120 GB SSD ve 240 GB SSD arasında fark var mı?

Prof866

Femtopat
SSD alacağım ama kararsız kaldım 300 GB hard disk var 90 GB'ı boş 120 GB ve 240 GB arasında kaldım. İkisi arasında hız farkı var mı yoksa sadece alan farkı mı var?

Bir kere ömür bakımından ne kadar yüksekse o kadar uzun ömürlü oluyor (garanti için verilen TBW'ler kapasite ile doğru orantılıdır). SATA'lar için hız fark etmese de NVMe diskler için hız da kapasite ile doğru orantılı artabiliyor. Son olarak 120'lik SSD alıp 2 ay sonra tekrar almaktansa 240 hatta mümkünse 500 almanızı tavsiye ederim. Sisteminiz eski bile olsa yeni sisteme de takabilirsiniz sonuçta.

Modele göre değişir.
alıcağım model bu
Bir kere ömür bakımından ne kadar yüksekse o kadar uzun ömürlü oluyor (garanti için verilen TBW'ler kapasite ile doğru orantılıdır). SATA'lar için hız fark etmese de NVMe diskler için hız da kapasite ile doğru orantılı artabiliyor. Son olarak 120'lik SSD alıp 2 ay sonra tekrar almaktansa 240 hatta mümkünse 500 almanızı tavsiye ederim. Sisteminiz eski bile olsa yeni sisteme de takabilirsiniz sonuçta.

Alacağım model bu hocam iş yapmaz mı?
Apacer 120 GB PANTHER AS340/120GB 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

alıcağım model bu

Apacer 120 GB PANTHER AS340/120GB 2.5" SATA 3.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe
Alınır isterseniz buna bakabilirsiniz.

alıcağım model bu

240 GB SSD öneririm.

Alınır isterseniz buna bakabilirsiniz.

Benim attığım modelin 240'ı daha ucuz onu almak daha mantıklı değil mi?
Hayır depolama farkı var.

Tamam işte duymak istediğim buydu teşekkürler. Arada hız farkı var mı onu bilmek istiyordum.

Geri
Yukarı