlıyorum. Final haftası kafam GG :p

Brom SSD'ler oyunların arayüzlerini daha hızlı yükler. Eğer paran varsa git 1TB SSD al hepsini ona yükle. Fakat insanların parası olmadığından sıklıkla oynadığı oyunları SSD'ye yükler, arada bir girdiği oyunları ise HDD'ye yükler.
O zaman HDD'ye yüklersem oyunu SSD'deki gibi hızlı mı yüklencek oyun ? Yoksa HDD'de daha yavaş mı yüklencek ?

yani benim pc'de SSD ve HDD olsa Windows'u SSD'ye atsam oyunları da HDD'ye atsam yinede o oyunlar SSD hızı değilde HDD hızı mı alacak ? Ve donma olmayacak mı ?
E bi zahmet anlayın artık 😂
Seni yirim :D Tekrardan anlatıyorum. SSD'ye yüklediğin her şey HDD'ye yüklediklerine göre daha hızlı olacaktır. Windows'u zaten kesinlikle SSD'ye kurmalısın (Bilgisayarının açılma hızı için). Oyunları ise SSD'ye kurman daha iyi olur ama HDD'ye de kurabilirsin. Eğer SSD'nin GB değeri az ise(120-240 GB gibi) 1-2 adet sıklıkla oynadığın oyunları SSD'ye atar, geri kalan az oynadığın oyunları HDD'ye atarsın.

Seni yirim :D Tekrardan anlatıyorum. SSD'ye yüklediğin her şey HDD'ye yüklediklerine göre daha hızlı olacaktır. Windows'u zaten kesinlikle SSD'ye kurmalısın (Bilgisayarının açılma hızı için). Oyunları ise SSD'ye kurman daha iyi olur ama HDD'ye de kurabilirsin. Eğer SSD'nin GB değeri az ise(120-240 GB gibi) 1-2 adet sıklıkla oynadığın oyunları SSD'ye atar, geri kalan az oynadığın oyunları HDD'ye atarsın.
:) Kusura bakma aklını yorduğum için ama ben PC'nin iç işiyle pek alakam olmaz. Donanım tarafında iyiyim :) 😂 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı